Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gunocide 2 - střílečka s raketkou

  12:00aktualizováno  17. června 12:48
Gunocide 2 je rychlá a pěkná střílečka zcela ve stylu legendárního Xenonu. Vylepšování rakety, zesilňování štítů, zlepšování vašich zbraní - nic z tohoto nechybí v této graficky velmi kvalitně zpracované akční záležitosti!

Gunocide 2

Platforma: Freeware

Stáhnout

Gunocide 2

Pokud máte rádi rychlé střílečky, a v tomto případě ještě oblečené do pěkného kabátu, určitě jsem vám dneska přinesl něco, co vás zaujme. Po pěkné grafice budu i v dnešní recenzi odkazovat hlavně na dobrou hratelnost, protože právě hratelnost je tím, co se od freewarovek očekává asi nejvíc.

Poté, co jsem si stáhl tuto hru, byl jsem docela skeptický. Poměrně velká délka hry mě při stahování rozmrzela, ale útěchou mi byly screenshoty, které vypadaly opravdu krásně. Hned po spuštění na mě vybaflo menu. V něm jsem se dozvěděl, že hra má tři varianty. Sice se od sebe moc neliší, ale určitě to zvýší replaybilitu hry. O co jde v té základní variantě? Ovládáte svou raketku, s níž se nalézáte v dolní části obrazovky. Proti vám, v horní části obrazovky, se vyskytuje velká přesila mimozemských raket a všemožných vznášedel. Vaším úkolem přirozeně je všechny sestřelit. Tento úkol je ve všech variacích stejný. Se svou raketou můžete uhýbat do stran a můžete střílet. Dopředu či dozadu nemůžete. Na začátku mise máte jenom pár štítů, nějaké životy a velmi slabou zbraň. Občas ze sestřelené cizí rakety vypadne nějaký ten bonus, například život, štít či vylepšení zbraně. A právě vylepšování zbraně, to je kapitola sama pro sebe. Protože právě po například šesti upgradech střílíte Gunocide 2takové rány, že sestřelíte půlku obrazovky jednou ranou. To nejlepší nás ale stále čeká! Na výběr totiž máte hned tři rakety, které můžete řídit. Každá má svůj maximální počet možného upgradu zbraně, svou kapacitu štítů, trochu odlišné letové vlastnosti atd.

Hrát můžete celkem deset misí. Mise se liší tím, že každá má jiné pěkné renderované pozadí, a hlavně tím, že proti vám stojí na pohled trochu silnější a odolnější raketky. Hned ale poznáte, že nejen tak vypadají, ale opravdu tak silné a odolné jsou. Posledních pár misí je opravdu peklo. Když hrajete základní variantu hry, máte v každé misi ještě jakési podúrovně. Znáte to, sestřelíte všechny nepřátele, objeví se nápis úroveň dvě a jedete dál. Druhá a třetí varianta hry jsou extrémně těžké, takže jsem za dobu recenzování nepřišel na nápad, jak jinak je popsat, než takto: musíte zničit všechno, musíte přežít a musíte mít co nejvyšší skóre.

Animace raket a cizích vznášedel a celkově všeho je velmi povedená. Grafika je krásně renderovaná, výbuchy jsou opravdu výbuchy a vystřelené lasery na nejvyšší úrovni opravdu potěší váš pohled. Co se týče hudby, samozřejmě tu je, a je skvělá. Krásně doplňuje atmosféru hry, bohužel ji není tolik slyšet přes bitevní vřavu, aneb šílené střílení, výbuchy, úhyby atd.

Gunocide 2

To nejlepší jsem si ale pořád nechal v záloze. A co to je? Je to ta magická věc, je to multiplayer! Na jednom počítači můžete totiž hrát ve dvou! A to ne žádným střídáním, ale na obrazovce se prostě objeví dvě rakety a jdeme po nich! Dokážete si představit, kolik je to zábavy? Dokud si to nezahrajete ve dvou, tak to nezjistíte, takže koukejte jít někoho přemluvit, ať si s vámi dá partičku. Když si každý vyberete jinou raketu, jeden odráží útoky silným kanónem, zatímco ten druhý likviduje ohněm ty vepředu. Jedním slovem skvělé.

Co dodat závěrem ? Hra je skvělá, pěkná, rychlá a dobře se hraje. Vydrží dlouhou dobu. Má plno vychytávek, například můžete své skóre poslat na jejich oficiální stránku a tím zveřejnit své výsledky, nebo si můžete stáhnou aktuální žebříček a bojovat offline proti výsledkům jiných hráčů. Tuto hru prostě doporučuji. Zabalená má sice něco přes 9 MB, ale to není tak velká překážka, když si spočítáme, kolik zábavy s ní zažijeme.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz