Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helillom Planet - a zase ti Ufouni!

  12:00aktualizováno  3:35
Roztomilí okatí mimozemšťané ve skutečnosti nejsou žádnými domácími mazlíčky, o čemž se dostatečně přesvědčíte v dnešní hopsačce. Naštěstí máte laserovou zbraň a energetické štíty. Bude to pro vás procházka 49 růžovými sady - pardon - levely?
70

Helillom Planet

Platforma: Freeware
Výrobce: Gerardo Prieto

Stáhnout

Helillom PlanetMimozemští vetřelci napadli vaši kolonii a vy nyní musíte společně s ostatními otročit v dolech. Abyste unikli z osidel krutovládců, musíte se jim postavit a přímo v jejich lůně krást diamanty, jež jsou energií pro záchrannou kosmickou loď. A že je cizácký svět rozlezlý! Postupně projdete sedm planet po sedmi levelech a jak asi tušíte, vše v arkádovém prostředí, v němž není nouze o víceúrovňové plošinky. 

Náš hrdina je mimozemšťan s doslova laserovým pohledem, s jehož odlišením od soupeřů můžete mít zpočátku problémy. Na rozdíl od klasického Mária se nepřátel zbavujete výhradně střelbou. Není ani divu, design levelů svou symetrií a důrazem na Helillom Planet detaily spíše než klasické hopsačky připomíná Bubble Bobble, i když zde nepřátele do bublin neuzavíráte. Mimo oční zbraň je vaším druhým pomocníkem energetický štít, jenž vás spolehlivě ochrání před nepřátelskými střelami. V každém kole musíte sesbírat všechny diamanty a uprchnout dveřmi. Mimo ně se na scéně povalují i další bonusy a životy. Ty zlepšují vaši zbraň, sílu a trvanlivost štítu. Bonusy se náhodně generují, takže někdy můžete mí supersilnou zbraň s mizerným štítem a naopak. To činí Helillom Planet zajímavějším a variabilnějším.

Hra je hlavně o trpělivosti. S dostatečným klidem a rozvahou postupně sestřelujete jednoho soupeře za druhým až vyčistíte celou obrazovku. Později k tomu budete potřebovat i postřeh a šikovnost, střelba bude vyžadovat koordinaci, skoky musí být ťip-ťop a do toho vám hrozí nástrahy v podobě drtících sloupů či vrtáků, s nimiž si vaše slizové tělo příliš nerozumí. Záchytnými body jsou až celé splněné planety, takže plýtvat životy je zpravidla osudovou chybou. 

Helillom Planet Helillom Planet je oděn do hezkého grafického kabátku. Okaté postavičky vás pobaví, zachován byl ráz plošinek, jež vypadají jako létající talíře, pozadí je nápadité a přitom dostatečně kontrastní. Snad jen nazvučení mohlo být kvalitnější a hudební doprovod výraznější. Ale i tak je technická stránka na velmi slušné úrovni a arkáda patří rozhodně k těm povedenějším, jež byly za pomocí Game Makeru vytvořeny.

Pokud je vám smutno po mimozemšťanech, vyzkoušejte Helliom Planet. Je originální a vtipný a při dobývání 49 levelů se jistě dostatečně vyřádíte.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

70 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...Najdete na iDNES.cz