Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Huey - Mario zezelenal a narostl mu ocas

  12:00aktualizováno  13. října 1:42
Skákaček a hopsaček po vzoru Maria je opravdu hodně. Konkrétně v této hraje hlavní roli mírumilovný krokodýl. Jediné, co odlišuje Huey od ostatních, je, že k projití levelu nestačí jen tupě dojít k exitu. Musíte sbírat klíče, hledat tajné místnosti a navíc si ještě hlídat čas.
70

Huey

Platforma: Freeware
Výrobce: Radix Creation

Stáhnout

HueyByl nebyl jednou jeden krokodýl. Byl to úplně normální, zelený, ocasatý, roztomilý krokodýl, až na to, že se jednoho krásného dne z neznámého důvodu rozhodl opustit svou rodnou bažinu a vydat se na dlouhou a nebezpečnou cestu. Nikdo neví, proč to udělal, ale je naprosto jasné, co to pro něj znamená. Musí překonávat hopsavým způsobem velké množství propastí, dávat pozor na bodáky, proti kterým je i krokodýlí kůže máslo, vyhýbat se mnoha nepřátelským tvorům, dokonce i beruškám, ale hlavně jít co nejrychleji dál a dál, za svým neznámým cílem.

Huey je naprosto klasická hopsačka ve stylu Maria. Podobnost však končí u způsobu hry a grafiky. Zatím co v Mariovi byl váš jediný úkol se nějak dostat do exitu a cestou sebrat pár peněz, s krokodýlem jsou větší potíže. Krom předmětů, které vám přidávají skóre, můžete najít i věcičky (například hamburger), jež obnoví část zdraví. A v neposlední řadě jsou tu předměty, které najít musíte. Jsou to hvězdičky (ty musíte posbírat všechny, aby se vám otevřel exit) a klíče (bez nich se prostě na některá místa nedostanete). HueyDalších věcí ke zkoumání je ještě celá řada, můžete najít například nezranitelnost, ale na jejich objevování máte omezený čas. Kde jsou ty doby, kdy si člověk našel koutek bez želv a šel na oběd. Chudák krokodýl pořád někam spěchá. Na cestě cíli mu překáží krom prírodních nástrah i různí tvorové. Kromě již zmiňovaných berušek například uslintané zubaté potvory, ještěrky křížené s ufony a jednoocí kyklůpci (kyklopové - ale malí). Zašlápnutí jako u Maria na ně neplatí, a tak nezbývá, než se jim pokusit vyhnout. Pokud se vám to nepovede, nezoufejte, žádná náhlá smrt se nekoná, jen vám ubyde trochu zdraví. Hratelnost je slušná a motivace typu "jak bych se jenom dostal k támhletomu klíči" funguje skvěle. Jednoduchost skákání přes překážky zase jednou zvítězila.

Grafické zpracování hry vám na první pohled připomene Maria. Palmy, zelená tráva (i když jaká jiná by mohla být) a stejný způsob, jakým se to celé hýbe. Na druhou stranu je nutné uznat, že oproti klasickému Mariovi je grafika propracovanější, barevnější a hezčí Huey(já bych dodal, že svým stylem připomíná klasické Happyland Adventures, a to tak silně, že je dost možná i vykradená ze stejných zdrojů – pozn. Tomus). To nelze tvrdit o rozlišení. 640x480, které vypadá jako roztažených 320x240, není nic moc.

Zajímavou součástí hry je editor levelů. Pokud Huey dohrajete, což mimochodem není bez pořádného tréninku nic jednoduchého, můžete si zahrát ještě několik samostatných map a poté začít vytvářet mapy vlastní. Ovládání editoru je jebnoduché. Jednotlivé objekty, jako je třeba zeď nebo jednooká uslintaná příšera, vkládáte na prázdné pozadí a level ta vlastně kreslíte.

Huey je povedeným zástupcem svého druhu. Jednoduchá, chytlavá, zábavnána a hezká plošinovka ze staré školy. Co víc si může fanda žánru přát? Pokud tedy máte rádi plošinovky, nebo chcete zavzpomínat na staré časy, Huey si stáhnětě. Zábava s krokodýlem zaručena.


Autor:


Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

77 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 33 čtenářů


Nejčtenější

Dream Of Me je skvělá puzzle hra, která vás nevede "za ručičku"

Dream Of Me

Dream Of Me je zástupce oblíbeného žánru hádanek, ve kterém se málokdy objeví něco vyloženě nového. Tahle graficky...

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...Další z rubriky

A Day In The Lie je zpověď masového vraha, která vás šokuje

A Day In The Lie

Krátká, přesto intenzivní výpověď člověka, který vzal jiným lidem život. Bloumavou a smutnou atmosféru si užijete jen...

Bojíte-li se hluboké vody, Blood Bath Bay ani nestahujte

Blood Bath Bay

Bojíte se hloubek a podmořských monster žijících v temných hloubkách, čekajících na svou nic netušící kořist? Pak pro...

Dark Devotion je převedeni milovaných Dark Souls do dvou rozměrů

Dark Devotion

Máte rádi akční rubačky, obtížné souboje na ostří meče, smrt číhající na každém rohu a nefér herní mechaniky. Tak to...Najdete na iDNES.cz