Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnast - ve zdravém těle zdravý duch!

  12:00aktualizováno  9:46
Líbí se vám vždycky v televizi neskutečné gymnastické kousky a v reálu vám to nějak nejde napodobit? Právě originální a skvěle zpracovaný Gymnast vám umožní splnit si tento sen!
80

Gymnast

Platforma: Freeware
Výrobce: Walaber

Stáhnout

GymnastOd Walabera vyšlo již docela hodně freeware titulů, přičemž dnes recenzovanému kousku se nejvíce podobá Trampoline (viz. naše recenze). I v Gymnast si zahrajeme za sportovce, se kterým budeme předvádět pro někoho hodně střeštěné kousky. Samozřejmě tady ale nebudeme poskakovat na trampolíně, nýbrž mezi jednotlivými hrazdami.

Gymnast nabízí dva základní herní režimy âÂ?Â? Challenge a Gymnastics mode. V každém z nich si nejprve vyberete sympatického panáčka, s nímž budete hrát, a potom hurá do akce. V Challenge procházíte připravené úrovně, v nichž se musíte dostat do cíle pomocí přeskakování po jednotlivých hrazdách. Přitom se musíte snažit přemístit na určené místo co nejrychleji. Gymnastics mode by se dal nazvat jako volná disciplína. K dispozici máte pouze jednu hrazdu a cílem je získat co možná nejvíce bodů za provádění různých gymnastických triků. Spíše zajímavostí, která Gymnastna hratelnosti příliš nepřidá, je možnost přehrát si opakovačky v místním âÂ?Â?kiněâÂ?Â?. Občas se to skutečně sranda a pohyby vypadají moc hezky. Když už si projdete všechny připravené levely, můžete rozvinout vlastní fantazii a předvést co ve vás je v připraveném editoru úrovní. Jeho ovládání je skutečně uživatelsky příjemné a mapy dokáže vytvořit každý. Právě díky němu se kolem hry vytváří vcelku solidní fanouškovská komunita.

Ovládání hry má svůj osobitý styl, ale zároveň i jedno ohromné mínus. Ke hraní totiž potřebujete gamepad nebo jakékoli jiné herní zařízení, která má analogové páčky. Právě jimi totiž se svým gymnastickým svěřencem pohybujete. Pravda, na klávesnici by to asi vůbec nebylo možné a hráč by vypadal spíše jako dřevo, než ohebný a pružný gymnasta. Levým analogovým ovladačem hýbGymnastete jeho rukama, pravým potom ovládáte nohy. Někomu se to může zdát na první pohled obtížné, ale není tomu tak. Všechny úrovně mají zvyšující se obtížnost, takže začínáte těmi opravdu začátečnickými kousky a postupně se propracujete až k mistrovským kombinacím. K osvojení ovládání dobře poslouží i tutoriál, který je bohužel pouze videem a nemůžete si nic hned vyzkoušet.

Gymnast je poměrně originální hrou, hezky se na kousky vašeho sportovce kouká a po chvíli se stane vcelku návykovou. Je potřeba jen překonat prvotní neúspěchy, než si zvyknete na ovládání. Právě v ovládání nakonec vidím úplně nejzásadnější problém, protože analogový ovladač, který hra vyžaduje, zkrátka každý nemá. Jestliže ho vlastníte, nesmíte si tohoto šikovného gymnastu nechat ujít!

 

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...



V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Další z rubriky

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...



Najdete na iDNES.cz