Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hey Baby - playboyem na pláži!

  12:00aktualizováno  12. srpna 6:06
Hey Baby je na první pohled zcela jednoduchá hra, která ale v pozdějších chvílích dokáže pekelně prověřit i toho nejotrlejšího pařana. A troufnu si tvrdit, že jen málokdo by v této hře poznal několik velmi starých, originálních kousků, které si ve své době získali tisíce hráčů po celém světě. Tak proč to nezkusit?

Hey Baby - playboyem na pláži!

Platforma: Freeware
Výrobce: Entertainment Media

Stáhnout

Hey BabyK letnímu počasí patří letní hry a právě Hey Baby splňuje tento pojem dokonale. Není od věci, že byla vytvořena v sousedním Německu, tedy ve státě, který si na příznivé podmínky léta až tak nepotrpí. Přesto však atmosféru rozlehlých pláží, moře a přilehlých atrakcí přenesli autoři do počítače věru dokonale a výsledkem není nic jiného než další, perfektně hratelný kousek.

Po spuštění hry vám nebude jako obvykle nabídnuta možnost něco měnit, nastavovat a upravovat. Pouze volba start, tabulka nejlepších a konec hry vám zavdá k nutnosti šáhnout po myši a vybrat si. Samotný start hry je provázen veselým odpočítáváním v německém jazyce.

Jakmile vstoupíte do hry, určitě vám bude hned jasno, o co tady jde. Ano, celé je to opět o rychlosti, postřehu a trpělivosti. Jen kombinací těchto tří důležitých aspektů totiž dokážete splnit vše, co se po vás žádá - "obsloužit" sličné děvy v baru na poloopuštěném ostrově. Cesta na něj však není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale nebojte, nějak extra těžké to také není. Zahrají si tedy opravdu všichni, od těch nejmladších až po ty úplně nejstarší.

Hey BabyUrčitě jste si již z okolních obrázků všimli, že cesty, po kterých byste se měli k opuštěnému ostrovu dostat, jsou jaksi nebezpečné. Neustále po nich totiž jezdí automobily, náklaďáky, autobusy, motorky, případně po nich chodí serfaři se svými prkny, aktivisti jezdí na kolech a skateboardech no a konečně po moři jezdí nejrůznější loďky, lehátka a jiná plavidla. Těm všem se musíte postupně vyhýbat a jakýkoliv, byť jen těsný kontakt s nimi, znamená jistou smrt a opakování levelu.

Nejenom srážka s jakýmkoliv objektem ve hře však znamená konec, ale i mnohé další nástrahy mohou působit značná nebezpečí. Kupříkladu jednou, to se takhle plavím po serfařském prku s nadějí, že brzy přestoupím na vedlejší loďku a zdárně tak dokončím level,ale co se nestane. Najednou se voda rozevřela, zažbluňkala a z moře se vynořil obrovský žralok (nebo velryba?) a chlamstnul po mně jako hladný lev. Skvělé, veškeré moje naděje tak byly pohřbeny a já musel začínat znova doufajíc, že žralok si vybere jinou oběť.

Hey BabyNejtěžší je pravděpodobně přeskakování z lodičky na lodičku, neboť zde je velké nebezpečí, že vaše noha šlápne vedle a bude následovat neodvratný pád do moře. Navíc musíte brát ohled na co skáčete, protože kupříkladu po nastoupení na klasické nafukovací lehátko se pomalu začnete potápět a je ve vašem zájmu, abyste co možná nejrychleji přestoupili na něco stabilnějšího.

Ještě jsem se nezmínil, co že to na vás čeká po dobytí zmiňovaného baru se slečnami na poloopuštěném ostrově. Jakmile na něj vkročíte, vaše postavička se automaticky rozběhne za jednou ze slečen a pořádně si s ní zatrsá. Poté jste vrženi opět na začátek a v dalším levelu se k vám připojuje další mládenec, který je ochoten podstoupit tuto strastiplnou cestu. Také zde je úkolem dovést jej do tohoto baru. Postupně se k vám tak připojují další a další a třeba v šestém levelu, když už vás cestuje opravdu mnoho, není nic snadného tyto mládence na ostrov dopravit. Tu jeden skončí pod koly auta, tu se jeden zapomene vzadu, ... Po šestém levelu vše začíná znovu, k ostrovu cestujete sám, ale hra je o něco rychlejší než dříve.

Dokonalou letní idylku dokreslujte styl, ve kterém je hra zpracována. Veselé barvičky, letní oblečení kolemjdoucích, skotačení na moři a konečně i rybky, které se vesele plaví v moři, jsou krásným zpestřením hry. K tomu skvělá hudba a hra jak má být je hotova.

Autor:


Nejčtenější

Další z rubriky

V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

V psychoanalytické The Shape On The Ground nejste hráč, jste pacient

The Shape On The Ground

Máte sklony k sadismu, depresi, nebo jste jinak sociálně nestálí? The Shape On The Ground není hra, ale psychologický...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...Najdete na iDNES.cz