Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hockey Manager 2004 - rozhovor

  12:00aktualizováno  10. září 2004 4:49
Různé sportovní manažery jsou v našich končinách hodně oblíbené. Hned několik jich je aktuálně ve vývoji a proto jsme se rozhodli vyzpovídat autory jednoho z nich - připravovaného Hockey Manageru 2004.

Hockey Manager 2004Tým, který vyrobil HM 2003 a pracuje na verzi 2004, tvoří tři lidé. Můžete se nám postupně představit?
Od června již nejsme tři, ale čtyři. HM 2004 programují: Milan Švarc, Jakub Veselka, Pavel Huspeka a grafiku vytvoří Daniel Grimm.

Milan Švarc:
Je mi 19 let. Jsem ze Strakonic. Studuji čtvrtým rokem na SPŠ Písek obor slaboproudá elektrotechnika - výpočetní technika. Mé záliby jsou fotbal, stolní tenis, programování, počítače.

Jakub Veselka: Je mi 19 let. Bydlím ve Strakonicích. Studuji čtvrtým rokem na SPŠ Písek obor slaboproudá elektrotechnika - programátor/správce sítě. Mé záliby jsou stolní tenis, hokej, programování.

Hockey Manager 2004Pavel Huspeka: Je mi 19 let. Jsem ze Strakonic. Studuji čtvrtým rokem na SPŠ Písek obor slaboproudá elektrotechnika - programátor/správce sítě. Mé záliby jsou fotbal (aktivní TJ Dražejov), basketball, programování.

Daniel Grimm: Je mi 18 let. Jsem z Ostravy, kde taky studuji na gymnáziu v Ostravě - Hrabůvce. Jsem velkým fanouškem téměř všech sportů a to jak aktivně, tak pasivně. Dělám v Adobe Photoshopu (7) a učím se pracovat v 3D Studio Max.

Hockey Manager 2004Jak jste přišli na nápad vyrobit hokejový manažer, nechali jste se inspirovat tradicí podobných her s fotbalovou tématikou (CSM, Football Manager…)?

Na nápad udělat hokejový manažer jsme přišli v roce 1998 v době kdy jsme chodili na základní školu. První manažer byl naprogramován v Pascalu. Nechali jsme se inspirovat manažerem „Česká liga 97“. Po roce nečinnosti jsme rozhodli, že vytvoříme nový manažer v Delphi, a tak vznikla hra Hockey Manager 2002. Původně jsme nečekali takovou odezvu na náš manažer, a proto jsme se rozhodli pokračovat v jeho tvorbě.

Jak dlouho trval vývoj HM2003 a co na něm bylo nejobtížnější?
Tento manažer jsme programovali přibližně čtvrt roku. V té době bylo pro nás obtížné vytvoření nákupu a prodeje hráčů a generování výsledků.

Hockey Manager 2004Původní hra se dočkala několika patchů. Co všechno opravovaly?
Obsahovaly aktualizace soupisek, odstranění chyb a vylepšení o další možnosti (trénink, upravený nákup a prodej,…).

Proč jste se rozhodli k radikálnímu skoku a tvorbě nové verze Hockey Manageru, namísto třeba pouhého updatu soupisek?
Hlavním důvodem byla nabídka Daniela na tvorbu grafiky a také nespokojenost s výsledným produktem, který jsme měli.

Vylepšení oproti původní hře bude jistě hodně. Herní základ ale asi zůstane stejný - popište přesto, co bude hráčovým cílem v HM2004 a jaké k tomu bude mít prostředky…
Cílem každého hráče je opět získání titulu mistra České extraligy, nebo postup z 1. ligy do extraligy. Dopomoci k úspěchu mu může nákup hráčů, volba správné strategie, tréninky, vlastní odchovanci, podpora svých fanoušků.

Hockey Manager 2004Jaké nové trenérské a manažerské prvky jste do hry zařadili?
Velkou změnou oproti předchozím verzím bude možnost zvolit strategii zápasu, strukturu klubu. Na těchto vylepšení se pracuje, proto nemůžeme přesně napsat co vše přidáme.

Výrazné změny se dotknou i grafiky - co byste řekli k vizuálním (popřípadě audiovizuálním) zlepšením?
Spolupráce s Danielem jsme zatím nadšeni a myslíme, že se vám nová grafika bude stejně líbit jako nám. Audiovizuální vylepšení v HM 2004 nebude.

Hockey Manager 2004Bude možné v HM 2004 trénovat národní tým, bude zde k vidění nějaká kariéra? Bude hra obsahovat živý přestupový trh kupříkladu s odchody do NHL?
Vidění kariéry určitě v manažeru bude. Možnost trénovat národní tým zatím neplánujeme. O prodeji do zahraničí uvažujeme.

Sledujete dobře vypadající konkurenci v podobě Czech Hockey Manageru? Co na něj říkáte?
Konkurenci určitě sledujeme a jsme rádi, že nejsme sami, kdo tvoří hokejový manažer u nás. Podle obrázků z Czech Hockey Manageru si myslíme, že to bude silná konkurence.

Hockey Manager 2004Jak hodnotíte projekty typu České hry nebo CZ-ONE, a vůbec celou českou nezávislou scénu?
Myslíme si, že tyto projekty mají svoji kvalitu srovnatelnou se zahraničím.

Jste sami hokejovými fanoušky? Jaký tým preferujete a kteří hráči patří mezi vaše oblíbené?
Hokejovými fanoušky určitě jsme, jinak by jsme nemohli vytvářet hokejový manažer. Všichni fandíme jihočeským hokejovým týmům (HC Strakonice, IHC Písek, HC České Budějovice). Daniel fandí Vítkovicím.

Hockey Manager 2004V jaké fázi se momentálně nachází vývoj HM 2004 a kdy by případně mohla spatřit světlo světa nějaká hratelná verze?
Doufáme, že manažer vyjde do konce roku 2003. Zatím je hotovo tak 60%.

Máte nějaké další plány, co dělat po dokončení současného projektu?
Zatím žádný plán pro budoucí projekty není. Třeba nás někdo inspiruje.

Chcete ještě něco dodat ke svým osobám či k Hockey Manageru 2004, nebo prostě jen tak vzkázat čtenářům Plných her?
Doufáme, že se vám Hockey Manažer bude líbit a zachováte nám přízeň.

Autor:


Témata: Adobe Photoshop

Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Osada – interaktivní klip od autorů Machinaria

Osada

Mix trampů a Divokého západu šokuje svou vytříbeností.

Dots and Boxes - dojmy z betaverze

Dots and boxes

Máte rádi logické hry? Tým Sosáci vydal betaverzi své hry, která vychází z populárního Othella nebo Reversi.

Family Farm - dojmy z demoverze

Family Farm perex

Skvělý simulátor farmaření od českého týmu Hammerware má pohlednou grafiku a nabízí promyšlenou příběhovou kampaň....Najdete na iDNES.cz