Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GunDude - pekelně těžké

  12:00aktualizováno  5. září 9:24
Začátečníci by od této akce kombinované s arkádou měly dát raději ruce pryč. Obtížnost totiž byla nasazena tak vysoko, že se jedná o velkou výzvu, ovšem pro zkušenější hráče. Pokoříte alespoň několik levelů?
0

GunDude

Platforma: Freeware
Výrobce: Blue66

Stáhnout

Eggs with the LegsGunDude je projektem začínajícího vývojáře, což se ale na konceptu příliš nepodepsalo. Naopak se mu podařilo vytvořit poměrně obstojnou arkádu s akčními prvky. Ta sice není bezchybná, očekávání přesto splní.

Levely se v GunDude odehrávají výhradně na prostoru o velikosti jediné obrazovky. Na takovéto zařazení ale není zrovna malý, proto se musí počítat s trochu miniaturistickým pojetím, aby se všechno na obrazovku vlezlo. Cílem bude projít celou lineární přichystanou cestu, což znamená skákat přes překážky, střídat plošinky a sem tam i aktivovat nějaký ten otevírací systém. To funguje celkem klasicky a k otevření uzamčených dveří úplně vystačí, když někde v prostoru levelu najdete klíč, který poté vezmete a přeběhnete společně s ním až ke dveřím, jež se před vámi otevřou.

Jinak je hlavním úkolem přežít až do chvíle, kdy se dostanete k dveřím exitu. To nebude vůbec snadné – obtížnost arkády Gundude byla vytažena Gundudenepřiměřeně vysoko a tak budete opakovat jednou, dvakrát, v extrémních případech i desetkrát. Připravte si tedy opravdu pevné nervy, jinak bude zle. A co tuto obtížnost ve skutečnosti vytváří? Za prvé je to hodně překážek. Ty jsou statické a většinou zpodobněné jako ostrý bodák. Ten ovšem v této hříčce dostál obrovitých rozměrů a tak jej bude obtížné přeskočit i s tím, že máte k dispozici dvojitý výskok. Bez toho byste si ve většině případů ani neporadili. Taktéž nechybí další prvky známé z arkád jako je třeba posunující se plošinka, která jezdí pravidelně zprava do leva. Na tu nasednete nejlépe naskočením a ona vás převeze na druhou stranu a tím většinou překonáte právě Eggs with the Legsostré bodáky, jež zde vyčkávají na příležitost, že přepadnete a zabijete se.

Pak jsou zde také nepřátele a slibovaná akční vložka. Jako správný drsňák vám byla do rukou vložena zbraň ovšem téměř bez nábojů. Ty najdete na zemi ve dvou podobách – jednak jsou to jednorázové boxíky, které seberete a konec. Pak jsou tu ale také automatické dobíječky, kde získáte plný zásobník klidně i několikrát po sobě.

GunDude by byl hrou perfektní. Ze začátku jsem z něj dokonce byla doslova nadšená. Poté, co jsem ale nespočetněkrát opakovala již druhý level, euforie rázem opadla. Pro příště je možné autorům snad jen poradit, aby zvážili umístění několika savepointů.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

0 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Témata: 0

Nejčtenější

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...Další z rubriky

Při hraní Bloodworks zavzpomínáte na zapomenutý Crimsonland

Bloodworks

Podobně jako jeho velký vzor, i Bloodworks je střílečka z tzv. ptačí perspektivy, ve které po nepřátelích zůstávají...

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V temné Shadow Web nemůžete věřit jen vlastním očím

Shadow Web

Podobně jako v mnoha jiných hororech, i v Shadow Web musíte uniknout ze zamčené budovy a nenechat se sežrat. Hru...Najdete na iDNES.cz