Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helic - souboje helikoptér

aktualizováno 
Letecká arkáda, ve které si do sytosti užijete soubojů helikoptér na souši i nad mořem.
72

Helic

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

  • grafika
  • hodně objektů
  • ovládání

Stáhnout
Helic 1

Vývojáře, kteří připravují hry pro Gametop bychom mohli rozdělit do dvou kategorií. Největší porci mají na starosti týmy, které vytvořily určitý koncept a poté jenom mění grafiku a nosné téma s příběhem. Čas od času se ale objeví hra z druhé kategorie, která pak působí jako blesk z čistého nebe, protože ji nelze přiřadit do žádné škatulky. To je i případ dnešního Helic. Leteckých her jsem mohli u Gametopu pár najít, ale většinou měla jejich arkádní složka tak navrch, že bylo vlastně jedno, jestli se v ní létalo nebo skákalo po plošinkách.

Ani Helic nemůžeme označit za čistokrevný letecký simulátor, ale jeho akční a arkádová složka jsou dobře vyváženy a v mnoha směrech mi připomínala českou legendu Plane Arcade. Jak už název napovídá, tím hlavním, v čem se od sebe liší, je druh stroje, který budete ovládat. Helic je simulátorem helikoptéry, ale opět zde zůstalo jakési téma válčení na pozadí. Ostatně když už se pustíte do tvorby náročnější hry, asi ji nepohřbíte tím, že z ní uděláte simulátor letecké záchranky (i když simulátor sanitky by stál za to!). Helic nás ve většině misí zavede do ostrovní krajiny, takže budete operovat nad souší i nad mořem. Přesto budou největší porce úkolů představovat letecké souboje. A je to dobře, protože je rozdíl se utkat ve vzduchu, nebo zničit několik statických cílů.

Helic 2

Helic nabízí několik strojů, které se automaticky vymění pro tu kterou misi nebo si je můžete vybrat z menu. Vyřešit ovládání u letecké arkády tak, aby vypadalo realisticky, je docela oříšek. Ještě těžší je to v případě vrtulníku. U Helicu se to podařilo na jedničku, přestože je zároveň poměrně volné. Na klávesách ovládáte rychlost (a tím i výšku) a myší určujete náklon. Chvilku tak budete zmatkovat (protože např. zastavování na místě půjde udělat oběma způsoby), ale rychle jej dostanete do krve. Hra obsahuje dva módy - klasický kampaňový, ve kterém budete plnit obvykle několik úkolů během jedné mise, a mód Survive - kdy musíte přežít nálety nepřátel.

Helic 2

Hra byla sice vytvořena v instantním gamemakeru, ale má pěknou grafiku. Pokud si začnete "hrát” a testovat třeba přistávání nebo srážení s budovami na zemi, určitě narazíte na řadu drobných nedostatků, ale celkově vypadá obstojně. Nejdůležitější je však hratelnost a nabízí rozmanité úkoly od ničení pontonů, lodí, vzducholodé, budov a letadel, takže se určitě nudit nebudete.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

72 %

Hodnocení čtenářů

74 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 99 čtenářů

Témata: Loď

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

Kreslená Find Him sice působí pohádkově, ale pro děti rozhodně není

Find Him

Klasická plošinovka Find Him vypadá, jakoby ji nakreslil nezbedný školák v zadní lavici během přestávky na svačinu....

Audi A6 3,0TDi...
Audi A6 3,0TDi...

r.v. 2013, naj. 153 264 km, diesel
555 000 Kč (s DPH)Najdete na iDNES.cz