Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hide – nepřítel přichází ze sněhu

aktualizováno 
Atmosférický hororový zážitek jménem Hide si nezaslouží jakékoliv „spoilovací“ odhalení byť i pouhých herních prvků, takže ho pojmeme maximálně minimalisticky.
80

Hide

Platforma: Freeware
Výrobce: Andrew Shouldice

  • Mrazivě hororová atmosféra
  • Perfektní užití pixelové grafiky
  • Výborná mininimalistická práce se zvukem
  • Je nutné hrát osamotě a v noci

Stáhnout
Hide

Hide

Přál bych si, aby mi nechali alespoň brýle. Nebo abych si pamatoval detaily. I tak ale mohu být rád, že se mi podařilo z města uniknout bez větší újmy. Jsem udýchaný, unavený a obávám se, že má cesta ani zdaleka nekončí. Zlověstná klenba zasněženého lesa obepíná nebesa nade mnou jako tucty zkostnatělých prstů, zatímco se zoufale snažím prodrat se závějemi. V dáli přede mnou se tyčí kopec, schovávající pod sebou menší údolí. Mohu jen doufat, že tam naleznu alespoň nějakou pomoc. Mé vnitřní já si je ale skoro jisto, že přežití je v tento osudový zimní večer otázkou chabých schopností jeho majitele. Nikdo mi nepomůže, kromě mě samotného.

Hide

Hide

Údolím se rozprostírá ozvěna nedalekých sirén. Městečko musí být zahaleno do naprosté paniky. Oblohu olizují reflektory, jakoby za své pány prosily o nějakou záchranu. Chtěl bych, aby si přišla i pro mne, ale jak se mé šlapy stále hlouběji boří do sněhu, naděje se vytrácí snad ještě rychleji než síly. Dech sotva může stačit požadavkům těla, které se snaží dohledat spásy. Jakmile dobíhám k prvnímu stavení, negativní předtucha se zhmotní. Uvnitř je zhasnuto. Nikdo není doma. Rozhlížím se po siluetě krajiny a s tou trochou zbývajícího času se vydávám směrem k onomu kopci. Možná, že mi ptačí výhled dodá novou perspektivu.

Hide

Hide

Pomalé lopotění do strmého kopce mi odčerpává poslední zbytky sil. Strach, zakořeněný v mé hlavě, velí dávat pozor na každý kamínek či stín, který se mi připlete do cesty. Nepřítel se může vynořit znenadání. Pak náhle vítězí racionalita a já se znovu vydávám kupředu. Jenže paniku neobelstím. Nejprve mě zaskočí další pohled na městečko křičící do krajiny sirénami. A pak – mohutný kříž usazený v čele kostela mě poleká ještě intenzivněji. Copak jsem takový strašpytel? Stovky let křesťanské věrouky nás naučily bát se symbolů. Strach je zcela jistě jenom v mé hlavě!

Hide

Hide

Obcházím kostel a uklidňuji se. Musím odtud najít cestu pryč. Odlesky světla od nočních sněhových vloček ale konečně zasazují finální ránu mému srdci. Na kratičký okamžik osvětlí kovovou plaketu posazenou na zdi opuštěného kostela. Přiblížím se k ní, netušíc její hrůzostrašný text. PRO MILOST BOŽÍ! Proč! Proč by někdo při smyslech psal něco takového! Zatímco se s třasem v rukou snažím dostat co nejdále, uslyším druhý pár kroků. Cizích kroků! Jsou blízko, příliš blízko... Jaké stvůrné pazvuky vyluzuje jejich nositel! Jako bytost z nejtemnějších zákoutí cizího světa! Krajinu kolem mne náhle začne osvětlovat kužel jeho světla. Není úniku! Není úkrytu...

PS. Důrazně doporučuji hrát v noci, se sluchátky a o samotě.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

59 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 20 čtenářů

Nejčtenější

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Další z rubriky

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Not Alone je plný atmosféry a také obskurních hádanek

Not Alone

Co může být větší horor, než opuštěná nemocnice s nesmrtelným monstrem? Co takhle opuštěná nemocnice s nesmrtelným...

V [REC] Shutter se vám bude pořád motat hlava. Doslova.

[REC] Shutter

Neobvyklá mechanika strachu v této jinak zajímavé hororové hře způsobuje, že pokud má hrdina strach, obrazovka se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz