Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Horrorween – drsný boj o přežití

  12:00aktualizováno  31. října 8:19
Brutální, rychlá a do temných barev oděná akční hra. To je Horrorween, simulátor boje o přežití v drsných podmínkách specificky amerického svátku, při němž však došlo k menší ""nehodě""…

Horrorween

Platforma: Freeware
Výrobce: DGDev Team

Stáhnout

Horrorween Něco je špatně. Namísto poklidných oslav tradičního amerického svátku všech svatých, koledníků v kostýmech obcházejících domy a somrujících o sladkosti, bujarých pitek dospělejších jedinců a nočních orgií v restauračních zařízeních přichází tma a v ní stíny, stíny strašlivých tvorů, kteří se čím dál tím více přibližují. Je třeba se jim postavit, ale – je vůbec šance na přežití v divokém reji ostrých spárů, nabroušených tesáků a klapajících čelistí potvor z těch nejhorších nočních můr?

Horrorween je titulem, který rozhodně nepopírá silnou inspiraci klasickou trilogií freewarových akčňáren Phobia. Hratelnost spočívá v podstatě jen v pobíhání po jedné obrazovce a kosení obrovského počtu neustále se ze všech stran valících nepřátel, dokud ukazatel zdraví neklesne na nulu a obrazovku nezahalí definitivně tma. Přitom za každou skolenou potvoru se hráči připíše něco bodů, jejichž součet na konci rozhoduje o případném zapsání do tabulky nejlepších výkonů. Princip je to prostý, nikterak zvlášť intelektuálně náročný, ale přitom stále funkční – a o to jde především.

Horrorween K dispozici je jedna jediná úroveň (hovoří se o tom, že si lze kvalitními výkony otevřít levely další a dokonce i nové herní módy, nikomu se to ale zatím nepodařilo), hřbitov, na němž se hráč střetne s pomalými zombiemi různé velikosti, rychlosti a síly, ale i s hbitějšími a odolnějšími potvorami, včetně nepříjemně vytrvalých obrů. Proti těmto zrůdám řinoucím se neustále ze všech směrů pomohou čtyři zbraně s neomezenou municí – počáteční plazma je vcelku k ničemu, velmi užitečná je ale brokovnice, dále je k mání automatický kulomet a raketomet, který je příliš pomalý na řadové netvory, hodí se ale na silnější a odolnější jedince.

Grafické zpracování Horrorweenu je na vysoké úrovni, hra podporuje řadu různých rozlišení, nabízí pěkně designově řešená menu a atraktivně temně zpracovanou samotnou hru (byť se třetím dílem Phobie ji nelze srovnávat). Vynikající je též hudba, která tak trochu nenápadně zaznívá pod veškerým děním, zvukových efektů je minimum, ale tentokrát to příliš nevadí. Ovládání je bezproblémové – pomocí kurzorových šipek se pohybují nohy hlavní postavy do čtyř směrů, myší pak lze volně otáčet horní část těla a tím i mířit, levým myšítkem se střílí, pravé logicky mění zbraně.

Horrorween Horrorween je hra velmi dobře technicky provedená, nabízí slušnou hratelnost i díky množství power-upů typu bomba, která zničí řadu nepřátel, upgrady jednotlivých zbraní nebo lékárničky, audiovizuálně bezesporu atraktivní, k úplné dokonalosti jí ovšem ještě leccos chybí. Vzhledem k poměrně velkému instalačnímu souboru lze předpokládat, že obsahuje ještě řadu dalších úrovní, nicméně jejich otevření je záležitostí pro masochisty a normální hráč se k nim pro totálně přestřelenou obtížnost nemá šanci probojovat. Jedinou motivací tak zůstává porovnávání nejvyššího skóre s nejlepšími výsledky ostatních hráčů ve světě pomocí internetových žebříčků. Přesto – jako alternativa ke klasické Phobii či Crimsonlandu a jako předkrm před očekávanými českými Starship Troopers z dílny vývojářského týmu Cyber Games není Horrorween vůbec špatnou volbou.


Autor:Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

V Balls Of Duty se fotbal hraje hodně netradičně, v tanku

Balls Of Duty

V této politicky nekorektní arkádě se hraje fotbal, jak jinak, nekorektně. Tým nacistů vyráží proti týmu...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V Boolean Escape přežijete jen díky vlídnosti jiného hráče

Boolean Escape

Ačkoliv je svět této inovativní hry omezený jen na několik místností a podřizuje se přísné dvouhodnotové logice, dokáže...Najdete na iDNES.cz