Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heartwood je experimentální a krapet psychotická adventura

  12:14aktualizováno  12:14
Hra Heartwood se vás snaží naučit využívat spíše sluchu než zraku. V temném lese není vidět na krok, a tak je potřeba, abyste měli po ruce alespoň nějaká lepší sluchátka, jinak správnou cestu nikdy nenajdete.
50

Heartwood

Platforma: Freeware
Výrobce: Heartwood Team

  • experiment
  • hra akcentuje orientaci pomocí sluchu
  • zvláštní atmosféra
  • velice krátké
  • nic se nestane, hra končí do ztracena

Stáhnout

Heartwood | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Heartwood

Existují hry, které by hrami nazvali jen ti největší šílenci. Heartwood je něco podobného. Bloudíte po velice jednoduše vytvořeném tmavém lese a snažíte se v temnotě najít cestu, nebo alespoň nějaký záchytný bod, ke kterému se rozběhnout. Přitom jediným ukazatelem je váš zrak a sluch. Musíte se totiž na chvíli zastavit a pořádně se rozhlédnout kolem sebe. Tedy pokud se nebojíte.

Heartwood

Nacházíte se naprosto osamělí uprostřed neprostupného lesa a kromě podivně zabarvené oblohy a rýsujících se korun stromů nemáte představu, kam vlastně jdete. Do všech stran sice vidíte, ale neprostupná čerň vám zabraňuje cokoliv zahlédnout. Jako z nějakého zlého snu.

Kdybychom byli v pohádce, asi bychom vylezli na nejbližší větve a rozhlédli se, jestli něco neuvidíme, ale to tady bohužel nejde. Naštěstí když pořádně zaměříte zrak, povšimnete si malé bílé tečky daleko od vás.

Heartwood

Po chvíli chůze už začnete rozeznávat tvar a kolem vás se začne najednou vynořovat děsivá hudba. A takto se vlastně Heartwood v kostce hraje.

Nemá smysl mluvit o grafické kvalitě této hry, protože žádná neexistuje. Stromy jsou jen černé stíny a všechno ostatní je natolik jednoduché, až je s podivem, že hra dokáže v těch dvou až třech minutách, co se jí budete věnovat, vytvořit poměrně neortodoxní a zvláštní atmosféru. A o to tu zřejmě šlo.

Heartwood

Kdybych před hraním Heartwoodu požil nějaké psychotropní látky, měl bych v určitou chvíli pocit, že mi exploduje hlava. Hra se vás snaží donutit vypnout oči a pohybovat se kolem jen na základě sluchu a v jistých momentech to vypadá, že se vás pokouší zabít tím, jak vám ušní bubínky zahlcuje. To je skoro absurdní, když si uvědomíme, že les samotný je dokonale tichý. Absurdní je i samotná hra, a proto není pro každého. Ale pokud se nebojíte experimentů, s chutí do toho.

Na této stránce je možné stáhnout i verzi hry pro Mac OS.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

72 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 10 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...

Jobs Contact
Strojní konstruktér - i absolvent (20.000 - 30.000 Kč)

Jobs Contact
Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 20 000 - 30 000 KčNajdete na iDNES.cz