Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harrier Strike - králem oblohy

  12:00aktualizováno  12:40
Usedněte do moderního okřídleného oře a utkejte se s nepřáteli na obloze i na zemi. Používat můžete jak palubní kanón tak také rakety. Dokážete si zjednat respekt a ukážete nepřátelům, že jedině vy jste pánem oblohy?
50

Harrier Strike

Platforma: Freeware
Výrobce: Tristan Whitmarsh

Stáhnout

harrierstrike1

Harrier je moderní stíhačkou, která pilotovi umožňuje využívat schopností vrtulníku. Tedy především kolmého startu a přistání. Právě do Harrieru usednete, abyste se utkali s různými nepřáteli v akční střílečce Harrier Strike.

Ihned z menu a bez zbytečného zdržování (a příběhu) se ocitáte v první misi. Úkol zní jasně: Zlikvidovat všechny nepřátelské jednotky. Budete se tak muset vypořádat s tanky a nepříjemnými vrtulníky. Ve výbavě vašeho stroje máte kanón, který má nekonečný počet nábojů, ale užitečnější je využívat raket. Těch máte sice omezený počet, harrierstrike2ale dokážete jimi zlikvidovat tank na jednu ránu. Ve druhém levelu budete muset bránit džíp a čistit cestu, aby mohl bez úhony projet. Také se setkáte s nepřátelskými piloty, kteří představují nejtěžší oříšek. Jestliže je budete chtít sestřelit, musíte do nich přesně zamířit hned dvě rakety. Vzhledem k vysoké rychlosti nepřátelských letadel to ale nebudete mít vůbec snadné. Pakliže vás nepřátelé zasáhnou, ubere se vám armor. Statistiky včetně zbývajících životů vidíte v levé horní části obrazovky.

Grafická stránka Harrier Strike není špatná. Na hraní nahlížíte z pohledu třetí osoby a autor si dal především práci s vymodelováním samotného Harrieru a nepřátel. Výtku bych měl k nízkému zvolenému rozlišení, neboť se tak značně snižuje vaše viditelnost. Nepřítele uvidíte na poslední chvíli a pokud budete v plném letu, často jej také přeletíte. Také přítomnost mapy by pomohla orientaci. Hratelnost je poměrně solidní, ale má dva zásadní škraloupy. Prvním je zasekávání vašeho letounu o hory. Na některých místech se Harrier zpomalí, jinde se zasekne úplně. Nejlepší obranou proti tomuto neduhu je létat pouze nad silnicí a do otevřeného prostoru se vydávat jenomharrierstrike3 když je to nevyhnutelně nutné. Druhou kaňkou je krátkost hraní. Spíš než krátkost by se hodilo napsat extrémní krátkost. Pouhé dva levely, které dokončíte za několik minutek vás nemohou příliš uspokojit. Pro mě osobně byl tento fakt malým šokem, protože na konci druhého levelu jsem si slušně zvyknul na ovládání a přes prvotní skeptický pohled mě Harrier Strike začal bavit. A najednou byl konec. Ozvučení je výborné, ale těžko může vykompenzovat výše zmiňované chyby.

Harrier Strike je poměrně originální střílečkou, která má však několik zásadních nedostatků. Chyby v hratelnosti a celková krátkost jí tak na výsledném hodnocení sráží o hodně dolů, i když je to škoda.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 52 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz