Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gütertrennung XS – manželské neshody řešte motorovou pilou!

  12:00aktualizováno  24. září 1:10
Další hra od tvůrců neskutečně oblíbeného Moorhuhnu je tady! Jmenuje se Gütertrennung a ukáže nám, jakým způsobem by se neměly řešit manželské neshody, z čehož by se spousta jedinců mohla poučit...
80

Gütertrennung XS

Platforma: Freeware
Výrobce: Phenomedia

Stáhnout

Gütertrennung XSPředstavovat vám německou vývojářskou firmičku Phenomedia AG by bylo příslovečným nošením sov do Athén. Snad každý z vás zná legendární sérii Moorhuhn, případně jiné podařené tituly doslova překypujícími humornými náměty a podařeným zpracováním. K těm všem se ode dneška přidává i opravdu povedený Gütertrennung XS, který by mohl být takovou malou příručkou, jak neřešit manželské neshody.

Příběh vypráví o rozhádaném páru Smithových, kteří byli ještě donedávna manželé. Před pár dny se rozvedli a vše vypadalo, že se vyřídí v naprostém klidu. Až však jednoho dne se pan Smith vrací pěšky z práce (jeho auto získala po rozvodu jeho žena) a co to nevidí – před jeho domem stojí stěhovací vůz a všechen jeho nábytek stojí na ulici.Gütertrennung XS „Proboha, co se stalo?,“ bleskne mu hlavou. To „jenom“ byl zrušen společný majetek a jeho žena si odváží na co má právo. To ho ale tak nevýslovně rozzuří, že popadne motorovou pilu ujme se dělit všechen nábytek přesně na poloviny, pomůžete mu?

Vaším úkolem je tedy bezhlavě pobíhat po ulici a motorovou pilou ničit všechen nábytek, který vám přijde pod její zuby. To je celkem jednoduché, jelikož v této fázi jsou vašimi jedinými nepřáteli stěhováci, kteří nechtějí, aby se nábytek nějak poškodil. Avšak s těmi si rychle poradíte – stačí pořádně zvednout pilu nad hlavu a pohrozit jim a oni utečou. Čas od času je třeba také doplnit palivo do pily, aby vám pěkně a dobře fungovala. Gütertrennung XSTo provedete tak, že kleknete k nějakému z kanystrů, kterých je na ulici v počátku habaděj, a pěkně dáte vaší motorovce nabumbat.

Hra obsahuje celkem 10 levelů, na každý máte určitý časový limit, nicméně ten vám bude povětšinou bohatě stačit. Až v pozdějších fázích hry bude času proklatě málo a jakmile vám dojde, z domu vyběhne vaše manželka, která bude vám bude chtít motorovou pilu sebrat. S tou si však poradíte stejně jako s výše uvedenými stěhováky. Samozřejmě čím dříve se vám povede danou úroveň dokončit, tím líp pro vás, protože ušetřené sekundy se vám kladně promítnou do výsledného hodnocení. S přibývajícím číslem levelu postupně graduje obtížnost, takže mnohdy se musíte pořádně ohánět, abyste si uchovaly všechny své 3 životy. Gütertrennung XSNěkdy to samozřejmě nepůjde a podlehnete. Každopádně pokud budete dobří, život lze zpátky získat pokud budete mít dobré skóre.

Zpracování hry je – jak již bývá u Phenomedie zvykem – naprosto excelentní. Grafickou stránku bych se nebál připodobnit k animovanému filmu. Pozadu není ani zvuková a hudební stránka. Sice na hudbě by se mohlo trošku ještě zapracovat, jelikož se mi zdála poněkud průměrná, avšak zvuky nemají konkurenci. Co dodat na závěr? Nebylo tu nějak moc superlativů? Možná ano, ale bylo to naprosto zasloužené, protože tato hra patří k tomu nejlepšímu, co z dílen Phenomedie kdy vzniklo. Na Moorhuhny to sice nemá, ale ten námět je šílený!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 43 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....Najdete na iDNES.cz