Hot Wheels III – pekelně hratelné závody

  12:00aktualizováno  18. srpna 2004 3:07
Motokárových závodů je v poslední době čím dál více a množí se jako houby po dešti, ale kolik z nich je skutečně dobrých? To opravdu nedokáži odhadnout, ale vím, že Hot Wheels III mezi ně rozhodně patří. Jeho grafika je více než slušná a hratelnost ještě lepší a věřte, že si u této hry užijete mnoho a mnoho zábavy.
50

Hot Wheels 3

Platforma: Freeware
Výrobce: Mario Knok

Stáhnout

Hot Wheels 3Freewarových počítačových her na motivy závodů motokár, malých autíček či angličáků bylo vyrobeno opravdu mnoho, alespoň tedy za těch posledních několik měsíců. I přes tento fakt jsem si nedokázala pomoci a po několika hodinách hraní Hot Wheels III jsem si řekla, že o tuhle hru by byl hřích vás připravit. Hot Wheels III jsou zpracovány velice netradičním, hravým způsobem a skoro bych vám mohla zaručit, že se vám budou stoprocentně líbit.

Samotná hra dohromady nemá ani těch pět magabajtů, takže se skutečně nejedná o žádného downloadového giganta a stáhnout si jej mohou snad úplně všichni. S instalací ani se spuštěním by neměly nastat žádné problémy a poté, co hru nastartujete, se ocitnete v jednoduchém menu, ve kterém si budete moci doladit některé detaily ohledně nastavení této gamesky. Začneme-li odshora, narazíme na položku Player setup, kde navolíme, kolik hráčů bude hrát a jakým způsobem, zda-li na klávesnici, myši nebo joysticku. Na klávesnici mohou hrát maximálně dva hráči, jakými klávesami, to si musíte zvolit v Keyboard setupu. Z dalších položek je tu ještě tabulka deseti nejlepších časů u každé trati a dále zde najdeme ještě Race Options, kde zvolíme, kolik tratí se celkově pojede, kolikrát se projedou a na jaké pozici budete startovat. Poté, co projdete všechny tyto složky, zbude tam jen Start a Exit. Přirozeně zvolíme Start a vrhneme se do hry.

Hot Wheels 3Tratě, které pojedete, jsou povětšinou zvoleny náhodně. Ve hře jich je dohromady celých čtrnáct, začínají od obyčejných asfaltek či prašných cest až po všelijaké fantasmagorské rašelinové nebo vodní cesty, kde projíždíte číslicemi, nebo se točíte v kruzích jako blázen. Zkrátka co se týče tratí, tak se autoři pořádně vyřádili a k dispozici jich máte opravdu hafo. Jinak se na nich nesnažte podvádět a zkracovat si cestu, pokud to jde, jeďte přesně podle šipek, protože jinak budete muset projet dané kolo znova, protože to prošvindlované se vám nezapočítá.

Všechny tratě lze většinou dojet do dvaceti sekund a celý závod netrvá víc než minutku či dvě. Závodit můžete, jak již jsem se zmiňovala výše, až se třemi kamarády, volbu jízdy proti počítači bohužel tato hra nenabízí, takže pokud jste věčně doma sami, nebude mít pro vás tato hra smysl. Ale máte-li teď u počítače někoho dalšího, tak vám tuto hru můžu jen doporučit.

Hot Wheels 3Co se týče vašeho luxusního fára, tak to, jak brzy samy poznáte, neskutečně hbitě akceleruje a než bys řekl švec, už se řítí opravdu povážlivou rychlostí. Náraz do čehokoli mu vůbec neuškodí a pouze ho zpomalí. Já jsem dosud nepřišla na způsob, jak bych ho mohla zničit, i když jsem se tedy o to nijak dvakrát nepokoušela.

Grafika hry se mi jevila jako docela postačující. Pravda, není to nic světoborného, ale pro naše potřeby jistě postačí. Co se mi však nelíbilo, byl fakt, že hra nemá žádnou hudbu a všehovšudy jenom pár krátkých zvuků, což mě u gamesy takovéhoto kalibru docela vyvedlo z míry a jen částečně to zacelila nadprůměrná hratelnost, kterou se hra určitě může pyšnit. Ale škoda je, že Hot Wheels nebyly dodělán do větších detailů. Našlo by se dost věcí, které by alespoň podle mě chtěly dotvořit, ale i bez nic se dá žít a i přes tyto chyby si myslím, že Hot Wheels byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

65 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 128 čtenářů

Nejčtenější

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Další z rubriky

Horor Northbury Grove je osmdesátková vyvražďovačka pro silné žaludky

Northbury Grove

Osmdesátky neskončili. Alespoň v hlavě šíleného vraha, který na vás v tomto hektickém hororu uspořádá lov právě v...

Ve Startup Panic začínáte softwarovou firmu takříkajíc z garáže

Startup Panic

Nadšení a nápady jsou pro založení startupu potřeba. Ale taky je nutné mít štěstí. Dokáže se vaše malá firmička na trhu...

Paper & Ink Dungeon je podzemí nakreslené tužkou na papír

Paper & Ink Dungeon

Kdysi se ke hraní starých dungeonů doporučovalo používat tužku a čtverečkovaný papír ke kreslení mapy. Zde by to bylo...

Najdete na iDNES.cz