Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V akci HASTE musíte předvést parkur svého života

  19:51aktualizováno  19:51
HASTE je hra, ve které se nevyplatí stát na místě a dlouho se rozmýšlet. Musíte utíkat, protože jenom tak můžete naplno využít svou schopnost zpomalovat okolní čas a vyhnout se nebezpečí. Je to až překvapivě obtížná a chyby nepromíjející akční hra.
70

HASTE

Platforma: Freeware
Výrobce: E-Cone

  • zajímavý prvek zpomalování času
  • hratelnost postavená na parkouru (což je pro někoho spíš mínus)
  • adrenalinové
  • nesportovní chování hry (zemřete, aniž byste si všimli proč)
  • pokaždé chybě musíte otrocky začínat úplně od začátku

Stáhnout

HASTE | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

HASTE

Jako podle písničky o utíkající Káče musíte ve hře HASTE běžet o život, nesmíte se zastavit a udělat chybu, sic vás nesní „kocour divokej“, ale zabije vlna toxické látky, sestřelí helikoptéra nebo zasypou sutiny. Jde o akční hru z pohledu vlastních očí, ve které se po nikom nestřílí, ale spíše skáče a parkurově překonávají různé překážky. To ale také znamená, že pokud u skákacích puzzlů v jiných hrách ztrácíte nervy, HASTE budete nenávidět.

HASTE

Těžko říct, co se ve výzkumném areálu pokazilo, ale jedno je jisté. Podlaží se plní silně toxickou tekutinou, která už z dálky svou barvou upozorňuje, že při kontaktu s pokožkou není zrovna blahodárná. Všude něco vybuchuje, stropy a podlahy se hroutí. Vaším úkolem je dostat se z areálu pryč a uniknout tak jisté smrti. Máte k tomu dobrý předpoklad. Jakmile se totiž pohybujete, čas se kolem vás zpomaluje, takže máte na svou záchranu trochu delší okamžik než ostatní.

HASTE

V praxi to znamená, že se nesmíte zastavit. A i když se třeba rozhlížíte, co dělat dál, je lepší běhat dokola, než stát na místě. Poděkuje vám nejen vaše kardio. Pokud jste někdy v útlém mládí hráli hru s názvem „Podlaha je žhavá láva!“, víte přesně, co po vás hra bude chtít. Jakmile se podlaží zalije jedovatě zelenou látkou nebo se propadne, nesmíte z vyvýšených překážek spadnout. Vzhledem k tomu, že tady jde především o přesné skákání, bude to problém.

HASTE

Hra po vás totiž chce, abyste se správnou trasu a způsob překonání nějakého úseku naučili nazpaměť. Problém je v tom, že pokud uděláte chybu a zemřete, začínáte úplně od začátku. Není zde možnost uložení, ani žádný záchytný bod. Vzhledem k tomu, že vás může zabít třeba jen kontakt s neškodně vypadajícím elektrickým vedením, je to k vzteku.

HASTE

 A přesně o tom HASTE vlastně je. O opakování a vztekání se. Cest vede k cíli vícero, ale některé jsou jen slepé uličky, na jejichž konci nečeká nic, jen další restart. Hra naštěstí není nijak dlouhá (to by byla absence ukládání mnohem větším problémem). Kvůli velmi vysoké obtížnosti a sem tam nesportovnímu chování je tak určena jen pro velmi vyrovnané jedince z řad hráčů.

Na této stránce si můžete stáhnout jednak soundtrack a potom také verzi hry pro Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

51 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz