Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hawkstar - na cestách vesmírem trochu jinak

  12:00aktualizováno  3. září 10:34
V budoucnosti napadli sluneční soustavu zlí a roztahovační mimozemšťané, kteří nedávají lidstvu jinou možnost než opustit svou rodnou planetu Zemi. Zachraňte naší civilizaci a nenechte ty zelené obludy rozkazovat celému vesmíru!
60

Hawkstar

Platforma: Freeware
Výrobce: Crocodile Software

Stáhnout

Hawkstar Je skoro jisté, že někdy v daleké budoucnosti přijde den, kdy se lidstvo setká s jinou civilizací. Jednou k tomu zkrátka musí dojít, jelikož ve vesmíru existují miliony hvězdných systémů a bylo by skoro nepravděpodobné, kdyby v některém z nich nebylo možno nalézt inteligentní formy života. Těžko se dá předvídat, na jaké úrovni budou tyto bytosti vyspělí po technologické stránce a zdali bychom mohli čelit jejich případným útokům. Pochybuji, že by lidstvo mohlo navázat mírové vztahy s vesmírnými tvory, když to třeba nedokáží ani mezi sebou.

V gamese Hawkstar máte možnost zachránit lidskou civilizaci před zkázou hrozící od stále se roztahujících vesmírných vetřelců. Hned v úvodu nám podává humanoid Zora podrobnou zprávu o dění ve sluneční soustavě:

Už je to více než sto let, co lidé opustili svou rodnou planetu Zemi, aby se vydali hledat lepší svět pro své nástupce. Planety v celém solárním systému totiž osidlují zlí a nebezpeční mimozemšťané, o nichž lidé nemají prakticky žádné informace. Naštěstí se podařilo zpozorovat včas nebezpečí a tak se jednoho temného prosincového dne bohatí lidé rozhodli vyhledat bezpečnější místo pro svůj budoucí život. Kdo zůstal nemohl přežít.

Hawkstar Vaším úkolem je vžít se do role velitele Jonese, uskutečnit mezigalaktickou plavbu a dostat lidstvo do kýženého cíle. Před každým levelem dostanete informace o vaší misi. V samotné hře pak ovládáte malou raketku, likvidujete nepřátele, vyhýbáte se překážkám a hlavně se snažíte dostat co nejrychleji do cílového pole, které vás přenese do dalšího kola. Aby vše nebylo příliš obtížné, sbíráte přitom různé bonusy a prémie, které vám přidávají životy, doplňují zásoby či zvyšují energii a score. Musíte zneškodnit ostatní lodě, jež po vás neúnavně střílí. Také do nich nesmíte za žádnou cenu narazit, neboť by vás to stálo život. Někteří nepřátelé jsou obdařeni umělou inteligencí a snaží se vás za každou cenu strefit, někteří naopak volí taktiku a lá kamikadze, což je mnohdy ještě nebezpečnější. Největším oříškem pro hráče je, že se raketka špatně zastavuje, pokud dosáhne určité rychlosti. Nejjednodušším způsobem je zpomalit se o okraj obrazovky nebo raketku otočit o 180 stupňů, potom máte navíc dost času na promyšlení dalšího postupu.

Tato arkáda si vás opravdu velmi rychle získá. Okamžitě se vcítíte do role kapitána, poněvadž k ovládání plavidla vám stačí pouze kurzorové klávesy a mezerník ovládající střelbu.

Hawkstar Není možné opomenout příjemné prostředí Hawkstaru. Grafické ztvárnění nijak nenarušuje hratelnost a spolu se zvukovými efekty probouzí u hráčů vášeň ke zdolávání levelů. V pozadí je možno občas spatřit planetky a malinké hvězdičky, které se paralakticky pohybují na rozdíl od statických překážek, což dodává hře iluzivní podobu opravdovosti. Hra nejlépe vypadá pod rozlišením 800x600, avšak spuštění pod vyššími rozlišeními nedělá vůbec žádné problémy.

Celou pařbu vytvořil programátorský tým Crocodile Software pomocí u nás málo známého vývojového prostředí The Games Factory, které umožňuje tvorbu rychlých her pro windows s podporou všemožných grafických efektů a animací. V tomto prostředí byly například vytvořeny pařby Paranoid a Gelurax.

Jestliže hledáte něco na zkrácení dlouhých nudných večerů a navíc máte ambice zachránit svět, tak honem stahujte!


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Endless Sky s otevřeným vesmírem budete hrát i stovky hodin

Endless Sky

Všechno, co byste očekávali a chtěli od vesmírné hry v Endless Sky najdete. Stovky galaxií, souboje na ostří nože,...

HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů
HUBNUTÍ: Dvojnásobná maminka zhubla 20 kilogramů

Maminka pod přezdívkou Adenka84 dokazuje, že opravdu lze omládnout! Během pár měsíců zhubla dvacet kilogramů – se dvěma dětmi, při návratu do práce a potížích se štítnou žlázou.Najdete na iDNES.cz