Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Harry Potter Test - co víte o Harry Potterovi?

  12:00aktualizováno  31. srpna 2004 1:42
Po vydání dalšího dílu 3CD hry “Harry Potter a Tajemná komnata” se znovu zvedla vlna zájmu o malého kouzelníka z Bradavic a jeho přátele. Toho využil mladičký autor této freeware a připravil pro všechny obdivovatele her, knížek a filmů s Harry Potterem test, v němž si můžete ověřit stupeň znalostí o této proslulé postavě a jejím původu.
60

Harry Potter Test

Platforma: Freeware
Výrobce: Jakub Kriebel

Stáhnout

I když příliš nemám ráda textové hry, velice mne zaujal originální nápad teprve dvanáctiletého autora této freeware, využít vhodné chvíle, kdy se zvedla nová vlna zájmu o Harryho Pottera a jeho další příběhy. Pokud máte rádi tohoto kouzelníka z Bradavic a vše, co s ním souvisí, myslíte si, že vše o něm a jeho vzniku již dávno víte, můžete si znalosti o tomto fenoménu dnešní doby ověřit v tomto osobitém a nápaditém testu. Vzhledem k tomu, že jsem napsala návod na 1. díl této CD hry a v současné době připravuji návod na její pokračování, byla jsem přesvědčena, že tento test zvládnu na jedničku. Opak je však pravdou, závěrečná zkouška znalostí je tak obtížná, že jsem ji ani nedokončila. No, snad se to povede ostatním.

Harry Potter Test

Samotná hra je rozložena do čtyř základních levelů, z nichž každý obsahuje 15 zapeklitých otázek, na které musíte správně odpovědět. U každé otázky máte možnost volby ze čtyř alternativních odpovědí pod písmeny a) až d), pokud zvolíte správnou odpověď, postupujete k další otázce. Tímto způsobem se dostanete až k poslední otázce v příslušném levelu. Jestliže se však zmýlíte a odpovíte špatně, pak se vrátíte zpět k první otázce a můžete začít znovu. Je dobré si písmeno každé správné odpovědi zaznamenat, abyste se nemuseli neustále vracet, ale pokud to zvládnete zpaměti, lze to dělat samozřejmě i tak. Mohu prozradit, že všechny testovací otázky jsou vybrány velmi uváženě, jejich obtížnost se postupně zvětšuje.

Pokud odpovíte na zadanou otázku správně, budete odměněni bouřlivým potleskem, pokud se spletete, objeví se vám hláška “Špatně”, zazní fanfáry a jak už jsem řekla, začínáte znovu. Po objevení se loga můžete klepnout na “Začít” a nabídne se vstup do jednoho ze čtyř levelů, posloupnost levelů není nutné dodržet, ale doporučuji ji neporušovat, ověříte si tak skutečně své znalosti dopodrobna. Pokud se chcete o této hře dovědět něco více, otevřete si nabídku “O programu”, kde se dovíte něco více o zrodu tohoto testu. V odskoku “Autor” se představí sám autor se všemi podrobnostmi a nacionálemi, můžete se tudíž sami přesvědčit o správnosti mých údajů.

Harry Potter Test

Do nabídky “Plus” se sice dostanete také, ale zatím v ní nic nepořídíte. Abyste totiž tento test mohli spustit, musíte zadat správné heslo, které ovšem zjistíte až po dokončení jednoho ze čtyř levelů, kterého, to samozřejmě neprozradím, pokazila bych tak předem testovací zkoušku, která skutečně stojí za přehrání. Jakmile tedy zjistíte potřebné heslo, je už “Plus” zpřístupněn a můžete se pustit do závěrečné zkoušky vlastních znalostí. Objeví se tabulka s 11-ti přesmyknutými názvy z oblasti znalostí okruhu fakt o HP, vložíte heslo a máte za úkol vepsat do vedlejší kolonky správné názvy tvůrců, lokací či jména hrdinů z HP. Pokud vepíšete správný výraz, dostane se vám ujištění, že jste titulek vepsali správně.

Přiznám se bez mučení, že jsem tento závěrečný test z časových důvodů nedokončila, z nabízených 11-ti úkolů jsem splnila pouhých 7, více se mi rozluštit nepodařilo, no snad se to podaří vám. Zjistila jsem však naprosto jistě, že moje znalosti o HP nejsou tak perfektní, jak jsem se až doposud domnívala. Tak co, zkusíte to? Kdo ví, jakého překvapení se ještě po zvládnutí závěrečného testu dočkáte, nedověděla jsem se to ani od samotného autora.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 344 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...Najdete na iDNES.cz