Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heartland Deluxe - zkoumáme snadno a s humorem

  12:00aktualizováno  4:29
S lehkostí a humorem prostřednictvím dopisů a magnetofonových kazet vypráví Heartland Deluxe příběh o tak trochu bláznivém vědci, jehož vědomosti nyní spadají do klína zvídavému novináři. Jak to všechno dopadne?
70

Heartland Deluxe

Platforma: Freeware
Výrobce: Limping Fish

Stáhnout

Heartland Heartland Deluxe je víceméně jednoduchou záležitostí, pocházející z jedné z již proběhlých soutěží okolo adventurního enginu AGS. Nejedná se o klasickou jednoměsíční „rychlosoutěž“ nýbtž kousek nazvaný One Room One Week. Anglicky zdatní již nepochybně tuší oč zde běželo, těm druhým to hned osvětlím. Účastníci měli za úkol v průběhu jednoho týdne dokončit adventuru o pouze jediném pokoji.

Heatland Deluxe pak bohužel není vítězným dílkem, ačkoliv měl na nejvyšší příčku jistě slušně našlápnuto, ba co víc, troufám si tvrdit, že skončil těšně pod ním.A pokud si hru zahrajete, sami okamHeartland žitě zjistíte proč. Zaprvé je tu výtečná 2D renderovaná grafika. Klidně se přiznám že mezi adventurními dílky dávám většinou přednost spíše 2D zpracování a na renderovanou grafiku jsem víceméně alergická. Heartland Deluxe mě však přesvědčil o tom, že i takový grafický kabátek může mít své nezaměnitelné kouzlo, smysl pro detail. 

Tou zásadní částí, díky níž si Heartland Deluxe většina z vás zamiluje a také tou částí, kterou nejvřeleji ohodnotili porotci soutěže je scénář a způsob prezentace a samotný obsah příběhu. Ten vypráví o jedno vědci, který s největší pravděpodobností objevil nějakou pozoruhodnou věc a pomocí obsáhlého doHeartland pisu a magnetofonových kazet ji zaznamenal a následně ji prezentuje novináři, tedy vám. A tak se ocitáte v jeho skromném pokoji, z něhož není úniku přesně do chvíle, než přijdete celému problému na kloub.

Pokud nejste zdatným adventurním řešitelem, nemusíte se vůbec obávat a Heartland si v klidu vychutnat. Ten totiž v oblasti opravdových adventurních rébusů nabízí opravdu hodně málo, respektive skoro nic. Stačí si víceméně jen vyslechnout příběh, pokusit se o interakci s předměty (pravé tlačítko provádí akci, levým rolujete mezi dostupnými možnostmi). Myší se pak také otáčíte kolem dokola pokoje na něhož nahlížíte pohledem první osoby, kterás největší pravděpodobností postává přímo uprostřed místnosti.

Zhodnotit Heartland v rámci adenturního žánru není nijak jednoduchým úkolem. Spíše než o plnohodnotnou adventuru se jedná o interaktivní příběh vyprávěný opravdu chutným a zajímavým způsobem,který vás bude bavit. Víc ale od této hry nečekejte.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 18 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz