Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gun Girl 2 – nabitá zombie akce

aktualizováno 
Ranní vstávání není nikdy příjemným zážitkem. Zvláště když vás probudí zombie apokalypsa.
80

Gun Girl 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Paul Schneider

  • Částečně volné hraní
  • Skripty
  • Řemeslně vytvořená akce
  • Později slabší grafika
  • Časem repetetivní akce

Stáhnout

gungirl_poster

gungirl_storyNač chodit kolem horké kaše – Gun Girl 2 je prostoduchá řežba, v níž prsatá blondýna běhá po světě a v rytmu rockových vypalováků plní nemrtvé olovem. Po sérii indie her, které se více či méně snaží být uměním, je jednoduchost Gun Girl 2 tak osvobozující, jak klišovitá. Přenese o vás v hratelnosti o nějakých dvacet let zpátky, do éry Bio Menace a Duka Nuka 2D. A spolu s tím vám připomene, proč jsme dnes rádi za ony mnohdy haněné pokusy pojmout videohry komplexněji než jako primitivní exploatační atrakci.

gungirl_01V pohledu zboku vyrazíte s holčinou (nebo mužem; za hlavní postavu lze vybrat i pána GunDude) z jejího bytu a ve volném herním režimu začne volná řezničina. Herní svět Gun Girl 2 totiž můžete prozkoumávat na přeskáčku. Aby se vám chození nestalo osudným, budete se bránit tradiční zbraňovou paletou žánru, byť už i základní pistole je silná jako silnice. Ke slovu se navíc dostanou i lehké RPG prvky, protože za sebratelné G-Power body (Girl Power?) si budete moct vylepšovat různé statistiky protagonistky.

gungirl_02Zápletka je skutečně tak jednoduchá jako na vrchním obrázku. Ne snad, že by výše zmíněné perly arkádové doby měly o něco složitější děj, dnes ale absence nějaké té lovestory či alespoň průpovídek hlavní postavy zarazí. Co ztrácí na ději, získává vyvedeným stylem. Z úvodních detailních interiérů sice hra brzy sleví do generických lesů a stok, nicméně původní rockový soundtrack má takový říz, že by s ním i krájení cibule vypadalo cool.

gungirl_03Jak jsem už naznačil, i přes RPG elementy se bezduché porcování oponentů poměrně brzy začne zajídat a nepříliš zajímavé prostředí také nepomáhá. Byť je grafika je v rámci freeware nadprůměrná a level designér umí přijít se zajímavými skriptovanými okamžiky, jako když vás třeba v chatě přepadnou zombie s motorovkami, je to podle mě na dnešní dobu příliš málo k delšímu udržení pozornosti. Zatímco vlajkové mainstreamové tituly se propracovanými postavami a vizuály stále více podobají tahounům filmového průmyslu, a zatímco indie tituly se snaží být pěknou alternativou, Gun Girl 2 působí jako to nejdementnější filmové béčko z 80. let. Ale i v tom jste se aspoň dočkali hlášek a nějaké té soulože.

gungirl_04Na rozdíl od řady jiných freeware her, které se urputně snaží být uměním, si Gun Girl 2 na nic nehraje a servíruje krystalicky čisté vraždění zombies, tak jak bylo v módě někdy kolem roku 1990. K zábavnému vystřelování mozků nemrtváků si sice musíte vypnout mozek svůj, ale to už je na poli stříleček tak nějak tradicí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz