Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Heritage – hra na schovávanou s duchy.

  21:52aktualizováno  21:52
Adventura z pohledu vlastních očí s výborným technickým provedením a trošku neoriginálním dějem.
90

Heritage

Platforma: Freeware
Výrobce: BLF Games

  • výborné technické zpracování
  • atmosféra
  • hudba a zvuky
  • prostředí plné předmětů k prozkoumání
  • vlažné ovládání
  • nijak originální děj
  • hádanky občas potrápí

Stáhnout

heritage_05

Dědictví aneb... Štěstí v neštěstí. Tak se asi musí cítit protagonistka hry Heritage, která po odchodu své babičky na onen svět zdědila její poměrně velký dům. Co by to ovšem bylo za zápletku, kdyby byl dům zcela obyčejný, že? Samozřejmě v něm straší, jak jinak. Tedy ne přímo straší, je jen trošku podivný.

heritage_01
heritage_03


Svoji babičku musí hlavní hrdinka milovat. Zdědila dům, s čímž se váže slušný majetek. Ovšem samotný fakt, že pro ni mrtvá babička různě po domě zanechává podivné stopy a vodítka k odhalení toho, jak zemřela, ji pravděpodobně nenechává na pochybách, že musela být tak trošku „duševně vyjímečná“. Od jednoduchých stránek z notesu přes podivné hádanky a tajemné klíče, vše ukazuje, že její stařecký život nebyl o krmení holubů, vynášení bažantů a luštění osmisměrek. Ani v nejmenším.

heritage_06
heritage_07


Heritage běží na poměrně oblíbeném Unity Enginu, který pohání mnoho freewarovek viděných z pohledu vlastních očí. Je však nutno zdůraznit, že všechny ostatní hry postavené na tomto systému, které jsem prozatím měl tu čest hrát, nechává Heritage daleko za sebou (alespoň, co se týče grafického zpracování). Prostředí je na poměry Unity Enginu velmi detailně provedeno a otexturováno a třeba světelná hra, kterou rozehrává na pozadí stěn zvídavý kužel zapnuté baterky, je něco, co jsem od Unity nečekal už vůbec.

heritage_02


Místnosti domu, kde se celá hra odehrává, jsou pak zaplněny předměty, která lze sbírat či s nimi jinak manipulovat. Okenice lze otevírat, světla rozsvěcovat a odpadkové koše lze prohledat a přidat do přehledného inventáře (pod klávesou „TAB“), třebaže jsou úplně k ničemu. Po technické stránce je Heritage dílem vskutku vybroušeným.

heritage_04
heritage_09


V podstatě celá hra, jejíž herní doba se zcela odvíjí od toho, jak rychle a logicky dokážete naložit s několika hádankami, je opředena hávem mystéria a napětí. Je babička skutečně mrtvá? Kdo zhasl světla? Nenechal jsem doma puštěný plyn?


Třebaže se dá dohrát asi za patnáct minut, pochybuji, že k tomu napoprvé dojde. Díky poměrně tuhým hádankám se občas přistihnete, že nervózně chodíte tam a zpátky, protože nejste schopni ten který kód ke dveřím rozlousknout. Pokud máte kýbl nervů po ruce a jste ochotni o ty své přijít, je Heritage tou pravou volbou.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

53 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz