Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helicopter Cacaphony - těžký souboj

  12:00aktualizováno  27. června 8:45
Sami ve vrtulníku můžete bojovat proti mnohonásobné přesile nepřátelských vzdušných sil, ničit pod vámi budovy a stavby a obrněná pozemní vozidla, jen sebrat odvahu, vznést se a střílet, chce to mít i pevné nervy.

Helicopter Cacaphony

Platforma: Freeware
Výrobce: Mr.Chubigans and Him

Stáhnout

Helicopter CacaphonyJak sám přiznává autor této docela povedené akční 2D freeware, inspirací k vytvoření této hry mu byly PC hry na podobná témata, zejména pak „Soldier of Fortune“ a „Medal of Honor: Allied Assault“. Vůbec se mu nedivím, já jsem si zase hned při jejím prvním spuštění okamžitě vzpomněla na PC hru „Vietcong“, na kterou jsem nedávno dopsala pro BonusWeb návod. Jakmile jsem totiž spatřila precizně vyvedený vrtulník, ve kterém (samozřejmě pokud si vůbec hru vůbec stáhnete a zahrajete) budete létat a bojovat, toto přirovnání mi hlavou proletělo okamžitě. Postupem času jsem se ujistila, že není vůbec náhodné, ale že je správně vyvolanou asociací při pohledu na bojiště.

Jakmile se tedy ocitnete v kokpitu vrtulníku za jeho řídícími pákami, nastavte uši a upřete svůj zrak dopředu, neboť vskutku záhy budete napadeni. Pohybovat se můžete pomocí všech kurzorových kláves do všech čtyř stran, tak nezapomeňte těchto dobrých manévrovacích schopností vašeho bojového stroje dokonale využívat, záhy se vám to bude velice hodit. Pod vámi se budou objevovat budovy a různé jiné objekty, ty všechny včetně různých poutačů je třeba postupně likvidovat. Nepotrvá dlouho a objeví se i nepřátelské vzdušné síly, takže vaše zbraně budou vytíženy na plnou kadenci. Kromě podobných vrtulníků se vás pokusí sundat i jakási létající obrněná monstra.

Helicopter CacaphonyZpočátku to nebude ovšem tak zlé, tak tomu ostatně bývá ve všech podobných hrách tohoto typu, ale postupně, jak se bude propracovávat do následujících misí, bude obtížnosti přibývat a věřte mi, máte se opravdu na co těšit, neboť jich pro vás autor připravil celkem dvacet. Samozřejmě, že jste příslovečně po zuby ozbrojeni, k dispozici máte vrhač bomb, raketomet a kulomet, je nad slunce jasné, že ne všechny vyjmenované mají stejnou kadenci a ničivou účinnost. Nejprůraznější jsou tedy bomby, lze s nimi ničit kupodivu i ocelové ptáky, nejslabší a tudíž velmi málo účinný je váš kulomet. Nespoléhejte se tedy na něj příliš, trvá příliš dlouho, než jeho použitím cíl sestřelíte.

K podpoře vlastního letectva se postupně přidávají i nepřátelské pozemní protivzdušné zbraně, takže si budete po chvíli připadat, jako ve skutečném boji a nevím, jestli nepocítíte téci po vlastních zádech potůčky potu, vyvolané značným soustředěním, napětím a vzrušením. Všechny potřebné informace, důležité pro boj samotný, budete mít k dispozici na obrazovce po celou dobu trvání soubojů, takže je neopomeňte sledovat. Důležitá je lišta dole, pokud jste v plném rozpuku sil, je tmavomodrá, po několika zásazích však mění baru do žluté, aby posléze zcela zčervenala. Jakmile začnou z vaše stroje odpadávat obláčky šedého kouře, je to poslední varování, po chvíli půjdete k zemi.

Helicopter CacaphonyVe hře je k dispozici i tutoriál, seznamte se tedy v této tréninkové části s možnostmi vlastního stroje a používáním jednotlivých zbraní. Může vám to jedině prospět o to více, že zde ještě po vás nikdo nestřílí a tudíž se zde můžete doslova vydovádět. Hra je velice hezky graficky zpracována, i když je nutné konstatovat, že si autor dal mnohem větší práci s vytvořením helikoptér a ostatních zbraní, než s pozemními objekty, tento rozdíl v jejich propracovanosti je příliš markantní, než abych ho mohla nechat bez povšimnutí. Jakmile se vám podaří dokončit misi, zůstává už otevřená, takže se můžete vracet zpět do té, která se vám nejvíce líbila, jen pozor, ať si je nevhodnou klávesou nesmažete.

Autor ve svém popisu mluví i doprovodné hudbě, ale nedočkala jsem se ani zvukových efektů, dokonce jsem ani ve hře žádné zvukové složky neobjevila, tak vskutku nevím, co měl na mysli. Zato grafické efekty výbuchů při zasažení strojů, pozemních vojsk a řítících se zasažených budov jsou velice zdařilé, jedním slovem a lapidárně řečeno, skvělé.

Autor:


Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Hlavní hrdinka Ten Weeks nepoznává ani vlastní rodinu

Ten Weeks

Ztráta vlastní identity je hrozná. V této experimentální adventuře, která vám ukáže, jak děsivá může být psychologická...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V logické The Polaroid si musíte dávat dobrý pozor na detaily

The Polaroid

Při prohlížení zašlých fotografií je dobré vnímat jednotlivé maličkosti, detaily, které vyprávějí. To je v The Polaroid...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz