Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hell Fighter – Vedoucí letecké hlídky

  12:00aktualizováno  8. června 9:16
Být vedoucí nějaké vojenské jednotky toť snem snad každého upatlaného a věčně odřeného kluka, ale bohužel splnit se to může jen málokomu z nich. A právě pro splnění našich tajných tužeb je tu počítač - ten skvělý stroj, který vám takovéto věci lehce a bez rizika umožní.

Hell Fighter

Platforma: Freeware
Výrobce: Mindvision

Stáhnout

Hellfighter

Něčemu šéfovat, být vlastník, ředitel, nadřízený, to je snem mnoha lidí, kteří touží tímto naplnit své ambice a posílit své ego. Být velitelem vzdušné flotily, která by bojovala ve vesmíru, je jedna z nejvýše postavených hodnot mnohých letců, málokomu se však tyto ambice podaří splnit. Právě k tomu, aby se lidé odreagovali a pobavili, slouží počítače a hlavně tedy počítačové hry, které ale většinou nějakou tu těžce vydřenou korunku stojí. Naštěstí pro nás také existuje freeware, kde danou hru získáte zadarmo. Pravda, nemůže být tak kvalitní jako hra komerční, ale často se jí podaří překonat leckterou budgetovou hru a možná se někdy stane, že překoná i komerční gamesy, protože je teď trendem, že si velké firmy nechají vyrobit hru, která je volně šiřitelná (ovšem bývá v ní hromada reklamy).

Za dobu, co si pamatuji, vzniklo poměrně velké množství většinou komerčních gamesek, které simulovaly vesmírné války, ale Hell Fighter se nedá snad k žádné z nich dost dobře přirovnat, svým zpracováním je totiž úplně jiný. Nevyniká sice nějakou moc dobrou grafikou, ale zato hratelnostně patří mezi špičky, což pro mě a mnoho dalších hráčů znamená velké plus. V této hře dostáváte za úkol zlikvidovat nepřátelské jednotky, vyčistit určitý vesmírný prostor od všech špatných stvoření, která tam nepatří. Nebudete naštěstí muset vždy bojovat sami, určitě vám přijdou na pomoc i spřátelené jednotky, ale záležet bude spíše na síle daných bojových lodí než na počtech jednotlivců - často platí, že deset obyčejných raketek vydá za jednu pořádnou loď. Vaším úkolem bude sejmout co nejvíce, ba ještě lépe všechny nepřátelské lodě, a dosáhnout tak co největšího počtu bodů (to je vlastně úkolem ve skoro každé hře).

Hellfighter

Ze začátku, hned po spuštění hry se objevíte v jednoduchém menu, kde máte na výběr hned z několika položek. Najdete zde téměř vše od položky Credits, kde se dovídáte informace o autorech, ale jsou tu i další jako je Configuration, kde můžete nastavit ovládání, zvuky, herní mód a obtížnost, či si zvolit Hru po internetu. Až si vyberete v tomto menu, můžeme pokračovat dále do Game menu, kde se vyberete mapu, počty nepřátel, formace, znovu obtížnost a pak již nemusíte udělat nic jiného než stisknout Play a jít do nich. Právě po spuštění se objevíte ve vesmíru mezi tisíci hvězdami a většinou je kolem vás i banda spřátelených lodí, které ale nechtějí nijak moc poslouchat, ani likvidovat nepřátele, takže to většinou stejně zbude jen na vás. Přátelé jsou označeni modrým kruhem, který se kolem nich točí, nepřátelé červeným, a strefit se přesně do nich dá docela problém. K dispozici pro ničení máte také spoustu různých zbraní od obyčejných střel přes směrované rakety až po lasery, ale to záleží spíše na tom, jakou máte vybranou loď, protože každá má výběr zbraní odlišný. Samozřejmě velká loď se pohybuje mnohem pomaleji a neohrabaněji, zatímco malá si to proti ní sviští mnohem rychleji. Problémem, o kterém bych se chtěl zmínit, je střelivo, kterého máte často velký nedostatek a bohužel ani nejde nikde doplnit, pak musí zasáhnout vaše spřátelené lodě, které nepřátele zlikvidují. Vlastně i vy můžete být zlikvidován, ale většinou se to jen tak někomu nepodaří - jste totiž odolnější než většina ostatních. Počet nábojů, životy, ale i radar a stav lodi, to vše je na pravém sloupci obrazovky.

Ovládání hry je celkem jednoduchá a rutinní záležitost, totiž vystačíte si jenom s šipkami, mezerníkem na odpálení střel a Ctrl, kterým uvádíte do chodu speciální rakety. Grafika ve hře není nic moc, vymluvit se můžeme jen na to, že i takto jednoduché zpracování má své výhody, ale je pravdou, že na toto si autoři dát pozor mohli. Hratelnost je podle mého názoru vynikající, skvělá a téměř bezchybná u hry byste měli vydržet nejméně několik hodin i přes fakt, že nemá ani žádnou hudbu, pouze několik nekvalitních zvuků.

Autor:


Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...



Najdete na iDNES.cz