Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Herr der Pilze – braňte zázračné houby

  12:00aktualizováno  6. října 5:27
Sbírání hub je typickým českým koníčkem, způsobem, kterým hodně lidí tráví svůj volný čas a i já se do lesa čas od času vydám. Nebojte se,dnes nebudete muset houby sbírat, ale bránit je. Ano, opravdu se nepletu, nejsou to totiž jen tak obyčejné houby, ale houby zázračné a není divu, že nebudete sám, kdo po nich touží.

Herr der Pilze

Platforma: Freeware
Výrobce: JoWooD

Stáhnout

Herr der PilzeJak se po světě rádo říká, sbírání hub je typickým českým koníčkem. V mnoha zemích je tento způsob trávení volného času zavrhován a místo něho si lidé raději zaběhnou na pivo, ale Čechy sbíráním hub vyloženě žijí. A abych nezapomněl, i já mám houby rád a do lesa si čas od času zajdu, i když v poslední, čím dál uspěchanější době se mi to povede zřídkakdy. Dnešní hra má s tímto koníčkem přeci jen nějakou tu spojitost. V této hře totiž ony houby bráníte. Však se také nejedná o jen tak ledasjaké houby, ale o houby zázračné!

Hra pochází z meky freewarových gamesek, ze sousedního Německa od známého profesionálního týmu JoWood. Ti sice neustoupili od tvorby komerčních titulů, ale jak klasik říká, zkusit se má všechno, a tak se do tvorby této freegamesky pustili. A aby jí nedělali jen tak zbůhdarma, přidali k tomu něco málo ukázek z jedné jimi chystané hry. Tento způsob zpola reklamních her se začíná pomalu, ale jistě prosazovat, a i když se většinou jedná o reklamu na počítačové hry, sám jsem měl již možnost vidět reklamně orientovanou hru na prací prášek Calgon. Hold doba se mění :o)

Herr der PilzeA teď raději k samotné gamese. Herr Pilze se odehrává pravděpodobně někde ve středověku, v dobách magií, kouzel a pohádkových bytostí. Vy se vžíváte do role obrovského modrého obra – goblina celého v pořádné zbroji. A s ním se ocitnete na mýtině, kde kromě spousta skalek, stromků, trávy a kytiček roste také několik zázračných hub, které byste rádi získali pro sebe. Jenže to nebude tak snadné, protože jsou ještě hodně malé a musíte vyčkat než vyrostou. Jenže během tohoto vašeho čekání se je pokusí dostat i někdo jiný. Bude se jednat většinou o zbabělé ptactvo, ale i to pro vás může být nebezpečné, jak sami jistě brzy poznáte.

Ti, kdo vás budou ve vašem čekání tak otravovat jsou patrně kromě obrovské naivity také neskutečně odvážní, a i když vědí o vaší síle, přesto se opováží si houbu přivlastnit. Jestli se jim to povede nebo ne, bude záležet jen na vás. K tomu abyste se jich zbavili jste vybaveni kvanty stále se doplňujících železných koulí na řetězu, které můžete použít k jejich likvidaci. A opravdu stačí jedna rána a nepřítel jde k zemi. Nejméně nebezpeční jsou malé červené slípky, podobné těm z Moornhuhnu. Pohybují se velice pomalu, nedokáží čelit žádnému většímu útoku a pokud je zabijete dostanete za ně celých jedno sto bodů. Ovšem znatelně nepříjemnější pro vás patrně budou modří kačeři, kteří vás ostrým náletem, co jde snadno přehlédnout, pokusí zmocnit houby a možná se jim to i podaří. Není lehké je sejmout a proto za ně máte dvojnásobek než za slepičky. Ale ani to není konec, ještě se setkáte s tajemnými obry, kteří se schovávají za stromy a snaží se využít chvíle překvapení, polapit houbu a odběhnout. Tomu však budete muset zabránit. Za jejich likvidaci si můžete inkasovat tři sta a padesát sladkých bodíků. Vyjma těchto nepřátel se čas od času objeví ještě někdo úplně jiný. Sabotér vyhozený z létajícího talíře, který houbu dokáže zničit, otravní smrťáci schovávající se za kameny a házející po vás dynamit a bůh ví, kdo ještě.

Herr der PilzeHra je omezena časovým limitem než houby vyrostou, obvykle se jedná o dobu kolem jedné minuty. Do konce té doby vám musí zbýt alespoň jedna houba a na zemi ležet co nejvíce protivníků. Za ně dostanete sladké body, které budete moci posléze využít v malém krámku k nákupu lepších koulí a i nějakých kouzel. Jinak levely jsou celkem tři, pokud v některém z nich ztratíte všechny houby ještě dřív než oznámí časový gong konec, nastává Game Over, ale pokud přežijete, čeká na vás Hight score, které je tentokrát míněno pro osm nejlepších z vás.

Takže, jaký je váš názor na hru nyní? Zaujal vás popis a chtěli byste si jí vyzkoušet? Není nic lehčího a jednoduššího. Stačí si jí stáhnout a protože má pouho pouhé tři megabajty, neměl by to pro vás být žádný problém. Věřte totiž, že kromě skvělé grafiky a efektů si budete moci užít i dobré hratelnosti a v neposlední řadě i efektivní hudby či zvuků.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz