Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helicopter Cacophony 2 - vrtulníkem proti všem

  12:00aktualizováno  5. října 2:20
Být pilotem vrtulníku může být snem každého kluka. Když vás ale posílají na téměř sebevražedné mise: zachraňování rukojmí nebo čištění cesty jaderné raketě, tak je možná lepší si zahrát jenom hru, než prožít vše na vlastní kůži.

Helicopter Cacaphony 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Vertigo Games

Stáhnout

Helicopter Cacaphony 2Armáda USA má sice spoustu elitních jednotek, ale právě vy máte to štěstí být pilotem speciálního vrtulníku, který je vlastně takovou malou létající pevností. Váš arzenál zbraní čítá protiletadlové i protipěchotní zbraně. Když k tomu přičtete solidní potenciál k ničení budov, není divu, že jste nasazováni do všemožných akcí. Bohužel neexistuje více podobných strojů, takže se obvykle postavíte mnohonásobné přesile. A skvěle vybavený stroj vám sám o sobě ještě nesmrtelnost nezaručí. K tomu budete potřebovat ještě kus pilotního umění a také štěstí. Instalace hry není zapotřebí, vše je uloženo v jednom spouštěcím souboru. Přesto jej raději umístěte do samostatné složky, protože se později ještě vytvoří soubor se sejvem. Po spuštění a zhlédnutí zajímavých informací o výrobci vám budou nabídnuty dvě možnosti. Spuštění nové hry, kterým ovšem přijdete o předchozí sejv, anebo načtění předchozí hry. V tomto sejvu se vám neuloží jenom poslední splněná mise, ale i všechny předchozí, takže se můžete ke kterékoliv zpětně vrátit. Více možností a nastavení hra nenabízí.

V Helicopter Cacophony 2 jste pilotem vrtulníku. Nejde ovšem o obyčejnou skrolovací střílečku, ve které se na vás valí hory nepřátel. Zde postupně procházíte velkým množstvím misí. Před každou se vám zobrazí brífink, ve kterém se dozvíte, co se po vás vlastně chce. Dobře si jej přečtěte, protože většinou obsahuje pomůcku k úspěšnému složení (např. tím, že vám doporučí typ zbraně). Po splnění prvních 20 misí se vám odemkne dalších 2O misí, ve kterých si můžete koupit různá vylepšení: tokeny nebo speciální add-ony jako arkádový mód.

Helicopter Cacaphony 2První mise je cvičná. Doporučuji ji absolvovat, neboť vám zde představí ovládání. Bez upgradů je k dispozici klasický mód, ve kterém vidíte vrtulník ve 2D pohledu. Létat můžete pomocí šipek vpřed, vzad, nahoru a dolů. Zbraně jsou ve dvou skupinách. První skupina vás zbaví vojáčků, vozidel a letadel, druhá je určena k ničení budov. V první skupině najdete shazovací bomby, které jsou nejlepší proti ostřelovačským automobilům a tankům (klávesa A), vrtulníků se nejrychleji zbavíte raketami (klávesa S). Pokud nebudete zasahovat v misi se zajatci, můžete proti teroristům či letadlům využít kulomet (klávesa D). Chirurgický zásah umožňuje jednoranná snajperka (klávesa F). Druhá skupina proti budovám se ovládá klávesami Q, W, E a zbraně jsou analogické s prvními, opět zde jsou rakety či shazovací bomby. Munice sice máte neomezené množství, ale u raket a bomb chvilku trvá, než se znovu obnoví. To signalizují dvě ikony vpravo dole. V některých misích jsou ikony s nápisem HIT. Ty svítí buď v případě, že jste zasaženi vy, nebo vozidlo, které máte chránit. Váš vrtulník je odolný, ale jakmile se z něj začně valit kouř, začíná to být vážné. Nepřátelské vrtulníky mají omezený dostřel svých zbraní, takže se jim můžete vyhnout. To platí i o pozemních protiletadlových vozidlech. Tanky pálí stále pod stejným úhlem, takže pokud si dobře načasujte průlet střelami, dostanete se nad ně a zničíte je bombou.

Helicopter Cacaphony 2Jednotlivé mise jsou opravdu různorodé. Musíte třeba ubránit město před nepřátelskými letkami, zachránit rukojmí před teroristy, ochraňovat limuzínu prezidenta nebo čistit cestu budovami letící nukleární bombě. Rozhodně se tedy nebudete nudit, protože každý úkol vyžaduje jiné zbraně a taktiku. Při opakovaném hraní se vaši nepřátelé objevují stále na stejných místech, takže vás již nepřekvapí a vy se můžete těžšími misemi protloukat postupně. Čím dál se dostanete, tím jsou úkoly těžší a opakování mise se určitě nevyhnete. 

Grafika hry trochu připomíná pouťové automaty, ale co se týká hratelnosti, jde o úplně odlišné žánry. Hudba se sice opakuje, ale do hry se hodí, arabské rytmy připomínají teroristy, se kterými se zde častokrát setkáte. Přiznám se, že jsem ke hře nejprve  přistupoval s nedůvěrou, ale brzy se mi zalíbila a rozhodně doporučuji, aby jste si stáhli a vyzkoušeli, protože stojí za to. V zápalu akce a po několika hodinách hraní pak omluvíte i průměrnou grafiku.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz