Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gunner 3 – skvostná arkáda

  12:00aktualizováno  5:15
Představme si nyní chlapíka v bílém obleku s maskou na hlavě, jenž se snaží za pomoci až devatenácti různých zbraní bojovat proti spoustě agentů, robotů a mutantů z džungle. Ano, právě takto by se dala jednoduše charakterizovat dnešní plná hra zdarma. Čekáte-li však nějakou jednoduchou frašku, pak musím podotknout, že Gunner 3 vám dá zcela jistě hodně zabrat.

Gunner 3

Platforma: Freeware
Výrobce: KNPMASTER

Stáhnout

Gunner 3Tak jsem si řekl, že arkády jsou na freewarovém poli jedním z nejžádanějších žánrů, a proto se pokusím nalézt nějakou prima gamesku, která by potěšila nejen její příznivce. Myslím si, že se mi to skutečně podařilo. Důkazem kvality Gunneru 3 byť má maličkost. Jelikož arkády se zrovna na mém počítači dlouho neudrží, u této hry tomu bude naopak. A to z části proto, že se mi ji stále nepodařilo dohrát do konce :-). Přesto se již o ní musím zde zmínit, neboť už je opravdu na čase. Pojďme se tedy nyní podívat na Gunner 3 trochu blíže.

Po spuštění na vás vybafne primitivní menu s obrázkem hlavní postavy – Gunner (střelec), jehož osud vezmete do svých rukou. Z nabídky si asi nevyberete skoro nic, takže jedinou možností bude položka “start”. Během momentu se objevíte v menu s instrukcemi. Následně už v jakési nabídce, kde se před vámi objeví celkem osm obrazovek (oken), které zobrazují levely. Pokud hrajete poprvé, pak pouze první s aktuálním obrázkem je přístupná a ostatních sedm jen zrní. Postoupíte-li do dalšího kola, pak se spustí následující obrazovka a v levém horním rohu si budete moci tuto situaci uložit. Bohužel při hře samotné se aktuální pozice ukládat nedají :-(.

Gunner 3Příběh je ve hře obsažen a to velice poutavý. Stručně vám ho zde naznačím. Velitelství dostalo zprávy, že v oblasti deštných pralesů jižní Ameriky jsou prováděny nezákonné experimenty se zvířaty a chemickými zbraněmi. Vy jakožto zkušený agent budete mít v této misi za úkol bojovat proti všem protivníkům, kteří brání své teritorium. Cílem oněch ilegálních experimetnů je vytvořit armádu mutantů, kteří by dokázali ovládnout celý svět. A tomu musíš zabránit právě Ty!

Teď už se podívejme na hru samotnou. Podle obrazovky prvního levelu, se budete domnívat, že se ocitnete v nějaké džungli, což se záhy potvrdí. Takový prales se dá v počítačové podobě ztvárnit velice pěkně a to především v těchto 2D arkádách, což dokazuje sám Gunner 3. Během chvilky se budete moci v klidu seznámit s hlavním protagonistou hry – chlapík v bílé uniformě, jež připomíná menší skafandr. Mezi jeho schopnosti patří, jak by se dalo čekat, skákání (Shift), střelba (Ctrl) a pohyby (pomocí šipek). Avšak zde máte k dispozici navíc ještě jednu funkci, která se u tohoto typu her moc nevídá – kotoul vpřed (tlačítko Z). S Gunnerem ním procházet různými chodbami, skákat z vysokých převisů a také nebezpečně střílet. Nepřátelé se řadí celkem do čtyř druhů, což je velice malé množství, ale za to v hojném počtu. Máme tu lidské agenty podobné samotnému Gunnerovi, zmutované kobylky, velké zelené oko a jakýsi létající mechanismus. Nesmím však také zapomenout na úhlavní protivníky – gigantické roboty, kteří vás čekají jako třešnička na dortu na konci každého levelu. K jejich zničení budete mít k dispozici 19 druhů zbraní, mezi nimiž naleznete například obyčejný samopal, plamenomet, laser či jakýsi zmrazovač. Po jejich použití se může stát, že se to na nepříteli „nějak“ podepíše :-). Kupříkladu po použití plamenometu agent začne pomalu hořet, až z něj zbude jen popel.

Gunner 3Bonusy k arkádám neodmyslitelně patří, takže budete po cestě moci nalézt ještě lékárničky. Prozradím, že v Gunneru 3 je řada tajných chodeb, které mnohdy naleznete za pomocí důvtipu, ale také pouze díky paní štěstěny. Oblast 6B, která je určena pro tuto misi, se však neskládá pouze z pralesu, ale také z podzemích chodeb a gigantického vulkánu. Graficky je provedeno vše, tak jak jsme z tohoto typu her zvyklí. Nicméně posuďte sami z okolních obrázků. Zvukové efekty i hudba je vcelku na dobře poslouchatelné úrovni. Nějaké chyby jsem při hře také objevil, ale nikterak to hře na kvalitě neubralo. Navíc si užijete také více krve než je zdrávo.

A jak zakončíme dnešní recenzi na velice zajímavý počin, o kterém se na internetu nedočtete prakticky nikde? V každém případě kladně, protože už dlouho jsem se s arkádou tak nepobavil jako nyní. Někomu z vás by mohlo připadat, že tato hra skýtá prvky světoznámé titulu Sonic (např. prostředí, protivníci, grafika), a právě proto by mohl Gunner 3 apelovat na plnou hru zdarma tohoto měsíce. Uvidíme, jaké dojmy zanechá ve vás.

Autor:


Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz