Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harmotion - online i offline

  12:00aktualizováno  28. ledna 9:07
Jestliže jste fandové 2D vesmírných stříleček a rádi také hrajete online, máme tu něco pro vás. Harmotion velmi zajímavě kombinuje hraní single playeru a souboje s jinými hráči přes internet.
70

Harmotion

Platforma: Freeware
Výrobce: Double Jump Studios

Stáhnout

harmotion1

Dnešní vesmírná střílečka je specifická. Sice tomu na první pohled nic nenasvědčuje, ale velmi zajímavě kombinuje single player hraní s multiplayerem. Usedněte do rakety a vyzkoušejte netradiční zábavu!

Před startem si vyberete jednu ze čtyř raket, přičemž každá raketa značí obtížnostní úroveň. Následně se ocitáte ve hře. Krátký a užitečný tutorial vás snadno zaučí. Za úkol budete mít sestřelovat bubliny, které proti vám letí vesmírem. Když velkou bublinu rozstřelíte, rozdělí se na menší bubliny, které budete muset dále likvidovat. Také z bublin vylétávají roztodivné kuličky, za které se vám po jejich sebrání připočte skóre. Po splnění každého levelu budete ihned přesunuti do levelu dalšího, kde se celá situace opakuje. Pouze se zvýší rychlost přilétávajících bublin. Zatím se jedná o single player. Pokud ale ve hře zmáčknete tlačítko radaru a jste připojeni na internet, Harmotion vám vyhledá protivníka. Následně vám ukáže jeho úspěšnost v předchozích soubojích a můžete se do sebe pustit. harmotion2V této fázi se velmi hodí speciálky, které vypadávají z bublin. Můžete si je k sobě přitáhnout a získat tak třeba řízené rakety, bombu nebo útočný štít. Jakmile je jeden z bojovníků zničen, můžete se vrátit zpět do single playeru a dále ničit bubliny. Takto přeskakovat můžete zcela libovolně, pokud je k dispozici protivník.

Vizuální stránka Harmotion se povedla opravdu výborně. Rozdílené rakety vypadají velmi pěkně a ve 3D hangáru máte možnost si je prohlédnout detailněji. V samotné hře však také vypadají velmi dobře. Efekty výbuchů jsou rovněž výborné. Bubliny by mohly být místy trochu výraznější, zvláště menší kousky jsou mnohdy špatně viditelné. Hratelnost je dobrá, pokud máte koho vyzvat na souboj. Samotnharmotion3ý single player a sestřelování bublin je po několika mála minutách nudná rutina, která vás nijak více neuspokojí. Souboje s hráči přes internet je daleko zajímavější alternativou. Problém však je, že ne vždycky se mi podařilo najít protivníka, a tak jsem mnohdy musel neustále sestřelovat bubliny. Plynulost hraní byla bezproblémová a rychlost hraní ideální. Také nemohu opomenout velmi dobrý hudební doprovod.

Harmotion je velmi zajímavým počinem, který určitě doporučuji každému vyzkoušet. Celkově vzato se tento mix single a multi playeru povedl na jedničku. Pouze zamrzí, že mnohdy není koho vyzvat na souboj. Ale třeba jsem jenom neměl štěstí a vy se budete po stažení a nainstalování potýkat s přesilou nepřátel.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz