Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hadleys Hope - brutální pinball

  12:00aktualizováno  3. srpna 6:34
Klasický pinball se všemi různými vychytávkami a trochou krve navíc - to je tento podařený pinball jménem Hadleys Hope. Co myslíte, jak vysokého score dosáhnete?
50

Hadleys Hope

Platforma: Freeware
Výrobce: Aciders

Stáhnout

Headleys HopeOblíbené aumatomatovky si v mnoha případech najdou cestu ze svých již notně zastaralých krabiček až k samotným hráčům na počítačích či herních konzolích. A tak to také dopadlo s klasickým pinballem, jehož všemožně zpracované variace si můžeme vychutnávat již po vcelku dlouhou dobu. Vytvořit tedy originální hru která by šokovala dnešní hráče a zároveň využít staré klasiky, to není ani v nejmenším jednoduché – povedlo se to tedy alespoň tvůrcům Hadleys Hope?

Na první pohled tato hříčka ničím nepřekvapí., jak jsem již naznačila úvodu, bude v mnohém podobný svým kolegyním avšak i přes to se pokusili tvůrci něčím málo šokovat. Nejen že vymysleli pár svých vlastních vychytávej, navíc hře dali takový polomrtvý kabátek.

Abyste to špatně nepochopili, ne že by byla dameska natolik špatná – ba právě naopak. Jen prostě budete narážet na nepříjemné již polomrtvé lidi, kterým projetím míčku rozhodně nepomůžete, b právě naopak. Spíše z nich vyprýští ještě víc krve – což však znamená pořádnou injekci pro vaše bodové konto. Headleys Hope

Bodíky totiž budete získávat prakticky již jen za to, že se váš míček pohybuje. Odstartujete jej klasicky z jedné roury stiskem kurzorové klávesy, což jej vymrští danou silou vzhůru. Pak již na vás jen je, abyste jej udrželi o možná nejdéle na hrací ploše. Ačkoliv to mnohým, kdo ještě pinball nezkoušeli může připadat lehce nudné, jediné, co zde po celou dobu provádíte je mačkání klávesy vpravo a vlevo, čímž aktivujete a vymrštíte vzhůru jednu z páše, která má za úkol zabránit balónku před pádem z herní plochy. Headleys HopeTakto to budete dělat stále do kola, během čehož bude míček prolétat pastmi, kde se zastaví, či se vzápětí objeví na zcela odlišném místě. Pozornost je třeba zvláště ubírat na všemožné bonusové možnosti. Kupříkladu podbarvíte trojici za sebou stojících objektů a bodová smršť je na světě – nebude to však vůbec jednoduché, neboť nějak přesněji ovládat směr letu kuličky bude mnohdy nad vaše síly.

Ačkoliv se tedy tvůrci rozhodně snažili, nevydařilo se jim z konceptu vytřískat více než maximálně průměrně hratelnou i vypadající hříčků, která sice neurazí, nicméně na ní bohužel nebudete ani nejspíše koukat as nechápavě vyvalenýma očima a trávit nad ní dlouhé večery. I přes to máte-li podobné hry rádi, stahujte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

45 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz