Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gun Girl 2 – nabitá zombie akce

aktualizováno 
Ranní vstávání není nikdy příjemným zážitkem. Zvláště když vás probudí zombie apokalypsa.
80

Gun Girl 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Paul Schneider

  • Částečně volné hraní
  • Skripty
  • Řemeslně vytvořená akce
  • Později slabší grafika
  • Časem repetetivní akce

Stáhnout

gungirl_poster

gungirl_storyNač chodit kolem horké kaše – Gun Girl 2 je prostoduchá řežba, v níž prsatá blondýna běhá po světě a v rytmu rockových vypalováků plní nemrtvé olovem. Po sérii indie her, které se více či méně snaží být uměním, je jednoduchost Gun Girl 2 tak osvobozující, jak klišovitá. Přenese o vás v hratelnosti o nějakých dvacet let zpátky, do éry Bio Menace a Duka Nuka 2D. A spolu s tím vám připomene, proč jsme dnes rádi za ony mnohdy haněné pokusy pojmout videohry komplexněji než jako primitivní exploatační atrakci.

gungirl_01V pohledu zboku vyrazíte s holčinou (nebo mužem; za hlavní postavu lze vybrat i pána GunDude) z jejího bytu a ve volném herním režimu začne volná řezničina. Herní svět Gun Girl 2 totiž můžete prozkoumávat na přeskáčku. Aby se vám chození nestalo osudným, budete se bránit tradiční zbraňovou paletou žánru, byť už i základní pistole je silná jako silnice. Ke slovu se navíc dostanou i lehké RPG prvky, protože za sebratelné G-Power body (Girl Power?) si budete moct vylepšovat různé statistiky protagonistky.

gungirl_02Zápletka je skutečně tak jednoduchá jako na vrchním obrázku. Ne snad, že by výše zmíněné perly arkádové doby měly o něco složitější děj, dnes ale absence nějaké té lovestory či alespoň průpovídek hlavní postavy zarazí. Co ztrácí na ději, získává vyvedeným stylem. Z úvodních detailních interiérů sice hra brzy sleví do generických lesů a stok, nicméně původní rockový soundtrack má takový říz, že by s ním i krájení cibule vypadalo cool.

gungirl_03Jak jsem už naznačil, i přes RPG elementy se bezduché porcování oponentů poměrně brzy začne zajídat a nepříliš zajímavé prostředí také nepomáhá. Byť je grafika je v rámci freeware nadprůměrná a level designér umí přijít se zajímavými skriptovanými okamžiky, jako když vás třeba v chatě přepadnou zombie s motorovkami, je to podle mě na dnešní dobu příliš málo k delšímu udržení pozornosti. Zatímco vlajkové mainstreamové tituly se propracovanými postavami a vizuály stále více podobají tahounům filmového průmyslu, a zatímco indie tituly se snaží být pěknou alternativou, Gun Girl 2 působí jako to nejdementnější filmové béčko z 80. let. Ale i v tom jste se aspoň dočkali hlášek a nějaké té soulože.

gungirl_04Na rozdíl od řady jiných freeware her, které se urputně snaží být uměním, si Gun Girl 2 na nic nehraje a servíruje krystalicky čisté vraždění zombies, tak jak bylo v módě někdy kolem roku 1990. K zábavnému vystřelování mozků nemrtváků si sice musíte vypnout mozek svůj, ale to už je na poli stříleček tak nějak tradicí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra
ZE ŽIVOTA MÁMY: Když nastane noční(ková) můra

Náš syn oslavil první narozeniny a rozběhla se další velká epizoda v jeho i našem životě. Ta měla mít trvání rok a půl. Abych nastínila situaci. Moje máti, a i ta manželova, jsou staré školy s utkvělou představou, že batole by mělo s první sfouknutou svíčkou odhodit pleny. Proto jsem si téměř každý telefonát vyposlechla (moje máti) nebo v každé druhé textovce dočetla (manželova máti), že bychom se už měli na to „lulání“ zaměřit.Najdete na iDNES.cz