Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hex Virus - vesmírná pranice o Becherovku

  12:00aktualizováno  4. prosince 10:05
Vesmírná střílečka ve stylu Space Invaders je dalším z účastníků letošního ročníku Becherovka Game. Jak obstála v kategorii akčních her vedle titulů jako Řež a Plane Arcade?
40

Hex Virus

Platforma: Freeware
Výrobce: Hardworkers

Stáhnout

Hex VirusVesmírná střílečka ve stylu Space Invaders Hex.Virus je dalším účastníkem letošního ročníku Becherovka Game. V kategorii akční hry se umístila na pátém místě. Mohla dopadnout lépe? Na to vám odpoví naše recenze. Autorem Hex.Virus je slovenský tým Hardworkers, ale za většinou práce stojí Tamaro. Právě na jeho 3D enginu TTLD je hra postavena. Pokud se vám zdá název týmu povědomý, vězte, že se zúčastnil letošní Becherovka Game i s druhou hrou Becher Bubbles, která si vedla v soutěži o trošku lépe a v kategorii logických her obsadila třetí místo. Před samotnou pařbou je třeba spustit konfigurační soubor, který vycucá informace o vaší grafické kartě a umožní vám nastavit optimální parametry. Ve hře vás uvítá docela povedené (i když trochu zdlouhavé) intro, ve kterém se seznámíte s příběhem hry. V blízké budoucnosti se lety do vesmíru staly stejně běžnou činností jako nakupování. Moderní technologie posunují hranice objevování stále hlouběji do útrob vesmíru. Na oběžné dráze je vybudována laboratoř, ve které se připravuje v podmínkách stavu beztíže recept pro ještě lahodnější druh Becherovky. U vzdálené planety je ovšem objeven podivný zavirovaný objekt, který způsobí kolaps všech elektronických zařízení. Flotila je bezmocná o objekt se pomalu blíží k výzkumné stanici Becherovky. Vy jste ostřílený pilot, který vždy raději sázel na kus železa než hromadu drátků a tranzistorů. Vaše loď je poslední funkční a před vámi stojí nelehký úkol. Dokážete ochránit výzkumnou laboratoř Becherovky?

Hex VirusPo spuštění samotné hry si nejprve všimnete hranatého mnohostěnu uprostřed. Vaší lodí jste se dostali až do těsně blízkosti Hexu a vaším úkolem je tento objekt zneškodnit. Za celým spiknutím stojí mimozemšťané, kteří si na tvorbě Hexu dali záležet, takže nečekejte, že jej jednou ranou sestřelíte. Celý objekt je totiž obří mimozemskou základnou s bočními porty a jakmile do něj zahájíte palbu, začnou z portů vyletovat nepřátelská UFO. Než se vám podaří Hex zničit, musíte loď vylepšit upgrady ze sestřelených UFO. Ale ouha! Sestřelit pidiobjekty UFO není vůbec snadné. K sestřelení vám má napomoci locknutí pomocí pravé klávesy CTRL, ale i tak jde o úkol nadmíru složitý. Mezitím se všude kolem vás rojí UFO a vy jen se smutnou tváří sledujete ubývající stav zdraví. Ke střelbě máte dva druhy zbraní, které se navíc šíleně přehřívají a vy říkáte, že jste raději měli zůstat na planetě zemi bez elektřiny a ponechat výzkumnou stanici svému Hex Virusosudu. Alespoň já to udělal. 

Jak jsem se již zmínil, hra je kompletně v 3D a po vizuální stránce jí toho nemůžu mnoho vytknout. Hratelnost je na tom ovšem právě naopak. O zábavě nemůže být řeč, protože obletování Hexu a snaha o sestřelení nepřátel mě spíše dováděla k šílenství. Ke hře není přibalen žádný manuál a zázračnou klávesu pro lockování jsem odhalil až na webových stránkách autorů. Celkově na mě hra působí nedodělaným dojmem a když se podívám na ostatní hry ve stejné kategorii letošního ročníku (Řež a Plane Arcade), musím ji ohodnotit jenom známkou 4.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

35 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: UFO, Země (planeta)

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

Další z rubriky

V akci scAvenger 2 nesundáte prst ze spouště

scAvenger 2

Loď je plná nepřátel, pomalu se vám rozpadá před očima a záchranný tým má před sebou ještě pěknou štreku. Je na čase...

Před nepřáteli v Brother Wake Up se budete muset perfektně schovávat

Brother Wake Up

Černobílý svět této adventury se sice podle všeho nachází ve snu, ale spíš je to pěkná noční můra. Pomalu ubíhající čas...

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...Najdete na iDNES.cz