Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hostile Skies - vzdušná přestřelka

  12:00aktualizováno  2:30
Usedněte do bojového vrtulníku a vrhněte se vstříc nepřátelské přesile. Budete muset bojovat proti letadlům, ale také se setkáte s loděmi nebo závěrečnými bossy. Dosáhnete nejvyššího skóre?
40

Hostile Skies

Platforma: Freeware
Výrobce: Reel Media Productions

Stáhnout

hostileskiesa1

Předem je nutno říci, že Hostile Skiesa je hrou poměrně starou, což se také podepisuje na její kvalitě. Pakliže však patříte k fandům všech 2D střílecích arkád, a nevadí vám retro styl, dost možná vás Hostile Skiesa zaujme.

Po startu bez zbytečných okolků a průtahů usedáte do vrtulníku a začíná bitevní vřava. Nalétávají na vás nepřátelská letadla a snaží se vás sestřelit. Pakliže vás zasáhnou svými střelami, ubere se vám zdraví a stejně dopadnete, pokud se s letadly srazíte. Musíte tak dobře manévrovat, a také samozřejmě opětovat střelbu. Nábojů v kanónu máte neomezeně, ale v jednom sledu můžete vystřelit pouze dva náboje. Pak musíte chvíli čekat na nabití. Odpadá tak možnost non-stop kropení všeho co se pohne. S hostileskiesa2postupem času se setkáte také s loděmi, které jsou silnější a mají tužší kořínek. Také potkáte závěrečné bosse, kteří disponují mohutnou palebnou silou a silným pancířem. Na liště v pravé části obrazovky vidíte vše potřebné. Jak jste na tom s poškozením, v jaké části cesty se nacházíte, a také vidíte své aktuální skóre. Skóre se vám načítá za sestřelená letadla a jiné nepřátele. Čím těžší nepřítel, tím vyšší skóre, přičemž za bossy dostáváte pochopitelně nejvíc.

Grafika Hostile Skiesa je slabá, ale dá se na ni zvyknout. Přeci jenom je vidět propastný rozdíl 4 let, před kterými hra vznikla. Když však na grafiku nahlédnete z retro pohledu, není vyloučené, že vás zaujme. Díky banálnímu vizuálnímu zpracování na druhou stranu nemáte sebemenší problémy s přehledností. Hratelnost je průměrná, ale spíše slabší. Ovládání vrtulníku je jednoduché a intuitivní, ale váš ocelový oř se chová poměrně líně a než přelétnete z jednoho kraje obrazovky na druhý, stihnete sihostileskiesa3 pomalu udělat kafe. Kvůli tomu také trpí spádovost hry. Ale abych jenom nekritizoval, Hostile Skiesa je spíše než o neřízené řež o decentním strategizování. Rozhodně nemůžete sestřelit všechno, co na vás poletí, protože byste se vystavovali kritickému riziku, že vás některý z nepřátel zasáhne. Spíše je lepší vybírat vhodnou cestu a sestřelovat nepřátele s rozvahou. Díky tomu se můžete dostat hodně daleko. Kladně bych rozhodně hodnotil audio stránku Hostile Skiesa.

Hostile Skiesa se dá s trochou nadhledu dnes hodnotit jako retro kousek. Jestliže tedy máte rádi starší grafiku a baví vás 2D střílečky, můžete Hostile Skiesa vyzkoušet. Ostatním bych doporučil podívat se po něčem jiném.

Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 14 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

Prazvláštní sci-fi The Alpha Device má naprosto filmový příběh

The Alpha Device

The Alpha Device není ani tak hra, spíš zážitek podepřený úžasným dějem, z jehož vyprávění rozhodně neodvodíte, jak...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...Najdete na iDNES.cz