Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Helium Boy - chlapec s nafukovacími balónky

  12:00aktualizováno  8. ledna 10:06
Novým přírůstkem do arkádového žánru je zajímavý Helium Boy, vyprávějící příběh malého chlapce, který si s dvojicí zdánlivě obyčejných heliem naplněných balónků užije kopu zábavy.
70

Helium Boy

Platforma: Freeware
Výrobce: Beril

Stáhnout

Helium BoyTěžko byste hledali člověka, který v útlém věku alespoň jednou nenavštívil cirkus, pouť či podobnou zábavu s řadou atrakcí. Velkým lákadlem pro malé nezbedy zde často bývají barevné balónky, v současnosti i zajímavě tvarované, jež mnohdy působí jako magnet pro dětské oči. A jak to dopadá, když se to s plynem v nich obsažených přežene, dokládá dnešní arkádovka.

Že mohou být dva růžové balónky na krátkých tyčkách zdrojem nekončící zábavy byste asi netušili. Hlavním hrdina Helium Boy by ovšem mohl jen vyprávět. Dvojicí takovýchto předmětů byl totiž vybaven a čeká na něj namáhavá trasa za získáním všech zlatHelium Boyavých hvězdiček.

Ty se povalují na každém rohu rozmanitého terénu. Po zdolání několika málo schodů po spuštění na vás čeká první překážka v podobě mola, které ovšem nedosáhne až na druhý břeh. A právě v tuto chvíli poprvé okusíte onu magickou moc heliem napouštěných hraček. Pravým tlačítkem myši totiž nejenom že nadskočíte, navíc se ve vzduchu také po určitou chvíli udržíte a pokud nezmáčknete tlačítko znovu, pokojně si poplachtíte dle zákonů gravitace. A tak to půjde neustále dokola, i když časem bude potřeba se vznést i několikanásobně. Jednoduché překážky totiž vystřídají daleko zajímavější kousky jako je pořádně navýšené plošinky a desítky metrů nad hladinou moře položené ostrůvky. Na těchto drobcích se navíc budou zpravidla nacházet právě kýžené hvězdičky, což bude vyžadovat obzvlášť přesné schopnosti v oblasti přistávacího manévrování. Helium Boy

Dalším velkým vykřičníkem se stanou především nepřátelské jednotky, jejichž schopnosti a inteligence radikálně narůstají. A tak se zpočátku setkáte s jen jednoduchým bandity, reagujícími na váš pohyb, kteří se vrhnou okamžitě na místo přistání. V případě, že se tedy v jejich blízkosti nachází nějaká ta hvězda, bude třeba být dostatečně obezřetný. Záludní jsou i vzdušní protivníci, mezi něž se řadí jednoduší ptáci odevzdaně se pohybující po předem vytyčených trasách. Opravdu do tuha tedy začne jít až ve chvíli, kdy se do vzduchu přesunou i oni banditi. Ti totiž nelétají jen bezcílně z místa A do místa B, nýbrž vám jdou okamžitě po krku ve chvíli, kdy se ocitnete v jejich blízkosti.

Jako třešnička na dortu pak působí příjemná kreslená 3D grafika, která dodává hře tu pravou atmosféru. Celkově zajímavá arkáda s lehce netypickým ovládáním a principy, která za vyzkoušení rozhodně stojí.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

54 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...Najdete na iDNES.cz