Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harold's Hills - od autorů Icy Tower

  10:56aktualizováno  10:56
Pamatujete na snad nejlepší freewarovku všech dob? Autoři Icy Tower se po krátké pauze rozhodli přijít s novou zajímavou hrou a tou je Harold's Hills, kterou obalili do zimní tématiky. Kvalitní zábava zaručena!
76

Harold's Hills

Platforma: Freeware
Výrobce: Free Lunch Design

  • chytlavá hratelnost
  • dobrý nápad a grafika

Stáhnout

Harold Hills

Harold HillsFree Lunch Design ještě před pár lety patřil k naprostým hvězdám freewarového průmyslu. Do toho se zapsali svým doposud snad nepřekonaným projektem Icy Tower, kde si sympatický Harold s vaší pomocí šlapal cestičku nahoru dlouhou věží a přitom provádět různé skopičiny, komba a hra díky nim byla zábavná na neuvěřitelně dlouhou dobu. Tento úspěch samozřejmě tvůrce vyšvihnul tak, že se mohli s přehledem pustit do sharewarového světa, odkud se zase na sklonku minulého roku lehce odtáhli a vypustili do světa zimní projekt jménem Harold’s Hills.

Shoda jmen samozřejmě není náhodná a pro větší propagaci tohoto nenápadného sněhového projektu se tvůrci rozhodli obsadit do hlavní rolHarold Hillse teenagera s nezvykle velkou čepicí, kterou má přetaženou ještě přes část obličeje. Takto se usadil na malé sáňky a jako správný hrdina se spustil dolů s opravdu dlouhého kopce (takový byste na našich sídlištích rozhodně nenašli).  

Pouhé sjíždění by samozřejmě nebylo nic zábavného a tak do toho tvůrci museli zasadit trochu zajímavých prvků, jimiž v tomto případě je primárně sbírání dárků. Ty jsou různě rozmístěny po svahu a čím více jich posbíráte, tím větší budete mít skóre. Nemá cenu snažit se sebrat všechny, to je vlastně i nemožné. Ony jsou totiž rozmístěny tak, že na jedné úrovni kopce se jich nachází i několik. Kopec je mimochodem poměrně široký a tak si to můžete volně brázdit jak vpravo tak i vlevo. 

Harold HillsAž tak úplnou volnost ale mít nebudete. Autoři totiž rozhodně nešetřili s překážkami. Stromy, pařezy a kameny jsou smrtelné v případě, že byste do nich v plné rychlosti napálili. Ve chvíli, kdy k tomu dojde, je sečteno skóre a vy můžete tak maximálně začít zase od nuly. Pak jsou zde také chaloupky postavené tak, že slouží jako poměrně dobrý skokánek. No a za skok a bezchybné přistání dostáváte stejně jako za dárky body. 

Aby vás hra bavila delší dobu, je samozřejmostí postupné zvyšování rychlosti pohybu sání, které se tak stávají hůře ovladatelné a vyhnout se překážkám se tak stává ohromně problematické. Free Lunch Design tak dokázali, že stále umí a i když se nejedná o takovou pecku jako Icy Tower, zábava je zaručena!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz