Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HatMan - klobouk jako bumerang

  12:00aktualizováno  11:24
Víte o tom, že klobouk nemusí sloužit pouze jako obyčejná přikrývka hlavy? Kupříkladu hlavní hrdina této hry ho využívá jako bumerang a s ním zabíjí řadové nepřátele, probourává zdi a dokáže si dokonce poradit i se samotnými bossy.
70

HatMan

Platforma: Freeware
Výrobce: Bibin

Stáhnout

HatManPokud byste si otrocky přeložili název dnešní hry čili HatMan, nejspíše byste dospěli k něčemu jako je muž s kloboukem a to je vlastně to hlavní, co je nutné o této hře vědět a zapamatovat si. Jinak jde o klasickou arkádu s trochu retro laděním a to s několika originálními prvky navrch.

Příběh je nejspíše pro hraní tohoto projektu celkem nepodstatný. To si alespoň pomysleli autoři, kteří se neobtěžovali nás s nějakou alespoň krátkou verzí seznámit. Ostatně ono by nemuselo být vůbec špatné zjistit, proč vlastně hlavní hrdina chodsí s kloboukem a jak docílil toho, že jej dokáže využívat jako velice účinnou zbraň. Je to vlastně jeho jediný obranný mechanismus a přesto velmi dobře vystačí na všechny typy nepřátel a dokonce i na několik pevných překážek. Co lze ale vlastně s takočou čepicí dělat? Postava s vaší HatManpomocí ho vrhne dopředu, což v akci vypadá jako nějaký poměrně silný bumerang. Tak to ostatně také funguje, když pomocí klávesy X vrhnete klobouk kupředu, on dorazí do určité maximální vzdálenosti a zase se začne pozvolna vracet zpátky. Najednou můžete mít takto vyhozený pouze jeden, což dává smysl – přeci jen na hlavě nenosíte dva klobouky. To vás do určité míry omezuje – přeci jen srazíte několik protivníků a než k vám dorazí zbraň zpět, nemůžete se bránit proti ostatním vlivům.

Tento bumerang využijete hned několika způsoby. Za prvé to jsou drobní pochodující nepřátelé, které prostě sundáte a ani to nebude moc bolet. Většinou přichází po větších skupinkách a vy jich nHatManaštěstí můžete i více najednou zabít, což je výzžnamný plusový bod. Pak jsou zde stěny tvořené rozbitelnými kousky a do těch jednoduše bumerang vpálíte a tím si případně otevřete cestu dále. Ani tím vaše akce nekončí a v tomto barevném a neustále se měnícím světě budete velkou část času trávit jednoduše hopsáním. Plošinek je nespočet, překážek taky a občas se vyskytne i něco záludnějšího. Tím lze označit kupříkladu speciální brány, které se spouští dolů a nahoru pomocí speciálních mechanismů jako jsou plošinky. Po těch se projdete a tím vytáhnete bránu nahoru, naopak cesta dolů je aktivována chůzí v opačném směru. Naučení se správného používání tohoto mechanismu je velmi důležité pro následujících postup.

HatMan nabízí několik různorodých levelů, u nichž se nebudete nudit. Možná ale budete trochu mžourat vzhledem k drobnému oknu a malému rozlišení, v němž je projekt distribuován. Jinak se ale jedná o nadprůměrnou a zábavnou záležitost. Neváhejte a vyzkoušejte ji!

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů


Nejčtenější

Of Pith and Pumpkins je veselá hříčka, u které "chytíte rapla"

Of Pith and Pumpkins

Halloween je dávno ten tam, ale hlavní hrdina této zachmuřené postřehové hry pořád pěstuje dýně. Není to ale obyčejný...

Další z rubriky

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

miniDooM 2 je klasická řezničina ve 2D, ale neméně skvělá

miniDooM 2

Démoni, tvrdá hudba, motorová pila, plazmová puška, barevné klíče, tajné místnosti… Co ještě se vám vybaví, když se...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...Najdete na iDNES.cz