Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

HoboSoccer - což takhle dát si fotbal?!

  12:00aktualizováno  17. srpna 2004 11:04
Pokud jste fanoušky nějakého fotbalového týmu, či dokonce za nějaký hrajete, tak se určitě také zajímáte o počítačové hry, které tento typ sportu simulují. Některé hry ani nemusejí být zrovna komerční a profesionálně zpracované na to, aby zaujaly spoustu hráčů. Jedním takovým průměrným titulem je i dnešní hra, na které si můžete dokázat, jak dokonale fotbal (ne)ovládáte.
40

Hobo Soccer

Platforma: Freeware
Výrobce: Christian J. Ross a Steve Ross

Stáhnout

Hobo Soccer

I když zrovna nepatřím mezi přeborníky v tomto oboru, občas se po nějaké té fotbalové simulaci poohlédnu a třeba si ji i zapařím. Zrovna nedávno mi do oka padla hra s názvem HoboSoccer, kterou vám tu dnes představím. Už na začátek vám ale sdělím, že se nejedná o žádný výborný produkt, u kterého byste strávili spoustu času, nýbrž o průměrný výplod chlapců Steva a Christiana J. Rossových.

Po stažení, spuštění a načtení hry se vám v poměrně velkém hracím okně objeví první část menu. V něm si budete moci vybrat hned ze tří nabídek. Tou první je hra jednoho hráče proti počítači, tou druhou je možnost hry dvou hráčů na jedné klávesnici – tedy multiplayer – no a tou třetí je možnost okamžitého opuštění hry – v případě, že byste byli znechuceni už při pouhém pohledu na design (doufám, že to tu ale nehrozí). Ještě tu máme možnost prohlédnout si informační listinu, která by vám hru a autory malinko více přiblížila (klávesa F1).

Hobo Soccer

Pokud jste zvolili mód singelplayer, následuje druhá část menu, ve které si můžete vybrat obtížnost hry. Ta je ale vytvořena zajímavým způsobem, který se mně osobně docela líbil. Místo toho, aby se hra stávala čím dál tím víc těžší, přidávají se do hry další a další vaši protivníci (maximálně ale mohou být pouze tři). No vlastně tím pádem je hra těžší :-). Pokud zvolíte mód multiplayer, hra začíná okamžitě a vy se můžete utkat na jedné klávesnici jednoho počítače s nějakým svým kamarádem.

A o co ve hře vlastně běží? Styl hry tu zůstává zachován. S vašim malým fotbalistou se musíte snažit dát soupeři co nejvíce branek tak, abyste vyhráli. Máte na to pochopitelně nějaký ten časový limit, jenže nikde v okně se čas nezobrazoval, takže vám nemohu přesně sdělit, jak dlouho jeden poločas trvá. Pokud hrajete v módu jednoho hráče, ovládáte fotbalistu pouze šipkami. V multiplayeru pak klávesami W, A, S, D. Hrací plocha je rozdělena na dvě stejné části, na jejichž koncích se nachází tradičně branka. Ta je poměrně veliká, takže by neměl být problém vstřelit hodně gólů. Co se týče ovládání, tak to je asi nejhorší stránkou celé hry. Místo toho, aby po hřišti hráči klasicky pobíhali, tak to vypadá, jakoby spíš bruslili. Je opravdu nad lidské síly někdy svého svěřence dostat na místo, na které právě potřebujete. V této době už pro mě není žádným překvapením, když si sám dám vlastní gól ani nevím jak. Situaci a pohyb hráče je lepší předvídat ještě před tím, než co se k míči vůbec „dokloužete“. To kvalitu hry opravdu sráží dolů a nutno říct, že je to opravdu velká škoda.

Hobo Soccer

A jak vypadá v mých očích technická stránka hry HoboSoccer? Co se týče grafiky, tak ta je provedena opravdu jednoduše. Místo postranních lajn tu máte nějaké „betonové“ krychle, od kterých se míč může odrážet (u těch odrazů se ale budete divit! :-)). Myslím si, že u této hry by se snad nic na grafice měnit nedalo a proto tuto kapitolu uzavřu (ještě vás mohu odkázat na okolní obrázky). I když se to zdá být nemožné, tak i zde si můžete poslechnout nějakou tu muziku, kterou lehce doprovází občasné zvuky. Kvalitním zpracováním sice hudební stránka moc neoplývá, ale jako milý doplněk rozhodně postačí.

Sečteno a podtrženo, máme tu další hru, která vesměs hráči nemá moc co nabídnout, ale na zahnání nudných chvilek v době nějaké návštěvy jistě postačí. Máte-li chuť zahrát si jeden z těch opravdu těžkých fotbalových simulátorů, pak na nic nečekejte a stahujte!

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 63 čtenářů

Nejčtenější

RoonSehv: NeTerra je po všech stránkách dokonalé dobrodružství

RoonSehv: NeTerra

Jedna z nejslavnějších adventur zdarma? Ne tak docela. RoonSehv je jen kopie Mystu. Ale zato v každém ohledu...

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...V utopické From Ivan manipulujete lidmi pomocí přáníček

From Ivan

Podobně jako v Papers, Please, i tahle víceméně textová hra nastiňuje nepříjemnou realitu života pod dohledem totalitní...

Další z rubriky

V morovém Plague by se mlha a napětí dalo krájet

Plague

Doktor s morovou maskou nespí ani v noci a zrovna vy máte smůlu, že se mu připletete do cesty. Pomůže vám hustá mlha...

Oolite je bezedná studna vesmírné zábavy ve stylu Elite

Oolite

Vesmír Oolite je téměř nekonečný, stejně jako počet hodin, které v něm můžete prožít. Jen pozor, hra je retro v každým...

Intimate, Infinite je bez kontextu nepochopitelný zážitek

Intimate, Infinite

Divná spleť hádanek a nenavazujících událostí a scén. Bez znalosti krátké novely Jorge Luis Borgese se v této hře...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz