Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gun-Runner - novodobý Mario?

  12:00aktualizováno  9:40
Na naše monitory se dostává Gun-Runner, hra, která se až moc nápadně snaží podobat legendárnímu Mariovi. Myslíte si, že má dostatečné kvality, aby starou známou klasiku překonala?

Gun-Runner

Platforma: Freeware
Výrobce: Mili-Tary

Stáhnout

Gun-RunnerZa celou dobu, co se o hry zajímám, jsem viděl velké množství klonů, které se pokoušely stařičkého instalatéra Maria znovu oživit. Nutno podotknout, že některým se to dařilo lépe, jiným hůře, ale žádná hra nedosáhla kvalit svého vzoru, maximálně se jim hodně přiblížila. A bohužel (či spíše bohudík?:) to tak i nadále zůstane. Nebudu vás dlouho napínat a hned v úvodu vám povím, že z Gun-Runnera mám hodně rozporuplné pocity.

Nemám ponětí, zdali je pouhou náhodou, že Gun-Runner obsahuje několik indícií, které se nepřímo odkazují na již zmiňovaného legendárního instalatéra. Faktem ovšem je, že hlavní postavou hry je voják jménem Tary, který má k ruce mladšího Miliho, jenž mu schopně sekunduje a ve všem pomáhá (viz analogie Mario & Luigi). Gun-RunnerŽánrově je na tom hra opět hodně podobně - jedná se o arkádu jako vyšitou. Zatímco Tary musí proskákat celý level a posbírat v něm co nejvíce zbraní, Mili na něj čeká na konci, kde ovládá jeřáb a získané zbraně si od něj bere. Tary má v cestě několik překážek, jako jsou například ohníčky (pokud se ho dotknete z boku, sebere vám život, pokud na něj skočíte shora, zničíte jej, nepřipomíná vám to něco?), různé propasti nebo pohybující se plošinky, ale díky opravdu malé obtížnosti, jíž hra disponuje, by pro vás neměly být nepřekonatelným problémem.

Celá hra obsahuje pouhých pět levelů, takže není problém ji dohrát za několik málo minut (cca minuta na level stačí mnohdy bohatě). Ale protože jsou všechny napsány v jazyce XML, autoři přímo ve hře vybízejí k tomu, že si můžete tvořit své vlastní. Nicméně i tak otázkou je, kolik z vás o to bude mít zájem.

Gun-RunnerPo stránce zpracování také žádné zázraky nečekejte. Hra samotná je vyvořena ve Flashi a animace hlavní postavy působí trošku nepřirozeně. Kvalita grafiky je hodně proměnlivá. Zpočátku působí hodně laciným dojmem a v okamžiku, kdy se domníváte, že se začíná blýskat na lepší časy, level končí. Celkově vzato jí je velmi málo a chtěla by ještě mnohem více rozpracovat. To se ostatně týká i délky jednotlivých levelů. Hudba a zvuky se mi víceméně líbily.

Co dodat na závěr? Chudák starý Mario se musí obracet ve svém virtuálním hrobě (má-li nějaký), když vidí, jaké má následovníky. Německý Gun-Runner chvíli pobaví, ale existuje velké množstvé lepších her podobného typu. Tentokrát to moc nevyšlo, snad příště...

Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz