Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve sci-fi povídkové hře Hjarta hrajete za tři rozdílné charaktery

  11:00aktualizováno  11:00
Kosmonaut, vězeň odsouzený k věčnému utrpení a mučedník v podobě mladé dívky, která zoufale hledá svobodu. To jsou tři postavy, jejichž interaktivní příběh můžete sledovat a hrát v libovolném pořadí. Hjarta je sci-fi adventura se zajímavým stylem grafiky, docela náročnými puzzly a spoustou klasické hudby.
65

Hjarta

Platforma: Freeware
Výrobce: Eight Bit Skyline

  • tři rozdílné postavy a příběhy
  • slušná herní doba
  • klasická hudba
  • časté záseky
  • u mnoha puzzlů si logika vzala dovolenou
  • kromě hudby celkem málo audia

Stáhnout

Hjarta | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Hjarta

Nejdříve tu máme bezejmenného kosmonauta. Jeho příběh začíná v kajutě na neznámém plavidle, v neznámé končině širého vesmíru. Kontrolka na palubním počítači značící blížící se nebezpečí se snaží upozornit, že je něco v nepořádku. Při svých posledních vteřinách kosmonaut vzpomíná na své kolegy, přátele a na to, jak se vydal na osamělou cestu na konec známého univerza.

Hjarta

Pak zde máme mučedníka, tedy spíš mučednici. Mladou dívku, kterou unesli najatí gauneři a drží ji zavřenou v pokoji na vrcholu obrovského mrakodrapu. Jejím úkolem je uniknout, zjistit, kdo a proč dvojici únosců najal a jen tak mimochodem zachránit celý vesmír od blížící se katastrofy. Nemá ale moc času a musí jednat rychle.

Hjarta

Posledním, jehož příběh sledujeme, je vězeň, který se probouzí za energetickým polem své cely. Spolu s dalšími vězni je převážen na místo výkonu trestu. Na planetu, kde bude po zbytek svého krátkého života dřít v nelidských podmínkách pro pobavení dozorců, na místo, z něhož není útěku. Neví, co vlastně provedl, ale musí uniknout ještě před tím, než plavidlo dosáhne svého cíle.

Hjarta

Hjarta se snaží působit jako série kvalitních sci-fi povídek odehrávajících se ve vzdálené budoucnosti. Jednotlivé dějové linie tří hrdinů spolu nijak nesouvisí a tak není potřeba hrát je v určitém pořadí. Žánrově je Hjarta klasická adventura, což už stačí, abyste si uvědomili pro a proti. Pro je jednoznačně pohodová, časově nenáročná hratelnost. Proti je fakt, že k řešení puzzlů musíte občas použít dost bizarní techniky.

Hjarta

Třeba v případě vězně: Abyste se dostali z cely, musíte odpozorovat, že když se loď zatřese, silové pole na pár momentů zeslábne. Jak na to přijdete? Tím, že klikáte na ostatní vězně. Smysl to vůbec nedává, ale s takovou logikou už tyto hry prostě pracují.

Hjarta

Hjarta je kvalitní adventura s velmi slušnou herní délkou. Má ale svoje mouchy. Pohyb postav je animačně nedobře zvládnutý, záseky kvůli divné logice puzzlů už jsme zmínili. A nakonec ona klasická hudba. Každý charakter má vlastní hudební téma.

Hjarta

U vězně si poslechnete Beethovena, u mučedníka překvapivě českou Smetanovu Vltavu. Problém je v tom, že hudba hraje pořád a opakuje se, což za pár minut leze na nervy. Holt, ne pokaždé výběr klasiky přispívá k intelektuální náladě. A navíc, kromě hudby je hra na další audio poměrně skoupá.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

65 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční Lay Lines vám nedovolí vypnout mozek

Lay Lines

Se svou egyptskou tématikou vzdáleně připomíná Serious Sama, ale nenechte se mýlit. Hektickou akci v Lay Lines doplňují...

Taktická City of the Shroud má nejpodivnější soubojový systém

City of the Shroud

Taktické strategie nemusejí být nutně klony X-Comu. Prapodivný příběh téhle hry předčí snad jenom sám soubojový systém,...

Při hraní Indagar se vám jistě vybaví Silent Hill

Indagar

Je tady nebezpečné monstrum, měnící se stěny za zvuku sirén i neoblomný časový limit. Ano, všechno je na svém správném...Najdete na iDNES.cz