Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hamster Ball - trampoty s křečkem

  12:00aktualizováno  4. února 7:55
Napadlo vás někdy, jak složitý život plný nástrah mají někteří domácí mazlíčkové, kupříkladu takoví křečci? Jestliže ne, zkuste si dnešní plnou hru a uvidíte celou věc z naprosto jiného světla.

Hamster Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: RaptiSoft

Stáhnout

Hamster BallExistuje velká spousta lidí, kteří chovají doma místo psa nebo kočky jako domácího mazlíčka například křečka. Na jednu stranu si s ním sice mnoho legrace nejspíše neužijete (na procházky je nevhodný, při snaze o jakýkoliv kontakt by mohly dělat problémy jeho ostré zuby), na tu druhou ale není tolik náročný na čas a místo, jelikož tráví většinu času ve své kleci, kterou jste pro něj vybavili spoustou doplňků, aby se váš miláček ani chvíli nenudil. Že si lze s křečkem užít také spoustu legrace dokazuje právě gameska Hamster Ball. Pojďme si ji tedy popsat trochu blíže.

Po spuštění vás přivítá vcelku povedené menu podkreslené pohodovou hudbou, v němž si zvolíte jeden ze dvou módů, jež hra nabízí. V obou z nich bude váš úkol zcela prostý a sice dostat bublinku poháněnou křečkem, jehož pohyb ovládáte myší, úspěšně až na konec trati, a to za daný časový limit. Stěžejním módem je pak Tournament, v němž se vám postupně odemykají nové tratě. Ty si můžete po odemčení vyzkoušet v módu druhém a to bez jakéhokoli časového omezení.

Hamster BallVeškeré tratě jsou roztříděny do několika kategorií podle obtížnosti. Na počátku každé z nich vám bude přidělen určitý časový limit, za který musíte danou trať dokončit. Po úspěšném dokončení, kdy bublinka s křečkem dopadne na Goal, vám budou přiděleny na konto body a případný zbylý čas převeden do tratí dalších, kterých je ve hře celkově 12.

Nejpodstatnější jsou ve hře právě tratě a musím říct, že se opravdu povedly! Tvůrcům nechyběl ani vtip ani nápaditost a mnohdy vás v průběhu hraní překvapí – samozřejmě příjemně. I bez neúprosně ubíhajícího časového limitu jsou samy o sobě velice náročné, plné klikatých zatáček, propadlišť, větrných mlýnů, snažících se vás shodit z tenké cestičky, pil přeřezávajících vaši už tak dosti úzkou cestu napůl, záludné balónky, snažící se vás shodit do jedné z propastí a spousta dalších věcí, jež dokáží vaše snažení pěkně znepříjemnit. Mimo to jsou některé cesty ohrazeny jednoduchými zábranami, mnoho z nich ale ohrazeno není a po nezvládnutí zatáčky a přehoupnutí se přes její okraj vás čeká tvrdý pád, na nějž není křečkova křehká bublina stavěná. Nemusíte se bát, že byste snad po rozbití kuličky museli začínat celou trať od začátku, pouze bude na místo, z něhož jste se zřítili umístěna bublinka nová a vy můžete pokračovat dále, pouze s drobnou časovou ztrátou.

Hamster BallCo se týče technického zpracování je hra dosti povedená. Tratě jsou nápadité a pěkně vymodelované. V průběhu hraní hraje pohodová hudba, která se u jednotlivých tratí mění. Důležitou roli hraje skóre, které získáváte podle toho, jak rychle se vám podaří danou trať projet nebo mnohdy také formou bonusů přímo v průběhu hraní. Pokud bude vaše konečné skóre dostatečně vysoké, budete odměněni možností zaznamenat jej v tabulce nejlepších hráčů.

Sečteno podtrženo: Hamster Ball je velice povedený a skvěle hratelný titul, který vás dokáže zabavit na vcelku dlouhou dobu. Pokud tedy hledáte pohodovou gamesku oblečenou do slušivého grafického kabátku, neměl by vám Hamster Ball rozhodně uniknout!

Autor:


Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...Najdete na iDNES.cz