Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hacker's Digest - škola hackerů

  12:00aktualizováno  23. ledna 6:33
Chtěli byste se stát obávaným hackerem, pro nějž není problém proražení sebevíce ochráněného systému? Pak se vám bude hodit tento zábavný výukový program pro budoucí hackery, jež vám vydrží opravdu dlouho.
70

Hacker's Digest

Platforma: Freeware
Výrobce: Scorpion Games

Stáhnout

Hacker DigestJestliže si pod pojmem hacker představujete klasického počítačového blázna, s brýlemi na obličeji, oblečením jež bylo módní tak před dvaceti lety, neupraveným vzhledem a především vysoce vyvinutou inteligencí, jste na správné adrese – minimálně v poslední poznámce. Do role takového hackera-začátečníka se totiž vžijete také prostřednictvím nové a koncepčně jednoduché logické hříčky, u níž budete potřebovat právě jen a pouze ono logické myšlení.

Hacker’s Digest je vlastně přesněji takovým přípravným vzdělávacím programem určeným pro budoucí hackery. Prostřednictvím tHacker Digestohoto mnohdy pekelně těžkého logického rychlíku si mohou bez jakéhokoliv nebezpečí vyzkoušet, jak se vlastně do takového počítače proniká a to pochopitelně ve značně abstraktní a smyšlené formě – ač nelze popřít, že by podobný prográmek dozajista šikovně rozvíjel logické myšlení budoucích hackerů.

Cílem každém z údajně šedesáti nabízených levelů je dostat balónek do vymezeného exitu, tedy v podstatě počítače vaší obětí. Toho lze dosáhnout jen prostřednictvím jednoduchého panelu s čtveřicí přepínacích tlačítek, každé jiné barvy. Do stejných barev jsou předělány i plošinky, od nichž se míček na své cestě má a zároveň musí odrážet. Vaším cílem pak bude nastavit je tak, aby dosáhl cíle tak jak má. Zpravidla pak existuje pouze jeden jediný způsob, který nebude v úvodních levelech nalézt činHacker Digestit vůbec žádné potíže. Ne tak v pozdějšcích fázích, kdy začne plošinek neustále přibývat, ba co více, budou se objevovat skupinky stejně zabarvených, přičemž neexistuje žádná možnost, kterak hýbat samostatně s každým z nich. A tak již nebude stačit jen pěkně všechno nastavit a vypustit balónek. Vyžadovány tedy bude rovněž rychlé reakce, kdy bude třeba v průběhu cesty míčku levelem adekvátně měnit směr natočení plošinky, bez čehož byste balónek do cíle rozhodně nedotlačili.

Sečteno a podtrženo je Hacker’s Digest příjemně zvládnutým logickým rychlíkem, který vám díky slušnému množství levelu vydrží na opravdu dlouhou dobu. Grafická stránka mohla být o fous lepší, přeci jen stále stejné černé sterilní pozadí s několika málo nezajímavýmni prvky na povrchu se po chvilce nepříjemně okouká. Za tu dobu však stihnete bez dechu odehrát hned několika zábavných levelů – celkově lze tedy tuto hackerskou průpravu rozhodně doporučit.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Témata: hacker

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...Najdete na iDNES.cz