Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

House of Usher - cesta domem smrti

  12:00aktualizováno  1. listopadu 3:23
Pokud jste fanoušky klasických plošinových her z minulého století, mohla by vás tato hra zaujmout. Procházíte se domem plným nástrah a sbíráte různobarevné míčky, které jsou důležité pro vaše celkové bodové ohodnocení.

House of Usher

Platforma: Freeware
Výrobce: Gabor de Mooij

Stáhnout

House of UsherV dnešní době, kdy výrobci her stálé přicházejí s novějšími doplňky, jenž by měli přinést více realističnosti, jste už jistě zapomněli na své začátky u počítačů s hrami realitě hodně vzdálené. Máte-li zájem se vrátit o nějakých deset let zpátky a zavzpomínat na chvíle strávené u počítače s hrami, nad kterými byste dnes kroutili hlavou, přečtěte si následující řádky, které vás seznámí s touto hrou.

Vzhledem k tomu, že hra není nikterak rozsáhlá a graficky propracovaná vás nečeká obvyklá instalace, protože hru tvoří pouze jeden spouštěcí soubor. Po spuštění se dostanete do menu, ve kterém neočekávejte nějaké rozsáhlé možnosti. Máte zde na výběr pouze to nejdůležitější, tedy: spuštění samotné hry, její ukončení a možnost vymazání nejlepších vašich dosavadních výsledků. Strašidelnou atmosféru polorozpadlého a chátrajícího domu, do kterého budou směřovat vaše následující myšlenky ve vás evokuje hudba, která vás osloví již při vstupu do menu.

House of UsherKaždý ze čtyř levelů je rozdělen na mnoho pater, propojených mezi sebou různými chodbami, nebo místy, které jsou uzpůsobeny pro vaše skoky do dalších částí tohoto bludišťovitého objektu. Vaším posláním je posbírat všechny barevné míčky rozmístěné po celém domě. Říkáte si v čem je problém? Na každém kroku na vás budou čekat všelijaké nástrahy znesnadňující vaše plánované přesuny za potřebnými míčky. Můžete narazit na pavouky visící na stropech jednotlivých pater, na masožravé rostliny, na létající netopýry, na ďábla s trojzubcem nebo další přízraky z podsvětí. Nástrah je tu opravdu velmi mnoho a obtížnost se každým levelem samozřejmě zvětšuje.

Po grafické stránce hra nevyniká nad ostatní tohoto typu. Celkový design vypadá sice pěkně, ale autoři mohli více zapracovat na samotném hrdinovi, který by si zasloužil lepší image. Proto nelze autory pochválit ani zkritizovat, jelikož pro hry tohoto typu není nejdůležitějším kritériem grafika, ale naopak hratelnost, která je v tomto případě na celkem slušné úrovni. Hru ovládáte pomocí kurzorových kláves sloužících k pohybu nebo skákání, ke střelbě proti různým havětím máte k dispozici tlačítko Ctrl. House of UsherPokud jsem řekl (nebo spíš napsal), že grafika není nijak výjimečná , pak nemohu říct to samé o hudbě. Použitá hudba a zvuky se perfektně hodí do děje této hry, dočkáte se různého sténání a hřmění. Nejedná se o nějaké kýčovité melodie, jež obsahuje velká část freewarových her.

Celkově bych zhodnotil tuto hru jako průměrnou, jelikož podobných je ve světě spousta a nic nového do rozmanitosti her nepřinesla. Pokud jste zastánci starších klasických her tak budete jistě spokojeni a rádi si ve volných chvílích zahrajete House of Usher. Přeji vám mnoho zábavy nebo v opačném případě úspěšné hledání hry, která vás zaujme více než tato.


Autor:Nejčtenější

Další z rubriky

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

V Keep Them Below musíte vykopat z hrobu svou babičku

Keep Them Below

Zdědit farmu, kterou vůbec nechcete je horor. Alespoň podle povedené a pořádně děsivé Keep Them Below. Nejenom že na...

V některých situacích v Close Your Eyes je lepší se nedívat

Close Your Eyes

Existuje snad děsivější představa, než zavřít oči před blížícím se nebezpečím a doufat, že se vám jen zdá? Ve skvělém...Najdete na iDNES.cz