Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

GunViper - Raptorův návrat

  12:00aktualizováno  17. března 9:26
Hra podobného typu už s na PH pěkně dlouho neobjevila, takže jsem rád, že vám mohu přinést recenzi právě na GunViper. Pokud máte rádi opravdu kvalitní freeware hry ze světa leteckých stříleček, čtěte dál.

GunViper

Platforma: Freeware
Výrobce: M. Nagahashi

Stáhnout

GunViperPravdou je, že server PlneHry.cz je už pěkně dlouho v "obležení" her především typově zařaditelných do žánru arkád nebo se zde objevují hry absolutně nezařaditelné. Po akčních sřílečkách je docela sháňka a věřte mi nebo ne, je opravdu těžké na internetu nějaké kvalitní najít. Proč? Protože pokud se mi nějakou úžasnou náhodou podaří kápnout na hru, kterou dokonce i stáhnu, tak nejde rozbalit, protože soubor je poškozen. Naštěstí jednou za čas se to povede a je z toho třeba právě perfektní GunViper. Pojďme se mu nyní podívat na zoubek!

GunViperTato gameska patří jednoznačně k velmi kvalitním, řekněme leteckým simulátorům, kde celou situaci vidíte shora, z pohledu třetí osoby. Možná si pamatujete velmi podařenou hru Raptor, která se této free hře podobá asi nejvíce. Jestli stále ještě tápete, napoví vám screenshoty.

Pojďme to vzít pěkně od Menu až po "Game Over". Takže co se týče právě menu, tak zde máme na výběr ze 4 položek. Nechybí zde Options ani Replay ale stěžejní  je samozřejmě Start. Vy, jakožto pilot hypermoderní stíhačky z daleké budoucnosti máte za úkol jak jinak než zachránit svět. Nápomocny vám k tomu budou zbraně, kterými letadlo disponuje. A to je fotonový kulomet, malá obranná jednotka vybavena taktéž dvouhlavňovým (leč slabším) kulometem a ochranná aura. Zbraně ovládáte tlačítky Y a X. Zajímavá je přítomnost zmíněné malé, leč velmi účinné obranné jednotky, která funguje nezávisle na směru letu stíhačky a přitom ji můžete velmi jednoduše ovládat a útočit tak na několik cílů najednou.

GunViperOpravdu skvělá a velice originální pomůcka, se kterou jsem se u této hry setkal poprvé. Jak ji ovládat zjistíte záhy po spuštění, takže se s tím tady nebudu rozepisovat na půl odstavce. Napovím vám, že k tomu budete potřebovat pouze kurzorové šipky, stejně jako k ovládání pohybu celé stíhačky. Vašimi nepřáteli na vaší plavbě vzduchem i vesmírem bude mnoho druhů nepřátelských plavidel rozličných tvarů, barev a schopností. Některé na vás útočí kupou střel, které se navíc štěpí na další, jiné vypouštějí haldu menších plavidel, které se dokonale postarají o vaše zničení. Na konci každé úrovně (...no, jsou tady vlastně pouze tři) si na stíhačku počíhá boss, který se snaží ukončit její trápení. Ale ať se snaží jak chce, stejně se mu to nikdy nepovede, protože je nesmrtelná. Ano, je vlastně nesmrtelná, protože hra postrádá existenci životů. Letadlo z budoucna sice nemá úplně nekonečnou energii, ale zato po jejím vyčerpání je tu nová, plná sil a nábojů. A takových nových  je nespočet. Opravdu nevím, jestli je to plus či minus, to je na posouzení každého z vás. Abych pravdu řekl, tak já tuto možnost u her rád nemám, protože to podle mě snižuje prožitek ze hry. Ale někomu to může vyhovovat. Po překonání celé hry se podepíšete do tabulky "The best" a tím pro vás hra končí.

GunViperTeď se spolu mrkneme na technické zpracování. Graficky je hra opravdu na výši - celá zpracovaná ve 3D a vypadá (na freeware) úchvatně. Pro plynulý chod budete ale určitě potřebovat 3D kartu a procesor o frekvenci více než 233Mhz. Zvukové efekty jsou perfektní, snad nešly udělat lépe a hudba jakbysmet . Akorát bych hře vytkl občasnou nepřehlednost, která vzniká při masové střelbě vašich nepřátel. Když se do mě totiž pustila celá flotila malých letadel, chrlících ze sebe spousty a spousty nábojů, tak jsem ztratil přehled o tom, které letadlo je to moje. Ale nebojte, to je totiž snad jediná chyba, kterou na ní najdete (i když člověk nikdy neví...:o). Celkově bych hodnotil hru na 85%. Patří určitě k elitě a stoprocentně si ji zkuste, protože jinak příjdete o super herní zážitek! 

Autor:


Témata: Stíhačka

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz