Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Honey Bee - včelička a rostlinky

  12:00aktualizováno  9:25
Zejména v letním období to nemají včeličky vůbec snadné. Stojí před nimi totžiž desítky zahrad plné voňavých květů, které je třeba opylovat. Není se tedy co divit, že se vrámci jednoho úlu čas od času pořádá závod pro ty nejlepší.
60

Honey Bee

Platforma: Freeware
Výrobce: chenmy1, Manyetiq

Stáhnout

Honey BeeCo je odvěkou povinností všech včeliček, to ví snad každé dítě předškolního věku. Že se nejedná o práci s moderními technologiemi, spíše o těžkou dřinu, je myslím také každému jasné. Ostatně jak jinak byste chtěli označit práci, která zahrnuje každodenně stovky uražených metrů, přičemž k pohybu je třeba používat malá křídla umístěná na svých zádech. Samozřejmě že je řeč o opylovávání, které bude náplní i této zajímavé hry. Honey Bee

Hlavním hrdinou se stává, jak jinak, malá včelička, jež má před sebou přichystanou poměrně jednoduchou trať, alespoň v tom ohledu, že se téměř výhradně bude pohybovat rovně a ještě navíc v oploceném a obydleném prostředí, díky čemuž se prostě nemůže ztratit i kdyby chtěla. Na této trati ji vlastně zajímají jen dva hlavní cíle, každé umístěné na opačné straně dráhy. Zaprvé to jsou květinky. Rostou na druhé straně zahrádky a to pěkně spořádaně na dvou záhoncích. Na každém z nich máte k dispozici dvě květinky a poznáte je naprosto s přehledem. Ty vaše jsou totiž původně žluté a poté, co je opylujete se zbarví okamžitě do růžova. Ty zbarvené červeně můžete s klidem ignorovat neboť patří vašemu včelímu oponentovi s nímž závodíte právě v rychlosti opylování.

Honey Bee

To bude poměrně obtížnou záležitostí vzhledem k tomu, že na vás bude pokaždé čekat přelet před celou oblastí, načež musíte za pomocí jedné ze dvou kláves snížit výšku letu a zvolit tu správnou navíc být i ve správném odstupu od ní, jinak vám hra prostě nedovolí květinku opylovat. To je poměrně problém ze začátku hry, kdy ještě nevíte,m kde čekat a budete to správné místo hledat poměrně dlouho – trochu větší tolerance ze strany hry by nebyla vůbec od věci. Poté, co naberete všechen pyl tedy nejlépe čtyři částečky což vidíte na horním speciálním ukazateli, vydáte se směrem ke svému domu, tedy malému včelímu úlu zavěšeném naopak vysoko nad zemí, což bude znamenat opětovné navýšení letové výšky, a znovu hledání toho správného bodu, což je asi největší problém, který vás v souvislosti s hrou bude provázet. Poměrně nepříjemná je i šikovnost vaší protivnice, kterou budete mít minimálně ze začátku velký problém předjet.

Grafická stránka Honey Bee je zvládnuta v 3D, přičemž okolí není bohužel zrovna detailní, což dojmu vůbec nepomáhá. Použité barvy jsou na druhou stranu pestré a dobře vybrané.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

42 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů


Nejčtenější

Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Najdete na iDNES.cz