Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Halloween House - halloweenské dobrodružství

  12:00aktualizováno  27. listopadu 9:03
Každoročně na podzim ovládne zejména Anglii svátek zvaný Halloween milovaný hlavně menšími dětmi. Smrtky, čarodejnice a další mystické postavy pochodují po městě a žádají sladkosti, které budete muset najít i vy.
70

Halloween House

Platforma: Freeware
Výrobce: Magnus Nilsson

Stáhnout

Halloween Halloween nepatří v naší malé republice v samém středu Evropy k nejznámějším svátkům. Svou popularitu si užívá především v Anglii a Americe, přičemž se jedná o svátek spjatý s čarodějkami a kouzly. Svátek milovaný především dětmi si nyní vychutnáme i v počítačové podobě a to v tomto projektu, který hraniční s trochu netradiční adventurou.

Základem adventury je kvalitní příbHalloween ěh, který je v tomto případě jednoduchý a přesto dobře fungující. Odehrává se v průběhu Halloweenského večera, kdy vás rodiče zcela nečekaně nechají doma samotné a tím vám vlastně překazí všechny plány na večer a aby to nebylo málo, navíc musíte hlídat svou mladší sestru, což je trest sám o sobě. Poté, co jste se situací srozuměni odchází rodiče z domu a vy záhy zjišťujete, že nikde poblíž nejsou sladkosti, což je v případě takovéhoto dne tak trochu krizové. Navíc po vystoupání po schodech nahoru rázem zjistíte, že na podlaze jsou podivné stopy jasně připomínající krev. A myslím že nebude problém zjistit, jak to ve skutečnosti je.

Halloween

Adventurních úkolů máte hned několik. Vedle hlídání poměrně hodné sestřičky na vás čeká především úkol v podobě hledání sladkostí, které si následně vyžádají koledníci a nepřejte si vidět jak to dopadne, pokud jejich požadavky nesplníte. Poté co se ozve zaťukání na dveře a známá průpovídka „trick or treat“ nejlépe abyste v inventáři něco dobrého měli, jinak pro vás bez milosti hra končí. Jediným místem, kde budete celou herní dobu trávit jsou pokoje vašeho vlastního domu, který je překvapivě rozsáhlý. Dvě patra a podkroví je jen začátek – na každém patře potkáte alespoň čtveřici pokojů, některé z nich dokonce zpočátku uzamčené a na vás bude se do nich dostat. Celá hratelnost je založena na volném pochodování po okolí pomocí kurzorových kláves. S tím je ale spojena i jedna z hlavních nepříjemností a sice nepřirozený vzhled hlavní postavy v momentě, kdy chodí doprava či doleva. Celé okolní prostředí je totiž snímáno z trochu jiného úhlu, než pod jakým je zobrazována postava, díky čemuž vše vypadá dosti nepěkně až nepřirozeně. Jinak je ale grafická stránka velice povedená. Prostory jednotlivých pokojů jsou vyvedeny velice originálně s různým rozestavením a nábytkem. Zkrátka netradiční, povedená a trochu volnější adventura, která je vhodná i pro těm, kteří jinak žánru nehoví.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz