Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harrier Strike - králem oblohy

  12:00aktualizováno  12:40
Usedněte do moderního okřídleného oře a utkejte se s nepřáteli na obloze i na zemi. Používat můžete jak palubní kanón tak také rakety. Dokážete si zjednat respekt a ukážete nepřátelům, že jedině vy jste pánem oblohy?
50

Harrier Strike

Platforma: Freeware
Výrobce: Tristan Whitmarsh

Stáhnout

harrierstrike1

Harrier je moderní stíhačkou, která pilotovi umožňuje využívat schopností vrtulníku. Tedy především kolmého startu a přistání. Právě do Harrieru usednete, abyste se utkali s různými nepřáteli v akční střílečce Harrier Strike.

Ihned z menu a bez zbytečného zdržování (a příběhu) se ocitáte v první misi. Úkol zní jasně: Zlikvidovat všechny nepřátelské jednotky. Budete se tak muset vypořádat s tanky a nepříjemnými vrtulníky. Ve výbavě vašeho stroje máte kanón, který má nekonečný počet nábojů, ale užitečnější je využívat raket. Těch máte sice omezený počet, harrierstrike2ale dokážete jimi zlikvidovat tank na jednu ránu. Ve druhém levelu budete muset bránit džíp a čistit cestu, aby mohl bez úhony projet. Také se setkáte s nepřátelskými piloty, kteří představují nejtěžší oříšek. Jestliže je budete chtít sestřelit, musíte do nich přesně zamířit hned dvě rakety. Vzhledem k vysoké rychlosti nepřátelských letadel to ale nebudete mít vůbec snadné. Pakliže vás nepřátelé zasáhnou, ubere se vám armor. Statistiky včetně zbývajících životů vidíte v levé horní části obrazovky.

Grafická stránka Harrier Strike není špatná. Na hraní nahlížíte z pohledu třetí osoby a autor si dal především práci s vymodelováním samotného Harrieru a nepřátel. Výtku bych měl k nízkému zvolenému rozlišení, neboť se tak značně snižuje vaše viditelnost. Nepřítele uvidíte na poslední chvíli a pokud budete v plném letu, často jej také přeletíte. Také přítomnost mapy by pomohla orientaci. Hratelnost je poměrně solidní, ale má dva zásadní škraloupy. Prvním je zasekávání vašeho letounu o hory. Na některých místech se Harrier zpomalí, jinde se zasekne úplně. Nejlepší obranou proti tomuto neduhu je létat pouze nad silnicí a do otevřeného prostoru se vydávat jenomharrierstrike3 když je to nevyhnutelně nutné. Druhou kaňkou je krátkost hraní. Spíš než krátkost by se hodilo napsat extrémní krátkost. Pouhé dva levely, které dokončíte za několik minutek vás nemohou příliš uspokojit. Pro mě osobně byl tento fakt malým šokem, protože na konci druhého levelu jsem si slušně zvyknul na ovládání a přes prvotní skeptický pohled mě Harrier Strike začal bavit. A najednou byl konec. Ozvučení je výborné, ale těžko může vykompenzovat výše zmiňované chyby.

Harrier Strike je poměrně originální střílečkou, která má však několik zásadních nedostatků. Chyby v hratelnosti a celková krátkost jí tak na výsledném hodnocení sráží o hodně dolů, i když je to škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Peace-Keeper je nepřetržitá a brutální řežba

Peace-Keeper

Skvělých 3D akcí je mezi Plnými Hrami pomálu a Peace-Keeper je o to cennějším přírůstkem. Krvavá a rychlá akce se tady...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz