Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hakaiman - v kůži japonského zabijáka

  12:00aktualizováno  10:38
Staňte se zabijákem a plňte rozličné úkoly. Můžete zvolit buďto tichou likvidaci nebo využít kulometu a granátů. Nepřátel je všude dost, takže nudit se určitě nebudete.
70

Hakaiman

Platforma: Freeware
Výrobce: Hyperion

Stáhnout

hakaiman1

Hakaiman představuje na freeware poli poměrně neotřelou hru. Rozhodně se nezařadí do houfu klasických 2D stříleček. Nabízí totiž velmi solidní akci, která má navíc hlavu i patu. Jestli zvolíte cestu za vítězstvím tichou cestou nebo budete všude rozhazovat granáty, to už záleží jenom na vás.

Hrát budete za chlapíka, který je vybaven kulometem, granáty a také svým uměním zabíjet pěstmi. V každém levelu dostanete úkol (který je bohužel v japonštině) a můžete se pustit do hraní. Úkoly jsou i na akční arkádu poměrně rozličné, což je chvályhodné. Proti vám stojí ozbrojení nepřátelé, které budete muset při cestě k cíli likvidovat. Můžete zvolit tichou cestu a zabíjet je pěstmi. To je však těžké, protože si musíte počkat na vhodný moment, a poté rychle a bezchybně udeřit. Mnohdy je hakaiman2však tichá cesta nemožná, protože nepřátelé se kryjí, takže se chopíte druhé možnosti. Ta je o poznání krvavější. Kulky z kulometu a granáty se však vypořádají se všemi problémy. Nijak však náboji neplýtvejte. Sice můžete občas najít v bednách nebo se jen tak povalující zásobníky nebo nové granáty, ale na rozdávání jich rozhodně mít nebudete. Hlídat byste si měli i své zdraví, protože pokud umřete, budete muset začít hrát daný level od začátku.

Na bitevní pole se díváte z pohledu shora, takže budete mít velmi dobrý přehled o veškerém dění. Grafika je jinak poměrně fádní a ničím výrazným nevyčnívajícím, ale ke hraní plně dostačuje. Setkáte se s poměrně vysokým počtem objektů, které jsou od sebe bez problémů rozpoznatelné. Pakliže zvolíte hlučnou cestu likvidace za pomoci kulometů a granátů, promění se za chvíli celá mapa v krvavou lázeň. Hratelnosti je velmi solidní. Inteligence nepřátelských vojáků je překvapivě dobrá, rozličnost úkolůhakaiman3 prodlužuje hraní a možnost výběru likvidace nepřátel vám dává volnost v rozhodování. Místy se budete muset zastavit a na chvíli se zamyslet, jak budete postupovat dále, takže se projeví i vaše taktické schopnosti. Ovládání je zpočátku poměrně oříšek, ale dá se na něj po čase zvyknout. Nejvíce mi bohužel vadil omezený pohyb mého chlapíka. Možnost pohybu pouze ve směru čtyř světových stran mi příliš nesedla, ale nemyslím si, že s tím bude mít širší hráčská obec problémy. Zapomenout nemohu ani na dobrou audio stránku.

Hakaiman představuje velmi kvalitní akční hru, která se bude určitě fandům obdobných kousků líbit. Rozličné úkoly, solidní grafika a velmi pěkná hratelnost âÂ?Â? to vše vám nabízí Hakaiman a já vám tuto hru doporučuji vyzkoušet.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz