Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HatMan - klobouk jako bumerang

  12:00aktualizováno  11:24
Víte o tom, že klobouk nemusí sloužit pouze jako obyčejná přikrývka hlavy? Kupříkladu hlavní hrdina této hry ho využívá jako bumerang a s ním zabíjí řadové nepřátele, probourává zdi a dokáže si dokonce poradit i se samotnými bossy.
70

HatMan

Platforma: Freeware
Výrobce: Bibin

Stáhnout

HatManPokud byste si otrocky přeložili název dnešní hry čili HatMan, nejspíše byste dospěli k něčemu jako je muž s kloboukem a to je vlastně to hlavní, co je nutné o této hře vědět a zapamatovat si. Jinak jde o klasickou arkádu s trochu retro laděním a to s několika originálními prvky navrch.

Příběh je nejspíše pro hraní tohoto projektu celkem nepodstatný. To si alespoň pomysleli autoři, kteří se neobtěžovali nás s nějakou alespoň krátkou verzí seznámit. Ostatně ono by nemuselo být vůbec špatné zjistit, proč vlastně hlavní hrdina chodsí s kloboukem a jak docílil toho, že jej dokáže využívat jako velice účinnou zbraň. Je to vlastně jeho jediný obranný mechanismus a přesto velmi dobře vystačí na všechny typy nepřátel a dokonce i na několik pevných překážek. Co lze ale vlastně s takočou čepicí dělat? Postava s vaší HatManpomocí ho vrhne dopředu, což v akci vypadá jako nějaký poměrně silný bumerang. Tak to ostatně také funguje, když pomocí klávesy X vrhnete klobouk kupředu, on dorazí do určité maximální vzdálenosti a zase se začne pozvolna vracet zpátky. Najednou můžete mít takto vyhozený pouze jeden, což dává smysl – přeci jen na hlavě nenosíte dva klobouky. To vás do určité míry omezuje – přeci jen srazíte několik protivníků a než k vám dorazí zbraň zpět, nemůžete se bránit proti ostatním vlivům.

Tento bumerang využijete hned několika způsoby. Za prvé to jsou drobní pochodující nepřátelé, které prostě sundáte a ani to nebude moc bolet. Většinou přichází po větších skupinkách a vy jich nHatManaštěstí můžete i více najednou zabít, což je výzžnamný plusový bod. Pak jsou zde stěny tvořené rozbitelnými kousky a do těch jednoduše bumerang vpálíte a tím si případně otevřete cestu dále. Ani tím vaše akce nekončí a v tomto barevném a neustále se měnícím světě budete velkou část času trávit jednoduše hopsáním. Plošinek je nespočet, překážek taky a občas se vyskytne i něco záludnějšího. Tím lze označit kupříkladu speciální brány, které se spouští dolů a nahoru pomocí speciálních mechanismů jako jsou plošinky. Po těch se projdete a tím vytáhnete bránu nahoru, naopak cesta dolů je aktivována chůzí v opačném směru. Naučení se správného používání tohoto mechanismu je velmi důležité pro následujících postup.

HatMan nabízí několik různorodých levelů, u nichž se nebudete nudit. Možná ale budete trochu mžourat vzhledem k drobnému oknu a malému rozlišení, v němž je projekt distribuován. Jinak se ale jedná o nadprůměrnou a zábavnou záležitost. Neváhejte a vyzkoušejte ji!

 

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

23 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkovém Shattered bojujete proti zlu svým ptačím zpěvem

Shattered

Ostrov ptačích pěvců je v ohrožení a jen vy, jakožto nejzdatnější z nich můžete vše zachránit. Tedy, pokud vás neodradí...

Další z rubriky

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...Najdete na iDNES.cz