Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hero of Ruin - tankový prapor po japonsku

  12:00aktualizováno  18. února 11:32
Zajímavá japonská tanková střílečka, ve které se utkáte s pozemními i leteckými jednotkami. I když disponuje pouze průměrnou grafikou, jistě vás zaujme výbornou hratelností a inteligencí nepřátel.
60

Hero of Ruin

Platforma: Freeware
Výrobce: Kaeveg Works

Stáhnout

Hero of RuinNevím, zda obrovská vzdálenost Japonska od Evropy a Spojených států působí jako sítko, ale každopádně se na tyto kontinenty dostávají jen povedené freewarové tituly, kterým nechybí obrovská chytlavost a ve většině případů také originální a vizuálně povedené zpracování. Dnešní hra pochází také ze země vycházejícího slunce a i když na první pohled na vás grafika příliš nezapůsobí, vše vynahradí svou hratelností a překvapivě kvalitní umělou inteligencí. Hero of Ruin se nese ve stylu klasických vesmírných stříleček Space Invaders, přesto tento koncept silně inovuje. Nesetkáte se se skrolujícím pozadí a jednostranně útočícími nepřáteli. 

Bojujete na čtvercové obrazovce, která je rozčleněna zídkami a překážkami, takže připomíná klasický logický rychlík Pacman. Některé překážky jsou tvořeny dřevěnými bednami, které je možné zničit a uvolnit si tak cestu, jiné jsou nerozbitné zdi, které vám poslouží jako kryt. Vodní příkopy zase omezují pohyb, neboť pozemní jednotky se přes ně nedostanou. Vaši nepřátelé jsou velmi inteligentní, takžeHero of Ruin zatímco u spousty her jen málokdy využívají všech možností, zde aktivně rozbíjí bedny, organizovaně útočí, dokáží se k vám prostřílet z více stran tak, abyste museli jejich útoky odrážet s větší námahou (např. z jedné strany přichází čelem k vám, o kousek dále ze strany). Také se dokáží aktivně schovávat za zdi, jakmile zjistí, že jste ve střelecké výhodě, či budují postraní chodby, ve kterých se ukryjí a zaútočí až v kombinaci s dalším tankem. Tato kvalitní AI zřetelně povyšuje hru nad ostatní prostoduché střílečky. 

Dalším originálním prvkem je samotné zobrazování nepřátel. Na obrazovce se vám ukazuje, které nepřátele lze v aktuálním kole očekávat. Jednotky se ovšem objevují postupně a na různých místech obrazovky, klidně třeba ve vašem týlu. Toho se dá využít ke strategickému plánu. Pokud třeba vidíte, že vám k likvidaci zbývají převážně letecké jednotky, je vhodné se „vyklidit“ od okrajů, neboť zde jsou letadla hodně nebezpečná. A jaké jednotky v Hero of Ruin najdete? Mimo zmiňovaná letadla jsou to především různé druhyHero of Ruin tanků, které jsou odlišeny barevně i silově, další nebezpečí vám hrozí od statických střeleckých věží. 

Jako u všech stříleček, i zde je boj rozdělen na jednotlivá kola, pro postup musíte zničit všechny nepřátele. S přibývajícím herním časem na vás čeká stále víc jednotek, ale hru ztěžuje i rozestavění překážek. Zatímco v prvních kolech vám stačí pohyb po spodním okraji, později se budete muset vydat do středu a kličkovat mezi překážkami. Pohybovat se s vaším tankem můžete po celé ploše, horší je to ovšem se střelbou, neboť natáčení tanku není automatické a kvůli japonskému rozložení kláves je podivně umístěno po stranách klávesy X, která slouží ke střelbě. Teprve gamepad vám nabídne naprostou svobodu. Jak jsem se již zmínil, grafická stránka hry je pouze průměrná, ale autoři vše dohnali výbornou hratelností, což je (alespoň pro mě) mnohem důležitější.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

15 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...Další z rubriky

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz