Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Guru Logic Champs - vytváříme obrázky

  12:00aktualizováno  8:00
Pokud je ta možnost, proč si z Gameboye nevypůjčit skvěle hratelnou logickou hru. Zde bude mít hráč za úkol doplňovat zbývající políčka z vyobrazeného obrázku za pomocí drobných krychliček.
70

Guru Logic Champs

Platforma: Freeware
Výrobce: Ian Price

Stáhnout

Guru Logic ChampsGuru Logic Champs je počítačový remake poměrně známého logického rychlíku, který se mimochodem objevil na Gameboy Advance. Ostatně svou koncepcí se na přenosné konzole rozhodně hodí.

Ani na osobních počítačích ovšem není koncept zcela nehratelný, ba právě naopak. Vaším úkolem bude zhostit se ovládání speciálního kanónu, v jehož schopnostech je zejména vyplivovat speciální krabičky, které slouží pro dobudování obrázku na obrazovce. Ano, vaší náplní bude s trochou nadsázky kreslit, i když podle vymyšlené předlohy. Ta je z části vykreslena přímo na vaší obrazovce a skládá se z několika pevných kostiček, se kterými nepohnete. To ale není na škodu, většinou totiž dobře poslouží jako pevná ohrádka pro to, Guru Logic Champsabyste na ní začali budovat zbytek obrázku, což nebude mnohdy snadné. V levelu prvním jednoduše vypustíte krabice z kanónu, ty se usadí na pevných kostičkách a obrázek je hotov a odpovídá předloze vlevo nahoře.

Ne vždy to bude tak snadné a prokousat se celou dvacítkou levelů bude záležitostí na dlouho. Časem totiž nebudou pevné kostičky přímo přidruženy k těm, která se snažíte postavit a taqk bude nutné vybudovat podpůrné konstrukce Guru Logic Champsa ty následně opětovně smazat. Ano, kostičky totiž po herní ploše posouváte (až dokud nenarazí na pevnou část – neplatí okraj obrazovky), ale také si je můžete brát zpátky, samozřejmě, pokud je to možné.K takto použitým kostkám tedy musíte mít nejlépe přímý přístup, kež se dá získat otáčením celou herní plochou. K tomu slouží dvojice kláves Z a X, přičemž jedna z nich značí posun doleva, jiná pro změnu doprava. Kombinací zde popsaných principů byste se měli dobrat zdárného výsledku, to ale může mnohdy být i záležitost desítky minut. Přijít na to jak vše umístit a následně odebrat je poměrně sloižité, navíc vás limituje i počet kostek, které vám byly pro aktuální level přiděleny.

Logická hra Guru Logic Champs má za sebou silný koncept a levely v této verzi dodané pokryjí celou škálu obtížností a měly by tedy uspokojit téměř každého hráče. K tomu přispívá i grafická stránka, která jako u každého správného remaku působí tak trochu retro stylem a přesto je dostatečně kvalitní.

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

V Port of Call vás prapodivná loď odveze do záhrobí

Port of Call

Na onom světě je všechno ve formě náznaků. Port of Call je velmi neobvyklá adventura, ve které se přes řeku Styx duše...Další z rubriky

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz