Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heartache - skutečně trojrozměrný pong

  12:00aktualizováno  6. října 11:21
Všemožných i nemožných, více či méně povedených klonů Pongu je mnoho. Méně již je trojrozměrných pongů, mezi které se řadí i Heartache. Oproti většině ostatních má však jednu zvláštnost. Je totiž, v rámci možností monitoru, opravdu 3D.
30

Heartache

Platforma: Freeware
Výrobce: mamaji4

Stáhnout

HeartacheVšemožných i nemožných, více či méně povedených klonů Pongu je mnoho. Méně již je trojrozměrných pongů, mezi které se řadí i Heartache. Oproti většině ostatních má však jednu zvláštnost. Je totiž, v rámci možností monitoru, opravdu 3D. Ovšem zdaleka není jednoznačné, zda jde o výhodu, či nevýhodu. Nebýt právě té malé odlišnosti v podobě třetího rozměru, patřil by Heartache do skupiny podprůměrných pongů. Takto však hra přináší něco nového a neobvyklého.

Předně nutno poznamenat, že abyste si tuto chuťovku užili, potřebujete modročervené brýle. Pokud nejste jedním z několika šťastlivců, kteří je již vlastní, nebo nevíte, kde je sehnat, nezoufejte. Stačí vzít obroučky z brýlí, nebo nesluneční brýle, a nalepit na ně kousky modré a červené fólie například z desek na papíry. A pak vzhůru do světa 3D.

Odhlédneme-li od trojrozměrna a podíváme-li se na hru samotnou, nezbyde než konstatovat, že jako pong je hra ubohá. Heartache vzniknul v jakési soutěži o nejlepší retro, ale sám nevypadá o moc lépe než originál. HeartacheKupříkladu maximální rozlišení plných 640X480 (no není to úžasné!?) a ve hře se vyskytující obrovské množství barev. Modrá, růžová a červená. K dobru je zatěžko přičíst i jakýsi hořlavý efekt míčku ve tvaru srdce. Po technické stránce je jedinou povedenou věcí hudba, která je klidná, tichá a neruší.

V menu naleznete čtyři položky. První je 'True Stereo Demo', kde vám hra na dvou krychličkách ukáže princip 3D. Druhá volba 'Pseudo Stereo Heartache' a třetí 'Pseudo Stereo Heartache(2-mouse)' se týkají samotné hry a liší se pouze způsobem ovládání a poslední možnost 'Instructions' netřeba popisovat.

Hrát můžete buď se spoluhráčem, nebo s počítačem. Hra s jiným člověkem je bezesporu nejlepší, ale i s umělou inteligencí může být legrace. Na výběr máte mezi Androidem, hrajícím na pravé straně, a Superandroidem, hrajícím nalevo. HeartacheRozdíl je znatelný. Zatím co Superandroid odpálí míček vždy a problémy má jen na okraji hřiště, Android často k letícímu srdíčku nestihne dojet. Po několika minutách začne být hra proti počítači nudná, a tak dojde na souboj Androida se Superandroidem. Hratelnost Heartache je mizerná. Z části kvůli hloupému počítači, zčásti i proto, že hra je velmi pomalá a utahaná.

Stálo by za zvážení, zda modročervené 3D není hře spíš ku škodě než k užitku. Právě to totiž, na amatérské úrovni, nedovoluje použítí lepší a barevnější grafiky, která v Heartache určitě chybí. Hratelnost by se samozřejmě nezlepšila, ale alespoň by bylo na co koukat. Takto mě při prvním pohledu na hru napadlo, že víc než modročervené, bych potřeboval hodně tmavé brýle, abych ten děs pokud možno neviděl. Takže závěrečná rada zní: Pokud již brýle máte, hru si stáhněte. Budete mít pro ně další použití. Pokud si je chcete pořídit, nenechte se odradit. Existují lepší výtvory než Heartache. A pokud se na vstup do světa 3D nechystáte, nic nestahujte. Na internetu se povaluje mnoho lepších pongů.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

30 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 5 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz