Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hawkeye - sám proti zvířatům

  12:00aktualizováno  12:04
Hawkeye je klonem stejnojmené akční arkády z osmdesátých let. Octnete se zde v roli neohroženého bojovníka a bude jen na vás, zda zvítězíte nebo vás zničí kvanta všude se vyskytujících nepřátel.
70

Hawkeye

Platforma: Freeware
Výrobce: Trevor Storey

Stáhnout

Hawkey Za několik desítek let (popřípadě století) bude lidská rasa pokračovat v průzkumu naší sluneční soustavy, která sice již bude z větší části známá,ale kolonizovaná bude pouze z menší části. Dávný sen lidstva - osídlit vesmír, je na dobré cestě. Bohužel nikdy nic nejde tak, jak je původně plánováno. Na planetě Xamox na okraji Mléčné dráhy v poklidu žila lidská kolonie. Sice prováděli výzkum, který by na matičce Zemi schvalován nebyl, ale někde se s radioaktivními látkami pracovat musí a čím dál od Země, tím lepší. Idylku narušil přílet vesmírných pirátů, civilizace zvané Skykriss, která téměř celou nebohou kolonii zmasakrovala a vydrancovala. V tom zmatku si nikdo nevšiml, že v zapadané podzemní části pár vědců přežilo a ti dokonce kontaktovali Zemi o pomoc.

Povrch planety je plný rostlin zmutovaných od radiace a podobně postižené zvěře, pro obyčejného člověka velice nepřívětivý terén. Ale i přesto Země vysílá svou jednočlennou záchrannou jednotku, aby se dozvěděla, co se vůbec stalo. Onen příslušník jednotky, jménem Hawkeye, který vypadá, jako by z oka vypadl hlavnímu hrdinovi z filmů o Rambovi, je člověkem pouze zčásti, kvůli podmínkám planety je kyberneticky upraven. Po výsadku si musíte prvně proklestit cestu na povrchu, dojít až k ruinám a zjistit, co se děje. Zvládnete to?

Hawkey Jakožto Hawkeye vás čeká prolézání levelů a hledání - puzzle. Není to žádný pokus o vtip, ale ani to nebude tak lehké. Protože hra je víceméně plošinovka, tak můžete pouze chodit vlevo a vpravo, občas přeskočit pár děr v zemi, popřípadě přeskákat po několika plošinách dál. Start kola je vždy na levé straně, pro první dílek puzzle si musíte dojít doprava, poté zpět doleva na začátek, kde se objevil díl druhý, po dalším oběhnutí levelu skončíte opět na začátku a čeká vás ještě jedna cesta na konec, kde konečně postoupíte do dalšího kola. Moc se neradujte, po součtu bodů za zlikvidované nepřátele na vás čekají další kola, kde budete stále pendlovat zleva doprava a zpět. Pokud se stane, že zapomenete, na kterou stranu máte jít, nic se neděje. V horní třetině obrazovky na každé straně kouká hlava jestřába, a svítící oko ukazuje správný směr.
Aby hledání dílků nebylo tak jednoduché, brání vám v něm mnoho obyvatel Xamoxu. Nemyslím zde lidi či nic podobného, ale zvířata, některá více, některá méně zmutovaná. Dorážet na vás budou ptáci v počtech, o jakých se nesnilo ani Alfrédu Hitchockovi. Skákat po vás budou přerostlé žáby, objeví se i pár dinosaurů. 

Při nárazu do těla hrdiny sice explodují, ale tím vám uberou část životní energie, bez které přijdete o jeden z mála životů a budete navráceni o kus zpět. Abyste mohli vzdorovat, máte k dispozici menší zbraňový arzenál skládající se ze čtyř zbraní. První a základní je obyčejná pistole střílející po jednom výstřelu. Lepší je rotační kulomet střílející po dávkách. No a dvě těžké zbraně, laser a raketomet, které dokáží zlikvidovat více nepřátel, se hodí vždy. Nevýhoda je, že kromě pistole mají zbraně omezený stav munice. Hawkey Sice občas najdete náhradní zásobník, ale spoléhat na to nemůžete.
Ovládání není řešeno nejšťastněji, k pohybu šipky, ke střelbě Z/Y (záleží na klávesnici), ke skákání shift, ale k přepínání zbraní klávesy F5 až F8.

Hudební stránka je dobrá, hraje hudba, která je vybraná vhodně k ději. Bohužel při postupu levelem se ozývají pouze zvuky charakteristické pro každou zbraň a výbuchy zvěře, zde se na hudbu pozapomnělo. Hra není stavěna pro vyšší rozlišení, neboť poté je více rozkostičkovaná. Jinak je grafický vzhled průměrný. Zjednodušeně lze říci, že vás čeká neustálé lítání ze strany na stranu, bezhlavé vybíjení tuctů zmutovaných zvířat, které za to přeci nemůžou. Na druhou stranu lze při hře vybít takzvaný pud lovce, který se v každém z nás skrývá. Nejen proto lze hru Hawkeye doporučit nejen k odreagování, ale i k trávení času, kdy vás ubíjí nuda. Lepší pobít několik desítek zvířat, nežli se nechat ubíjet onou nudou. Dokážete se prostřílet všemi levely?


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 26 čtenářů

Témata: Země (planeta)

Nejčtenější

Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni
denicek-chvile-kdy-jsem-se-prestala-snazit-byt-perfektni

Myslíte si, že všechny mamimky jsou dokonalé?Najdete na iDNES.cz