Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hold Off Red - držte si depku od těla

  12:00aktualizováno  11:51
Občas na naše srdce útočí chmury a deprese. Dnes jim budete v roli červeného srdce vzdorovat. Mimo střílení vám k tomu dopomůže také řada bonusů, speciálních útoků a důmyslný RPG systém. Postavte se útrapám na odpor!
60

Hold Off Red

Platforma: Freeware
Výrobce: Helix Games

Stáhnout

Hold Off RedChmury a deprese útočí na srdce každého z nás a ať chceme nebo ne, čas od času jim podlehneme. Na této prosté pravdě staví hra Hold Off Red, kde budete v roli červeného srdce těmto pocitům čelit. Autoři nám namíchali zajímavý koktejl akce, arkády a RPG. Je to jedna z těch her, které rychle pochopíte a snadno se dostanete na určitou úroveň. Zde však je vaše snažení rázně utnuto a abyste se dostali dále a zvyšovali svou úspěšnost, musíte dokonale poznat RPG systém, vyzkoušet různé kombinace a strategie. Z na první pohled jednoduché klikací střílečky se tak rázem vyklube zapeklitý oříšek. Něco podobného jsme mohli pozorovat i u českého Fuku. Někteří jej po chvíli hraní odložili jako průměrnou akcičku, jiní objevili skryté bonusy a tvrdohlavě vylepšovali bodové skóre.

Hold Off RedStředem vesmíru ve hře Hold Off Red je červené srdce s ochrannou aurou, které je staticky umístěno ve středu obrazovky. Na to se postupně valí jedna „chmura“ za druhou, postupně jsou větší a dokáží střílet. Jak už to tak v životě bývá, po čase jim podlehnete. Vaším úkolem ovšem je, aby se tak stalo co nejpozději a o úspěšnosti rozhoduje bodové skóre. Po určitém počtu bodů se posunete do dalšího kola. Zpočátku se to děje co chvíli, později interval narůstá. Mezi každým levelem si můžete v „obchodě“ zlepšit některou ze tří vlastností: zdraví, energii a sílu. Správný poměr a kombinace je přitom klíčovou stránkou. Pokud budete sázet na obranu a léčení, potká vás časem nemilá věc, že vám po pár střelách dojde energie a budete muset čekat na nabití zbraně. Naopak spousta energie je na nic, když vás každý zásah silně poškodí.

Pod srdcem jsou umístěny tři barevné sloupce, které signalizují stav zdraví, energie a nabití speciální zbraně. Po sérii zásahů se objevují na obrazovce textové informace o kombech. Autoři rozhodně na bonusech nešetřili, mimo komba můžete získávat i speciální útoky a skrytá překvapení. Hold Off Red Po stránce vizuální je Hold Off Red velmi jednoduchý. Na hrací ploše převažuje bílá, soupeři jsou jen prosté geometrické objekty, důležitou roli hrají texty a spousta grafiky je nahrazena ikonami. Velmi se mi líbilo menu, naopak výtku bych měl k textovým popiskům u komb a vůbec interface. To se mi zdálo velmi nepřehledné a spíše bych ocenil uspořádání v nějaké centrální liště. 

Online bratranci Hold Off Red si dokázali na internetu najít mnoho skalních fanoušků a sdružují velké komunity. A to i přesto, že tento typ hry se může někomu zdát nudný. Pokud se však rádi ponořujete do světa číslic, kombinujete zbraně, štíty a magii a radujete se s každého krůčku, kterým se dostanete výše, pak by vás Hold Off Red mohl zaujmout.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

25 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.Najdete na iDNES.cz