Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hero of Infamous Kingdoms - poutavá a bláznivá adventura

  12:00aktualizováno  12:58
Dostali jste chuť si zahrát zase nějakou adventuru? Potom je tato hra určena právě vám. Vaším úkolem bude zachránit kečupové království před vyhynutím rajčat...
60

Hero of Infamous Kingdoms

Platforma: Freeware
Výrobce: Silver Sphinx Studios

Stáhnout

Hero of Infamous KingdomsPoohlédneme-li se trošku zpátky, po našich nejznámějších adventurách, a zamyslíme-li se, budete jistě souhlasit, že téměř každá adventura má velmi nepravděpodobný příběh. A tak se není čemu divit, že se objevují čím dál více bizardnější dějové linie, které lze v adventurách najít. Už jsme si zvykli na cestování časem (Polda4), i na neskutečný příběh vidláka proti vědátorovi (Nukleární Karel), ale to co tu máme dnes, to jsem jak se lidově říká, ještě nežral. Příběh hra a tudíž i váš úkol je tak originální, že by v žádném případě nenapadnul nikoho z vás.

Ve hře si hned na začátku budete muset vybrat, zda budete hrát za bojovníka, kouzelníka či zloděje. Rozhodujte se pečlivě, výběr postavy totiž nemá ve hře žádný vliv. Poté shlédnete intro, ve kterém se dozvíte od stařičkého člověka neznámého Hero of Infamous Kingdoms původu, že kečupového království přišlo záhadným způsobem o svá rajčata. Lidé se bouří a tak je král postaven ke zdi. Vlastní však poslední rajče. Hledá proto hrdinu, který je schopný dát dohromady několik předmětů, které jsou nutné ke kouzlu, jímž bude rajče zase rozmnoženo. A tím hrdinou jste pochopitelně vy. A tak se vydáte na strastiplnou cestu.

Hra, která neobsahuje nijak dlouhou cestu za předměty(které tak nutně potřebujete získat), více si však užijete v logických hrátkách. Ve hře naleznete i mezihru kámen, nůžky, papír s osobou nehezkého vzhledu. Pokud se vám však podaří všechny věci nutné ke kouzlu získat, máte vyhráno. Nejen že zachráníte královu pozici, ale uspokojíte v celém království touhu po kečupu.

Hero of Infamous KingdomsHra svým zpracováním připomíná série King's Quest či Quest for Glory, a tak nabízí původní grafické zpracování, které však funguje v rozlišení 320×200, což pro lidské oko není nic úchvatného, avšak grafické zpracování hodnotím za pohledné. Dále je nutno ocenit kompletní dabing hry, kterým se může v dnešní době pochlubit málokterá adventura. Navíc hra nabízí i poměrně rozsáhlé možnosti nastavení a pochopitelně možnost Uložení/Načtení hry.

Co říci závěrem? V každém případě nesmíme pohrdnout adventurou tohoto typu. Svým zpracováním patří mezi ty lépe provedené a nemyslím si že nízké grafické rozlišení bude bránit v požitku, který ze hry budete jistě mít. Pokud neumíte anglicky, jistě vás zklamu, tato adventura je totiž kompletně v tomto jazyce. Kdyby byla hra ještě o něco delší, jistě by si zasloužila i vyšší hodnocení, než je 6 bodů z deseti.

Návod na hru Hero of Infamous Kingdoms


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

62 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 15 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?
Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství, spustila se lavina vzpomínání. Redakce se smíchem rázem otřásala v základech. Jedna si ostříhala řasy, druhá si touhu po papouškovi splnila v bažantnici, třetí nutila mladší sestru jíst mrtvé mouchy… a to není zdaleka všechno!Najdete na iDNES.cz