Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GUILT je melancholická retro arkáda a překvapivě dobrá stealth akce

  12:00aktualizováno  12:00
Temná GUILT je kompaktní a skvělá krátká arkáda, ve které se kromě vlastní viny musíte schovávat také před podivnými organickými nepřáteli. Schovávejte se dobře, protože utéct před nimi je skoro nemožné.
80

GUILT

Platforma: Freeware
Výrobce: Ylzor

  • vtahující atmosféra
  • velmi plynulé animace pohybu (a s tím související dobré ovládání)
  • stealth prvky
  • zajímaví nepřátelé
  • klidně by to mohlo být delší

Stáhnout

Guilt | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Guilt

Bezejmenná hrdinka procitá v temném, deštěm zalitém lese. Není v něm však sama. Podivné stíny, kreatury, které se ji snaží dostihnout, jako by však znala. Co jsou zač? Vaším úkolem je to zjistit. A samozřejmě přežít. GUILT je poměrně krátká hra, ale má skvělou atmosféru a zábavné stealth pasáže, ve kterých je vaší největší zbraní trpělivost.

Guilt

Osobně mám z této retro arkády takový kompaktní a dobrý pocit, jaký vyvolává jen málo titulů. Ačkoliv hra nepřekypuje možnostmi, ani příběhovým obsahem, herní prvky drží pěkně pohromadě, všechno funguje a dává smysl. Je to malá, ale dobře provedená hra.

Guilt

Je patrné, že GUILT si nehraje na něco víc, než je. Podzemní nebo lesní koridory, které procházíte, jsou provedeny jednoduše, jen v několika tmavých barvách a o nějaké možnosti sejít z cesty nebo najít alternativní stezku, si můžete nechat jenom zdát. Hra střídá scény, ve kterých se jen procházíte a koukáte kolem sebe, a ty, ve kterých je cílem nenechat se objevit monstry.

Guilt

Povětšinou jde o černé, beztvaré a jakoby tekuté příšery, které mají přesně naplánované chování a stráží úseky, kterými musíte projít. Tyhle příšerky mají schopnost rychle se přesunovat skrz pevné objekty, takže dokážou přeskakovat mezi povrchy a strážit tak více cest. Naštěstí nemohou být na více místech najednou a prodleva, když se přesouvají, vám musí stačit na to, abyste proklouzli kolem. 

Guilt

Jakmile vás zmerčí, hrdinka začne automaticky utíkat. Monstrům je možné utéct, ale v členitějším terénu je to skoro nadlidský výkon. Nejlepší je tedy, když o vás neví. Vaše postava dokáže skákat, přitahovat se k římsám, schovávat se za objekty a klidně celé hodiny držet zaklesnutá za okraj hluboké propast. Způsob pohybů mi přitom připomněl starého Prince of Persia, což je dodnes (co se týče plynulosti 2D animací) velký vzor.

Guilt

Velmi příjemný je fakt, že hra automaticky ukládá. Díky tomu jsou i obtížnější pasáže, které budete zajisté opakovat, výzvou, ale ne trýzněním. Kolem a kolem je GUILT velmi příjemný zážitek. Taková jednohubka na patnáct dvacet minut. Hra, která, pokud k ní přistupujete pokorně a bez bombastických očekávání, se vám odmění.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

93 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz