Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harold's Hills - od autorů Icy Tower

  10:56aktualizováno  10:56
Pamatujete na snad nejlepší freewarovku všech dob? Autoři Icy Tower se po krátké pauze rozhodli přijít s novou zajímavou hrou a tou je Harold's Hills, kterou obalili do zimní tématiky. Kvalitní zábava zaručena!
76

Harold's Hills

Platforma: Freeware
Výrobce: Free Lunch Design

  • chytlavá hratelnost
  • dobrý nápad a grafika

Stáhnout

Harold Hills

Harold HillsFree Lunch Design ještě před pár lety patřil k naprostým hvězdám freewarového průmyslu. Do toho se zapsali svým doposud snad nepřekonaným projektem Icy Tower, kde si sympatický Harold s vaší pomocí šlapal cestičku nahoru dlouhou věží a přitom provádět různé skopičiny, komba a hra díky nim byla zábavná na neuvěřitelně dlouhou dobu. Tento úspěch samozřejmě tvůrce vyšvihnul tak, že se mohli s přehledem pustit do sharewarového světa, odkud se zase na sklonku minulého roku lehce odtáhli a vypustili do světa zimní projekt jménem Harold’s Hills.

Shoda jmen samozřejmě není náhodná a pro větší propagaci tohoto nenápadného sněhového projektu se tvůrci rozhodli obsadit do hlavní rolHarold Hillse teenagera s nezvykle velkou čepicí, kterou má přetaženou ještě přes část obličeje. Takto se usadil na malé sáňky a jako správný hrdina se spustil dolů s opravdu dlouhého kopce (takový byste na našich sídlištích rozhodně nenašli).  

Pouhé sjíždění by samozřejmě nebylo nic zábavného a tak do toho tvůrci museli zasadit trochu zajímavých prvků, jimiž v tomto případě je primárně sbírání dárků. Ty jsou různě rozmístěny po svahu a čím více jich posbíráte, tím větší budete mít skóre. Nemá cenu snažit se sebrat všechny, to je vlastně i nemožné. Ony jsou totiž rozmístěny tak, že na jedné úrovni kopce se jich nachází i několik. Kopec je mimochodem poměrně široký a tak si to můžete volně brázdit jak vpravo tak i vlevo. 

Harold HillsAž tak úplnou volnost ale mít nebudete. Autoři totiž rozhodně nešetřili s překážkami. Stromy, pařezy a kameny jsou smrtelné v případě, že byste do nich v plné rychlosti napálili. Ve chvíli, kdy k tomu dojde, je sečteno skóre a vy můžete tak maximálně začít zase od nuly. Pak jsou zde také chaloupky postavené tak, že slouží jako poměrně dobrý skokánek. No a za skok a bezchybné přistání dostáváte stejně jako za dárky body. 

Aby vás hra bavila delší dobu, je samozřejmostí postupné zvyšování rychlosti pohybu sání, které se tak stávají hůře ovladatelné a vyhnout se překážkám se tak stává ohromně problematické. Free Lunch Design tak dokázali, že stále umí a i když se nejedná o takovou pecku jako Icy Tower, zábava je zaručena!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

76 %

Hodnocení čtenářů

71 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz