Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Halo Hell on Earth - skutečné peklo

  12:00aktualizováno  5:10
Freewarová hra využívající atraktivity a známosti světa Halo může vypadat jako klasické přihřívání polívčičky na obrovské popularitě. Přesto, 2D střílečka Halo Hell on Earth je pouhá modifikace jiné starší freewarovky. Jak často na Plných hrách recenzujeme mody jiných freeware her?
60

Halo Hell on Earth

Platforma: Freeware
Výrobce: Dobermann Software

Stáhnout

Halo HellHalo je kult. Nehledě na žabomyší spory hráčů na PC nebo na konzolích je to jedna z nejúspěšnějších herních sérií, známá i mezi manistreamovou veřejností (což samozřejmě neznamená, že ji znala vaše babička), a takový Master Chief má dokonce svojí sochu v muzeu voskových figurín â?? pravda, jenom v poživačném Las Vegas.

Jsou tomu skoro tři roky, co Dobermann Software vydal freewarovou hra Halo Zero. Právě její engine (a grafiku) používá Hell on Earth. Navzdory tomu, že se podle informací na webu vydáte po stopách Master Chiefa, chybí Hell on Earth jakýkoliv příběh - tedy jeden ze stěžejních elementů úspěchu komerčního sourozence.

Halo HellSložením se hra neliší od starého Halo Zero, čili bych vás mohl odkázat na starou recenzi šéfredaktora Plných her, Lubomíra Hauerlanda, ale protože se nudím, představme si krátce princip. Jedná se o klasickou do strany scroolující střílečku. Utkáte se zde s bojovníky Covenantu, k čemuž teoreticky využijete většinu známého arzenálu - byť v praxi si vystačíte s brokovnicí nebo roztomilou sniperkou, dík které si level vyčistíte krásně dopředu. Díky odstupňované obtížnosti si každý najde to, co má rád â?? od frenetické akce po obezřetnější postup.

V souladu s tím pro hratelnost Hell on Earth platí v zásadě i většina předchozích výtek. Hudba je zde vykradená ze soundtracků herní předlohy. Kamera by mohla být řešená lépe, na spolubojovníky jsem nenarazil, ale to bude zřejmě nedostatečným proniknutím do hry â?? což je oslí můstek na zdaleka největší problém celé hry.

Navzdory zjevnému zjednodušení Hell on Earth oproti Halo Zero musím konstatovat, že mě osobně hra nadprůměrně bavila, což může souviset s jednoduchou obtížností. Pravděpodobně bych tedy nebyl natolik přísný, jako Lubomír Hauerland ve tři roky staré recenzi. V tuto chvíli ale na kámen doráží masivní kosa. I Hell on Earth totiž obsahuje skutečně příšerné chyby.

Otevřeně přiznávám určitou bezradnost. Zpočátku jsem hru hrál na notebooku. Někde na konci šestého kola se mi hra při načítání (dalšího kola?) kousla. Vždy stále dokola. Zcela nepředpokládatelně se ve mně hnulo recenzentské svědomí a já se rozhodl vyzkoušet Hell on Earth ještě na domácím Halo HellPC. Při spuštění hry na něm jsem ale byl šokován a překvapen, jak trhaně a chybovitě hra najednou jede, či spíše nejede. Podobalo se to zkoušení hrát těžce ovíněn a k tomu s vypojenou klávesnicí. Ani náhodou jsem neměl šanci dostat se na konec prvního kola, natož tak šestého. Tak proměnlivé fungování u tak průměrné hry jsem už dlouho neviděl.

Pouze lehce nadprůměrné hodnocení tedy souvisí jak se značnou chybovostí (kterou jsem například odpustil/přešel u hyperpropracovaného Epoch Staru), tak i s minimálním přínosem oproti svému předchůdci, který Loba příliš nenadchnul. Kdybych měl hodnotit pouze první hraní na notebooku, bylo by skóre o dva body vyšší. Škoda neopravených chyb.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Notebook

Nejčtenější

V surreálné a děsivé Rot je svět kolem vás ve smyčce

Rot

Horor s obtížně čitelným dějem, ale nekonečně podmanivou atmosférou. Rot má vizuál, který vám vyrazí dech.

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...V Monster Sanctuary jste pánem divé zvěře a Pokémonů

Monster Sanctuary

Podobně jako ve slavných Pokémonech, i v této hře za sebe necháváte bojovat zvířecí kamarády. Monster Sanctuary je...

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

Další z rubriky

Svět loutek je v Ruben's Puppets na pokraji války

Ruben’s Puppets

Tato hra není neobvyklá jen zasazením do pohádkového světa loutek, ale také svým žánrem. Akčních strategií se poslední...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz