Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hakaiman - v kůži japonského zabijáka

  12:00aktualizováno  10:38
Staňte se zabijákem a plňte rozličné úkoly. Můžete zvolit buďto tichou likvidaci nebo využít kulometu a granátů. Nepřátel je všude dost, takže nudit se určitě nebudete.
70

Hakaiman

Platforma: Freeware
Výrobce: Hyperion

Stáhnout

hakaiman1

Hakaiman představuje na freeware poli poměrně neotřelou hru. Rozhodně se nezařadí do houfu klasických 2D stříleček. Nabízí totiž velmi solidní akci, která má navíc hlavu i patu. Jestli zvolíte cestu za vítězstvím tichou cestou nebo budete všude rozhazovat granáty, to už záleží jenom na vás.

Hrát budete za chlapíka, který je vybaven kulometem, granáty a také svým uměním zabíjet pěstmi. V každém levelu dostanete úkol (který je bohužel v japonštině) a můžete se pustit do hraní. Úkoly jsou i na akční arkádu poměrně rozličné, což je chvályhodné. Proti vám stojí ozbrojení nepřátelé, které budete muset při cestě k cíli likvidovat. Můžete zvolit tichou cestu a zabíjet je pěstmi. To je však těžké, protože si musíte počkat na vhodný moment, a poté rychle a bezchybně udeřit. Mnohdy je hakaiman2však tichá cesta nemožná, protože nepřátelé se kryjí, takže se chopíte druhé možnosti. Ta je o poznání krvavější. Kulky z kulometu a granáty se však vypořádají se všemi problémy. Nijak však náboji neplýtvejte. Sice můžete občas najít v bednách nebo se jen tak povalující zásobníky nebo nové granáty, ale na rozdávání jich rozhodně mít nebudete. Hlídat byste si měli i své zdraví, protože pokud umřete, budete muset začít hrát daný level od začátku.

Na bitevní pole se díváte z pohledu shora, takže budete mít velmi dobrý přehled o veškerém dění. Grafika je jinak poměrně fádní a ničím výrazným nevyčnívajícím, ale ke hraní plně dostačuje. Setkáte se s poměrně vysokým počtem objektů, které jsou od sebe bez problémů rozpoznatelné. Pakliže zvolíte hlučnou cestu likvidace za pomoci kulometů a granátů, promění se za chvíli celá mapa v krvavou lázeň. Hratelnosti je velmi solidní. Inteligence nepřátelských vojáků je překvapivě dobrá, rozličnost úkolůhakaiman3 prodlužuje hraní a možnost výběru likvidace nepřátel vám dává volnost v rozhodování. Místy se budete muset zastavit a na chvíli se zamyslet, jak budete postupovat dále, takže se projeví i vaše taktické schopnosti. Ovládání je zpočátku poměrně oříšek, ale dá se na něj po čase zvyknout. Nejvíce mi bohužel vadil omezený pohyb mého chlapíka. Možnost pohybu pouze ve směru čtyř světových stran mi příliš nesedla, ale nemyslím si, že s tím bude mít širší hráčská obec problémy. Zapomenout nemohu ani na dobrou audio stránku.

Hakaiman představuje velmi kvalitní akční hru, která se bude určitě fandům obdobných kousků líbit. Rozličné úkoly, solidní grafika a velmi pěkná hratelnost âÂ?Â? to vše vám nabízí Hakaiman a já vám tuto hru doporučuji vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz